Arrestohet Drejtoresha e Kontrollit Tatimor të Tiranës Arrestohet Drejtoresha e Kontrollit Tatimor të Tiranës
Arrestohet drejtoresha në Kontrollin Tatimor pranë Drejtorisë Rajonale Tatimore Tiranë. Lajmi bëhet i ditur zyrtarisht nga policia e kryeqytetit, që sqaron se seksioni i Korrupsionit ka arrestuar Afërdita Hysën, 42 vjeç, për akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Vlorë, rrezikojnë mbytjen tetë të rinj Vlorë, rrezikojnë mbytjen tetë të rinj
Shpëtohen mrekullisht tetë djem të rinj që rrezikonin të mbyteshin në Karaburun. Të rinjtë kishin lëshuar alarmin SOS që prej te merkures, pasi gomonia me të cilën lundronin ka rrezikuar të mbytet. 

Pogradec, 5 viktima në minierë Pogradec, 5 viktima në minierë
5 të rinj janë bllokuar në minierën e Beragozhdit në Pogradec dhe dyshohet që të gjithë të kenë humbur jetën. Policia nxori nga galeria trupat e dy viktimave mëngjesin e të enjtes. 

Arrestohen punonjesit e 'Albpetrol' Arrestohen punonjesit e 'Albpetrol'
Policia e Fierit arrestoi disa punonjes të kompanisë 'Albpetrol' dhe nje drejtues të një kompanie private. 

Prefekti i Tiranës,Task Forcë për tregjet Prefekti i Tiranës,Task Forcë për tregjet
Nën drejtimin e prefektit të qarkut Tiranë, Sadi Vorpsi, sot është ngritur Task Forca për kontrollin e tregut të gjësë së gjallë. Sipas njoftimit të zyrës së shtypit, detyra kryesore e kësaj Task Force do të jetë kontrolli dhe monitorimi i therjeve, transportimit dhe tregtimit të mishit në qarkun e Tiranës. 

Kontrabanda e kromit Kontrabanda e kromit
Policia ka zbarkuar me forca të shumta në Bulqizë për të luftuar kontrabanden e kromit një vend. Heret në mëngjesin e së mërkurës nga komisariati i Mirditës u ndaluan dhe sekuestruan tre kamionë të tjerë me krom. 

KE: Shqipërisë t'i jepet statusi kandidat KE: Shqipërisë t'i jepet statusi kandidat
Komisioni Europian vlerëson se Shqipëria ka përmbushur kushtet për dhënien e statusit kandidat, por për të bindur shtetet hezituese anëtare të cilat vendosin në dhjetor, vendi duhet të vazhdojë veprimet në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. 

Vlorë, priten 2500 pisha të rrëzuara në Pyllin e Sodës Vlorë, priten 2500 pisha të rrëzuara në Pyllin e Sodës
Mbi 2500 pisha te rrezuara ne pyllin e sodes ne vlore jane duke u prere. Kjo zone, mushkëria e qytetit të Vlorës është dëmtuar shumë rëndë prej vitesh nga ndërtimet pa leje, hedhja e mbeturinave, por edhe prerja e pemëve. 

Probleme në Rrugen e Kombit Probleme në Rrugen e Kombit
Reshjet e dendura të shiut, që kanë rënë gjatë natës së kaluar, kanë shkaktuar probleme në autostradën Morin-Kukës, pjesë e autostradës Kalimash-Morin. 

Përmbytje në Tiranë Përmbytje në Tiranë
Kanë mjaftuar disa ore reshje shiu që zonat përreth Lumit të Tiranës të përmbyten. Zona e Treshit, në afërsi të Kamzës ka qenë dhe pjesa ku janë regjistruar më shumë dëme. 

Festa e Kurban Bajramit Festa e Kurban Bajramit
Edhe pse në një ditë me shi, mijëra besimtarë myslimanë u mblodhën mëngjesin e të martës në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" në kryeqytet, për të kryer faljen e Kurban Bajramit. 

Problemet e shëndetit mendor Problemet e shëndetit mendor
1 ne 4 persona preket gjatë jetës nga një çrregullim mendor. Ankthi, humbja e humorit, depresioni janë më të shpeshtat me të cilat përballemi. 

3 dege te universitetit 3 dege te universitetit
Viti i ri akademik në Gjirokastër u çel me më pak studentë. 

Reforma në Gardë, shpërbëhet “grupi i zjarrit” Reforma në Gardë, shpërbëhet “grupi i zjarrit”

Mbështetën të pandehurit e 21 janarit. Gati transferimi i 200 oficerëve


Kontrabanda e naftës në Shëngjin Kontrabanda e naftës në Shëngjin
Prokuroria e Lezhës regjistroi këtë të premte procedimin penal pas kallëzimit nga ana e Doganave, për skandalin e denoncuar një dite më parë nga ky institucion në lidhje me dyshimet, se janë hedhur në treg në mënyrë të paligjshme nga kompania 'Ada Petrol' gati 4400 ton karburant gazoil. 

Pogradec, punimet në minierë rrezikojnë banorët Pogradec, punimet në minierë rrezikojnë banorët
Banoret e fshatit Memelisht në komunën e Hudenishtit kanë ngritur shqetësimin e tyre në lidhje me punimet e nisura për shfrytezimin e një miniere kromi që ndodhet në këtë fshat. 

Kundër dhunës ndaj gruas Kundër dhunës ndaj gruas
Dhuna ndaj gruas është shndërruar tashmë në temë dite, pasi shifrat tregojne shtim të saj, duke kaluar deri në ekstrem, në vrasje. 

Mat, policia sulmohet nga kultivuesit e kanabisit Mat, policia sulmohet nga kultivuesit e kanabisit
Operacioni anti-drogë i policisë së Matit është shoqëruar me shkëmbim zjarri mes uniformave blu dhe kultivuesve të lëndëve narkotike. 

Anulohen HEC-et e gushtit Anulohen HEC-et e gushtit
Qeveria ka zyrtarizuar anulimet e para të koncesioneve, të dhëna në periudhën e tranzicionit politik. 

RENEA kap pengmarresit ne Kukes RENEA kap pengmarresit ne Kukes
Renea shpeton nga pengmarrja nje shtetas kosovar i cili po mbahej prej 12 oresh nga tre persona nga Kukesi ne shkembim te 6 mije eurove. 

Durrës, pranga punonjësit të Bashkisë Durrës, pranga punonjësit të Bashkisë
Një punonjes i Bashkisë së Durrësit është ndaluar të mërkurën në ambientet e punës nga forcat e policisë për llogari të drejtesisë italiane. 

10 vite kohë për të shpëtuar planetin 10 vite kohë për të shpëtuar planetin
Numërimi mbrapsht ka nisur. Kemi 10 vite kohë për të shpëtuar planetin tonë dhe shtatë vitet e para do t’i kalojmë pa bërë asgjë; vetëm në 2020 pritet të hyjë në fuqi një marrëveshje globale për reduktimin e emëtim serrë në atmosferë.

Sekuestrim te pasurise se gjyqtareve "Sekuestrim te pasurise se gjyqtareve"
Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka deklaruar se në një paketë ligjore anti-korrupsion që së shpejti do të kalojë në parlament, do të forcojë luftën kundër korrupsionit, e sidomos të korrupsionit në drejtësi, ku do të kërkohet i gjithë sekuestrimi i pasurisë i të dënuarve për korrupsion, përfshirë edhe gjyqtarët. 

Nis furnizimi i QSUT-se me medikamente Nis furnizimi i QSUT-se me medikamente
Ministria e Shendetesise nis argimin e te gjithë aktiviteteve jo shendetsore brenda territorit

Bien importet, bizneset nuk po investojnë Bien importet, bizneset nuk po investojnë
Importet kanë pësuar sërish rënie, duke dëshmuar për ngadalësimin e konsumit dhe investimeve private në ekonomi. 

Cez ndërpret lidhjet e paligjshme Cez ndërpret lidhjet e paligjshme
CEZ Shpërndarje ka shtrirë aksionin për ndërprerjen e lidhjeve të paligjshme në zonën e Kamzës në Tiranë, si dhe ndërprerjen e energjisë për debitorët. 

Golem, atentat me eksploziv kryekomunarit Golem, atentat me eksploziv kryekomunarit
Kryetari i komunës Golem, Agron Agalliu i shpetoi mengjesin e të martës një atentati me eksploziv që u vendos ne automjetin e tij. 

Furtunë në Policinë Rrugore, largohen 80% e policëve dhe oficerëve Furtunë në Policinë Rrugore, largohen 80% e policëve dhe oficerëve
Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, gjatë një takimi me drejtuesit e komisariatit të Policisë së Qarkullimit rrugor të Tiranës, ka paralajmëruar shkrirjen e plotë të këtij komisariati.

Tre të vdekur në tre aksidente rrugore Tre të vdekur në tre aksidente rrugore
Shtohet frikshëm bilanci i viktimave në aksidente automobilistike. Në më pak se një orë, dy persona kanë humbur jetën në dy ngjarje të ndryshme rrugore, mëngjesin e së hënës, në qarkun e Durrësit. Një 45-vjeçar u aksidentua në sektorin “Iliria” të plazhit të Durrësit, ndërkohë që në Fushë-Krujë mbeti e vdekur një 24-vjeçare dhe u plagos bashkëshorti i saj. 

Greqi, emigranti rrihet nga neonazistët e Agimit të Artë vetëm pse ishte shqiptar Greqi, emigranti rrihet nga neonazistët e Agimit të Artë vetëm pse ishte shqiptar
Një emigrant shqiptar në Greqi është rrahur barbarisht nga nazistët e Agimit të Artë vetëm pse u tregoi të vërtetën për kombësinë e tij.

Librazhd, trajleri përplaset me urën, vdes drejtuesi Librazhd, trajleri përplaset me urën, vdes drejtuesi
Një 52-vjeçar ka humbur jetën në orët e para të mëngjesit të sotëm në një aksident rrugor në aksin rrugor Elbasan-Librazhd.

AKIP përshëndet vendimin për ndalimin e importit të plehrave: Do riciklojmë tonat AKIP përshëndet vendimin për ndalimin e importit të plehrave: Do riciklojmë tonat
Aleanca Kundër Importit të Plehrave ka përshëndetur vendimin e qeverisë  se re të drejtuar nga Edi Rama për ndalimin e importit të plehrave në vend.

Aktivitete për 69-vjetorin e Çlirimit Aktivitete për 69-vjetorin e Çlirimit
Qyteti i gurte ka festuar diten e Çlirimit me një rradhë aktivitetesh festive, koncerte, konferenca shkencore dhe ekspozita në pikturë.

Kampionet e rinj te shahut Kampionet e rinj te shahut
Nuk kanë zgjedhur një sport të forcës, por kanë preferuar që medaljet t’i marrin duke përdorur mendjen. Në rrugëtimin e tyre me shumë perspektivë I udhëheq traineri I tyre, Shkëlqim Cela.

Lushnjë, se shpejti prishja e ndërtimeve pa leje Lushnjë, se shpejti prishja e ndërtimeve pa leje
Kjo ka qene deklarata e kreut te bashkise se Lushnjes Fatos Tushe. 

Kurbin, mungojnë nxënësit në shkollën e Delbnishtit Kurbin, mungojnë nxënësit në shkollën e Delbnishtit
Në shkollen Delbnisht, të rrethit Kurbin, e cila është rikonstruktuar në vitin 2008 mësojnë vetëm 21 nxënës të klasave të ndryshme, duke zhvilluar mësim në mënyrë kolektive. 

Aksidentohet ekskorta e Presidentit Aksidentohet ekskorta e Presidentit
Automjeti pararojë i eskortes që shoqëron lëvizjet e Presidentit të Republikës është përplasur paraditen e së enjtes teksa po dilte nga blloku i vilave qeveritare në plazhin e Durrësit. 

Krijimi i Beneluksit te Ballkanit Krijimi i Beneluksit te Ballkanit
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes Arben Ahmetaj, bëri të ditur se Qeveria po harton një plan për të njësuar kontrollin doganor të mallrave me Kosovën.

Liria e medias në Ballkan Liria e medias në Ballkan
Mbi 180 gazetarë, përfaqësues të shoqërisë civile, Qeverisë dhe akademikë të rajonit, si dhe ekspertë ndërkombëtarë nisën në Tiranë konferencën e tretë dyditore për lirinë e medias organizuar nga OSBE-ja. 

Shkodër, kamioni përplas 7-vjeçarin Shkodër, kamioni përplas 7-vjeçarin
Një fëmijë 7-vjeçar humbi jetën paraditen e së mërkurës pasi një kamion e përplasi teksa po kalonte rrugën për të shkuar në shkollë.

Bllokohet pallati tek ekonomiku Bllokohet pallati tek ekonomiku
Policia e Tiranës mbështeti Inspektoriatin e Ndërtimit për pezullimin e punimeve për 2 objektet në ndërtim afër Fakultetit Ekonomik të Tiranës që u bë shkak edhe për një protestë disaditore të studentëve të këtij fakulteti, të cilët kanë pezulluar mësimin në shenjë proteste kundër ndërtimit të këtyre ndërtesave. 

Vrasja ne bllok, pranga autorit te dyshuar Vrasja ne bllok, pranga autorit te dyshuar
Policia e Tiranës arrestoi Ndriçim Ballën 33 vjeç, me detyrën e nënoficerit tek Shkolla e Bashkuar, i dyshuar si autor i vrasjes së 28-vjeçares Majlinda Hoxha dhe plagosjes së Elton Fushës, ngjarje kjo e ndodhur të hënën e 9 shtatorit në zonen e ish-Bllokut në Tiranë. 

Shkarkohet Erzen Brecani Shkarkohet Erzen Brecani
Nëndrejtori i Policisë së qarkut të Tiranës, Erzen Breçani është liruar nga detyra dhe është transferuar në Drejtorinë e Policisë se qarkut Diber.

Permbytje dhe deme ne Durres Permbytje dhe deme ne Durres
Kanë mjaftuar vetëm pak minuta për të shkaktuar probleme të shumta në qytetin bregdetar. 

Fatos Skeja nen hetim Fatos Skeja nen hetim
Ish-gardisti Fatos Skeja është pyetur në Prokurorine e Krimeve të Rënda në lidhje me rastin e gjobvënies së një shtetasi, rast i cili ishte kallëzuar në polici dhe që po hetohej prej një muaji.

Bashkiakët bllokojnë 300 biznese Bashkiakët bllokojnë 300 biznese
Policia Bashkiake bllokoi punën në tregun e fruta-perimeve në Tiranë i vendosur prej 14 vitesh tek ish-uzina Dinamo, ku janë të punësuar 5200 persona. 

Apeli, Prokuroria: 23 vjet burg për Prendin, 25 për Llupon Apeli, Prokuroria: 23 vjet burg për Prendin, 25 për Llupon
Në Gjykatën e Apelit u zhvillua seanca gjyqësore për ngjarjet e 21 janarit.Prokurori i çështjes Shkëlqim Hajdari deklaroi se vendimi i Gjykatës së Shkallës së Parë për 21 janarit nuk ishte i drejtë, pasi sipas tij, demonstruesit nuk ishin të armatosur dhe Garda ka qëlluar drejt tyre, në organet jetësore çka është vërtetuar nga ekspertiza mjeko-ligjore. 

Këshilli Bashkiak, 5 muaj pa u mbledhur Këshilli Bashkiak, 5 muaj pa u mbledhur
Kanë kaluar më shumë se pesë muaj nga mbledhja e fundit e këshillit bashkiak të qytetit të Tiranës. Sipas ligjit në fuqi, nëse këshilli bashkiak nuk mblidhet për të paktën tre muaj atëherë ai shpërbëhet, ndërkohë që mesatarja e mbledhjeve të parlamentit vendor duhet të jenë minimalisht një herë në muaj. 

Tiranë, pranga ish-oficerit të Gardës Tiranë, pranga ish-oficerit të Gardës
Agjentë të Policisë së Tiranës kanë arrestuar pasditen e së hënës një ish-efektiv të Gardës së Republikës. 

Shembje në Rrugën e Kombit Shembje në Rrugën e Kombit
Një masiv i madh shkëmbor ka rënë në njërën prej korsive të rrugës së Kombit në afërsi të fshatit Kolsh të Kukësit.

Dita e parë e shkollës ,40 mije nxenes ulen per here te pare ne banka Dita e parë e shkollës ,40 mije nxenes ulen per here te pare ne banka
Në gjithë vendin nisi sot mësimi në sistemin arsimor 9-vjeçar dhe në atë të mesëm. Në total janë 600 mijë nxënës, ndërsa 40 mijë ulen në bankat e shkollës për herë të parë. 

Shkolle ne mjediset e dyqanit Shkolle ne mjediset e dyqanit
Fëmijët e fshatit Drithas edhe këtë vit shkollor nuk do të mund ta nisin në ambientet e një institucioni arsimor normal.

Lushnje, 80% e shkollave duhen mbyllur Lushnje, 80% e shkollave duhen mbyllur
Dy dite para nisjes se vitit te ri akademik, drejtoria e higjenes jep alarmin 

Viti i ri shkollor, policia: Do garantojmë rendin dhe sigurinë Viti i ri shkollor, policia: Do garantojmë rendin dhe sigurinë
Strukturat e Drejtorisë së Policisë të Qarkut Tiranë në bashkëpunim me Drejtoritë Arsimore Rajonale dhe Zyrat Arsimore në Qarkun e Tiranës , me rastin e fillimit të Vitit të Ri shkollor 2013-2014, kanë planifikuar dhe marrë të gjitha masat e nevojshme, për sigurimin e rendit dhe të qetësisë në shkollat 9-të vjeçare dhe të mesme. 

Arrestohet, abuzoi me shurdhmemecen Arrestohet, abuzoi me shurdhmemecen
Një 26 vjeçar nga Elbasani përfundoi nën pranga mëngjesin e të premtes nën akuzën se ka abuzuar seksualisht me komshijen e tij, duke përfituar nga kushtet e saj fizike. Viktima qe shurdhmemece. 

Burrel, helmohen me mish pule 5 anëtarë të një familjeje, mes tyre 2 fëmijë Burrel, helmohen me mish pule 5 anëtarë të një familjeje, mes tyre 2 fëmijë
Pesë persona nga e njëjta familja janë paraqitur pasditen e djeshmenë spitalin rajonal të Burrelit me shenja helmimi

INSTAT: 30 mijë më shumë shqiptarë vuajnë nga varfëria në krahasim me 2008 INSTAT: 30 mijë më shumë shqiptarë vuajnë nga varfëria në krahasim me 2008
INSTAT për herë të parë ka publikuar të dhënat paraprake për nivelin e varfërisë në vend, me shifrat që i referohen periudhës 2008-2012, nga ku rezulton se vetëm në 4 vite, 30.000 shqiptarë kanë prekur dhe kanë vuajtur varfërinë.

Vilat qeveritare,konflikti i nisur prej vitesh rikthehet sot, ku pritet të ketë konfrontime mes palëve Vilat qeveritare,konflikti i nisur prej vitesh rikthehet sot, ku pritet të ketë konfrontime mes palëve
Banorët kanë pajtuar një zyrë përmbarimore private për të marrë pronat e tyre, të uzurpuara nga Garda

 CEZ: Defekt në fiderin 311 në Tiranë, pa drita disa zona në Tiranë CEZ: Defekt në fiderin 311 në Tiranë, pa drita disa zona në Tiranë
Pa energji disa zona në Tiranë për shkak të një defekti në fider. 

Tiranë, vritet në atentat i riu, plagoset shoqëruesja e tij Tiranë, vritet në atentat i riu, plagoset shoqëruesja e tij

Një i ri është ekzekutuar mbrëmë gjatë një atentati mafioz nga dy persona me motoçikletë në Tiranë, ndërkohë që ka mbetur e plagosur edhe një vajzë, e cila ndodhej me viktimën.


Nis zbrazja e SHQUP Nis zbrazja e SHQUP
Ka filluar lëvizja e objekteve dhe lirimi i Shtëpisë Qendrore të Ushtarakëve. Historia që krijoi përplasje të mëdha mes Qeverisë që i dha këtë godinë Partisë Demokratike për të ngritur aty seline e vet, Forcave të Armatosura që ishte kundra këtij vendimi dhe ushtarakeve ne lirim apo edhe qeverise se re pothuajse ka perfunduar.

Hakmarrja greke ndaj emigrantëve Hakmarrja greke ndaj emigrantëve
Një dite pas deklaratës së Kryeministrit Sali Berisha, që dënonte ndërhyrjet greke në çështjet e brendshme të Shqipërisë, Athina ka reaguar në mënyrën e saj tradicionale, duke mbyllur kufirin për emigrantët shqiptarë. 

Tiranë, autobusi me targa greke i mbushur me pasagjer përplas për vdekje kalimtaren Tiranë, autobusi me targa greke i mbushur me pasagjer përplas për vdekje kalimtaren
Një e moshuar ka gjetur vdekjen e menjëhershme mesditën e sotme, pasi është përplasur për vdekje nga një autobus i linjës Tiranë-Athinë i mbudhur me pasagjer me targa greke. Viktima mësohet të jetë S.Pëllumbi, 75-vjeçe. 

Romët, Totozani: Qeveria të reagojë Romët, Totozani: Qeveria të reagojë
Avokati i Popullit, Igli Totozani ka kërkuar nga Qeveria ndërhyrje të menjëhershme në legjislacionin e shqiptar në kriteret që parashikohen për regjistrimin, ndihmën ekonomike dhe programet e strehimit të komunitetit rom. 

Përmet, policia rimerr kontrollin e godinës Përmet, policia rimerr kontrollin e godinës
Një ditë pas futjes së dhunshme të besimtarëve dhe priftërinjve ortodoksë në Pallatin e Kulturës në Përmet, në atë që po shndërrohet në betejën për kishën, policia ka ndërhyrë duke rimarrë sërish kontrollin e godinës. 

Durres, shkaterrimi i bregdetit po prish ekulibrin e natyres Durres, shkaterrimi i bregdetit po prish ekulibrin e natyres
Pas vrullit të ndërtimeve në gjirin e plazhit të Durrësit, duke nisur nga ura e Dajlanit e deri te kodrat e Karpenit, bregu po përballet me erozionin. 

Berat/Prefekti: Uji i pijshem me ndotje te larte Berat/Prefekti: Uji i pijshem me ndotje te larte
Uji I pijshëm në Berat ka ndotje të lartë bakteriologjike. Alarmi është dhënë nga prefekti i qarkut te Beratit.

Kolonje, kishat mesjetare drejt rrenimit Kolonje, kishat mesjetare drejt rrenimit
Kishat e Kolonjës jane duke u shndëruar cdo ditë e më tepër në rrënoja si pasojë e braktisjes nga institucionet përkatëse.

Tirana nen terrorin e zhurmave Tirana nen terrorin e zhurmave
Niveli i ndotjes akustike apo i zhurmave ne Tirane i kaluar gati dy herë parametrat e Bashkimit Europian. 

Turzmi ne qytetin buze liqenit Turzmi ne qytetin buze liqenit
Pogradeci, pavarësisht vonesës së stinës së verës edhe këtë vit duket i përzgjedhuri i turistëve vendas dhe të huaj. Të gjitha hotelet janë pronotuar nga pushuesit që çdo vit shkojnë në këtë qytet. 

Apeli per te ndihmuar te riun Apeli per te ndihmuar te riun
Në luftë me kohën dhe me sëmundjen ndodhen ditët e fundit familjarët dhe të afërmit e 20-vjeçarit shqiptar Erblin Micaj, i cili kurohet në spitalin 'Papanikolaou' të Selanikut, i diagnostikuar në Shqipëri me leuçemi akute. 

Velipoja, turizëm pa energji Velipoja, turizëm pa energji
Plazhi i Velipojës është zona turistike bregdetare më e madhja në veri të vendit me një gjatësi bregdetare 12 kilometra e kufizuar në veri me Malin e Zi dhe në jug me Shëngjinin dhe që frekuentohet nga një numër tepër i lartë pushuesish. 

Turizmi në Lin i shkatërruar nga ndotja Turizmi në Lin i shkatërruar nga ndotja
Lini, i konsideruar si një prej fshatrave më të bukur turistike në vend, tashmë duket zhgënjyes. Derdhja e ujrave të ndotura të familjeve dhe bizneseve në liqenin e Ohrit thuajse e ka shkatërruar turizmin.

Shkaterrohet organizata e trafikut te droges Shkaterrohet organizata e trafikut te droges
Dy greke dhe kater shqiptare ne pranga, po transportonin 23 kg heroine

Vrasja e Lacit, dosja tek Krimet e Renda Vrasja e Lacit, dosja tek Krimet e Renda
Dorezohet prokuroria lokale per ngjarjen e rende te dites se zgjedhjeve parlamentare, ku nje aktivist i LSI-se u vra dhe dy te tjere, njeri prej tyre kandidat per deputet i PD-se, u plagos

Operacioni i policise greke Operacioni i policise greke
Vriten nga shqiptaret e arratisur nga burgu i Trikalas, ne kerkim te tjeret 

Shqiperia ne krizen e kredive Shqiperia ne krizen e kredive
Tkurret ndjeshem ekonomia shqiptare, per here te pare kredite shenojne renie

 Tirana, kantier ndërtimi pa leje Tirana, kantier ndërtimi pa leje
Guximi për të ndërtuar pa leje, plotësisht në shkelje të ligjit, duket se nuk ka fre në këto ditë para procesit zgjedhor.

Grabitet kisha 400-vjeçare Grabitet kisha 400-vjeçare
Vidhet kisha 400-vjecare e "Shen Gjergjit" ne fshatin Shipske.

Ekzekutimi i 45 vjecarit, dyshime per hakmarrje Ekzekutimi i 45 vjecarit, dyshime per hakmarrje
Mund ta kenë vëzhguar në distancë kur ai në mëngjes ka dalë nga shtëpia e tij tek "Kodra e Priftit", e kanë pritur kur ka parkuar makinën pranë vendit ku kishte autoshkollen e më pas e kanë qëlluar tetë herë me armë zjarri duke i sjellë vdekjen.

Napoli, masakrohet 24 vjecarja shqiptare Napoli, masakrohet 24 vjecarja shqiptare
Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Napolit, ku mbrëmjen e së enjtes një vajzë shqiptare u gjet gati pa jetë në hyrjen e një pallati. 

Ndertimet pa leje ne Tirane Ndertimet pa leje ne Tirane
Kreu i Inspektoriatit të Ndërtimit, Florenc Hoxha, gjatë aksionit për prishjen e një ndërtimi pa leje në rrugën Don Bosko deklaroi se do të prishen të gjitha ndërtimet pa leje, pa bërë selektime. 

Tre padi civile per Presidentin Nishani Tre padi civile per Presidentin Nishani
Gjeneralët e liruar nga presidenti i Republikës kërkojnë të rikthehen në detyrë, pashi e cilesojne te paligjshem shkarkimin e tyre.

Financat futen ne krize Financat futen ne krize
Të dhënat e fundit zyrtare tregojnë së muaji maji ishte katastrofik për financat e shtetit. Sipas Ministrisë së Financave të ardhurat nga taksat ranë me 30 për qind krahasuar me majin e vitit 2012. 

Ekzekutohet i liruari nga burgu Ekzekutohet i liruari nga burgu
Një person mbeti i vrarë me armë zjarri mesditen e së enjtes në qendër të qytetit të Elbasanit, ndërkohë që nga të shtënat një kalimtare e rastit është plagosur.

Hetim ish-drejtuesve të QSUT-së Hetim ish-drejtuesve të QSUT-së
Pas një raporti të Kontrollit të Lartë të Shtetit, Prokuroria ka nisur hetimet për tre ish-zyrtare ne Qendrën Spitalore Universitare "Nënë Tereza".

 Alo 116, 8 % e telefonuesve: Dhunohemi Alo 116, 8 % e telefonuesve: Dhunohemi
Nga Blerina Moka: Gjatë periudhës janar-dhjetor 2012, pranë linjës së këshillimit për fëmijë Alo 116 janë  pritur mbi 99 mijë telefona ku 51.284 thirrje kanë qenë prej telefonuesve meshkuj ndërsa 28.314 e telefonuesve janë fëmijë të grupmoshës 13-15 vjeç pjesa më e madhe e të cilëve Tirana, Durrësi, Shkodra, Fieri dhe Korça

Tepelenë, Bllokohet një ndërtim pa leje në Ujë të Ftohtë Tepelenë, Bllokohet një ndërtim pa leje në Ujë të Ftohtë
Disa pemë shumëvjecare rrepesh janë shkatërruar në Ujë të Ftohtë për të celur një rrugë që do të conte drejt një ndërtimi pa leje.

Fier, makina bie në Seman, vdes 25-vjeçari Fier, makina bie në Seman, vdes 25-vjeçari
Një aksident i rëndë, me pasojë vdekjen e 25-vjeçari ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme në Fier.

Tiranë, dy turistëve gjermanë iu grabiten motorat Tiranë, dy turistëve gjermanë iu grabiten motorat
Dy shtetasve gjermanë iu grabiten motorat në një prej zonave më të njohura të kryeqytetit shqiptar.

Tre ish të përndjekur sërish në polici, hodhën plehra para Kryeministrisë Tre ish të përndjekur sërish në polici, hodhën plehra para Kryeministrisë
Tre ish të përndjekur që protestuan ditën e sotme para kryeministrisë duke tentuar të hedhin plehra në trotuari para saj u arrestuan nga policia.

Fëmijët në punët e rënda Fëmijët në punët e rënda
Fëmijët u janë bashkuar përpjekjeve të prindërve për të punuar. Sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Punës, ILOS në Shqipëri, 7.7 për qind e femijeve 5 deri ne 17 vjec, punojne ne pune te veshtira për të mbijetuar. 

Bresher ne Korce, shkaterohen te mbjellat Bresher ne Korce, shkaterohen te mbjellat
Nje bresher i pazakonte ka shkatuar deme te konsiderueshme ne te mbjellat ne shume fshatra te qarkut te Korces.

Batërdi ndërtimesh pa leje në Tiranë Batërdi ndërtimesh pa leje në Tiranë
Në kulmin e fushatës elektorale, kur vëmendja është përqendruar tek politika, në kryeqytet kanë shpërthyer ndërtimet pa leje.

Durres,Gjendet i varur 50 vjecari ne plazh Durres,Gjendet i varur 50 vjecari ne plazh
Një 50 vjeçar shqiptar me pasaportë dhe identitet italian është gjetur i varur në një apartament të marrë me qera në zonën e Plazhit në Durrës.

Aksidentet, tre viktima brenda 24 orësh Aksidentet, tre viktima brenda 24 orësh
Mëngjesin e sotëm një e moshuar humbi jetën pasi u përplas nga një makinë në Sukth, pak kilometra larg Durrësit

Toponimet, emigrantet do levizin per zgjedhje Toponimet, emigrantet do levizin per zgjedhje
Ministria greke e Mbrojtjes së Qytetarit, në bashkëpunim me atë të Jashtme, vendosën të lejojnë lëvizjen e lirë të qytetarëve shqiptarë, që kanë probleme me emërtimin e toponimeve në pasaportat e tyre.

Skandali, onkologjiku serish nen hetim Skandali, onkologjiku serish nen hetim
Diagnostikimi i gabuar i 25 vjecares Sonila Neco, kimioterapi pa patur tumor

Sekuestrohet 500 kg kanabis Sekuestrohet 500 kg kanabis
Policia e Durresit arrestoi dy persona, ndersa ka shpallur ne kerkim tre te tjere. Droga vinte nga Lazarati dhe ishte e destinuar per tregun e brendshem tani gjate sezonit te plazhit

Londer, emigrantet aplikojne per pasaporta biometrike Londer, emigrantet aplikojne per pasaporta biometrike
  Që prej kësaj fundjave, çdo shqiptar që jeton në Britani të Madhe mund të aplikojë për të marrë pasaportën biometrike dhe kartën biometrike të identitetit, duke aplikuar në Zyrën Konsullore të Ambasadës së Shqipërisë në Londër. 

Krimi ne familje perplas drejtesine Krimi ne familje perplas drejtesine
31 veprave të rënda penale, që nisin nga genocidi deri tek organizatat terroriste nën kompetencë të Gjykatës së Krimeve të Rënda, u jane shtuar në fillim të muajit edhe krimi në familje dhe krimi për gjakmarrje. 

S'ka naftë në veriperëndim S'ka naftë në veriperëndim
Kanadezët kanë braktisur kërkimet për naftë në zonën veriperëndimore të Shqipërisë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kompania "Petromanas", e cila ka fituar të drejtën ekskluzive nga Qeveria shqiptare për kërkim nafte në disa zona të vendit, mes të cilave dhe bllokun AB që shtrihen nga Durrësi në Shkodër.

Qendra e Kavajes: Projektet nuk perfshijne monumentin e dy gishtave Qendra e Kavajes: Projektet nuk perfshijne monumentin e dy gishtave
Është pritur me interes të madh nga qytetarët prezantimi i parë publik i projekteve për sheshin qendror dhe rindërtimin e xhamisë "Kubelije" në Kavajë.

Greqi, Gjykata e Lartë: Arben Frroku do të ekstradohet në Shqipëri Greqi, Gjykata e Lartë: Arben Frroku do të ekstradohet në Shqipëri
Gjykata e Larte greke ka vendosur pro ekstradimit te Arben Frrokut,te akuzuarit kryesor si urdherues I vrasjes se komisar Dritan Lamajt.

60 mije perdorues droge ne Shqiperi 60 mije perdorues droge ne Shqiperi
Numri i përdoruersve të drogave në Shqipëri është rritur, duke shkuar në 60 mije, ndërkohë që sipas shifrave të zyres europiane  të monitorimit të drogave, 10 mije prej tyre tyre janë perdorues intravenoze. 

Mjekesia diskriminuese ne Shqiperi Mjekesia diskriminuese ne Shqiperi
Një raport i sapopublikuar i Bankës Botërore vëren se mbështetja e madhe tek financimet vetjake e ka bërë sistemin shëndetësor shqiptar një nga më të pabarabartët në Europë dhe Azi. 

Rikthehen frikshem aksidentet Rikthehen frikshem aksidentet
Tre persona humbën jetën dhe 12 të tjerë janë plagosur në tre aksidente të ndodhura në Tiranë, në Pogradec dhe në Elbasan.

Kukes, dyndje nga uji ne spital Kukes, dyndje nga uji ne spital
Ndotja e ujit të pijshëm në qytetin e Kukësit ka shtuar ndjeshëm numrin e të prekurve nga problemet shëndetësore. 

25 vjecari me tumor, mjeku i kërkon 5 mijë euro për operacionin 25 vjecari me tumor, mjeku i kërkon 5 mijë euro për operacionin
Bujar Xhaja nga fshati Gjocaj i Peqinit ka denoncuar tek “Unë flas” mjekun kirurg në spitalin Onkologjik të QSUT, Agim Karaj i cili i ka kërkuar 5 mijë euro për t’ia operuar djalin 25 vjeçar në klinikën e tij private

 Mjeket e familjes jane te pakualifikuar Mjeket e familjes jane te pakualifikuar
Pensionistet në vendin tonë trajtohen keq me medikamente mjekësore. Në të shumtën e rasteve recetat e tyre  tejmbushen me ilaçe të panevojshme dhe të padobishme, pa marrë parasysh riskun që mund t'u shkaktohet atyre. 

Protesta para prokurorise Protesta para prokurorise
Nje 66 vjecar nga Lezha i revoltuar per mbylljen e hetimeve mbi vdekjen e bashkeshortes

Konflikt për pronën, banorët qëllojnë me armë ndaj përmbaruesve Konflikt për pronën, banorët qëllojnë me armë ndaj përmbaruesve
Sërish tensione mes qytetarëve dhe përmbaruesve privatë. Mëngjesin e sotëm banorët e një shtëpie në rrugën “Fortuzi” në kryeqytet u përplasën me përmbaruesit privatë, të cilët kanë shkuar për të zbatuar një vendim të Gjykatës së Tiranës

 Arrestohet sërish Skënder Tufa dhe Petrit Lipo, policia: u kapën me bomba molotov Arrestohet sërish Skënder Tufa dhe Petrit Lipo, policia: u kapën me bomba molotov
Ish-të përndjekurit politik Skëndër Tufa dhe Petrit Lipo janë vënë sërish në prangat e policisë së kryeqytetit. Në një njoftim të policisë thuhet se dy ish-të përndjekurit politik janë kapur me bomba molotov të cilat më pas dyshohet se do t’i përdornin për t’i hedhur në grumbullime me njerëz dhe sheshe publike.

Ndryshimet klimaterike jane sulm ndaj tokes Ndryshimet klimaterike jane sulm ndaj tokes
Anomalitë e motit me të cilat po përballemi gjatë këtyre muajve do të jenë më të shpeshta dhe më të theksuara në shume zona të vendit gjatë viteve të ardhshme.

Aksidenti ne Elbasan, 2 viktima Aksidenti ne Elbasan, 2 viktima
Njeri prej tyre ishte anetari i keshillit bashkiak te qytetit, Arben Porocani dhe pedagog ne Fakultetin e Teknologjise se Informacionit ne universitetin e Elbasanit 

Tentativa për privatizimin e “Albpetrol”, prokuroria nis hetim Tentativa për privatizimin e “Albpetrol”, prokuroria nis hetim
Tentativa e dështuar e qeverisë për të privatizuar kompaninë e prodhimit të naftës “Albpetrol” është bërë objekt hetimi nga Prokuroria e Tiranës, pas disa “ankesave” dhe kallëzimeve

Fier, grabitet kazinoja Fier, grabitet kazinoja
Rikthehen grabitjet e armatosura në qytetin e Fierit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pas mesnatës, në një kazino që ndodhet në qendër të qytetit.

Vlorë, shpërthim në pallatin e Kollozit Vlorë, shpërthim në pallatin e Kollozit
Një sasi eksplozivi ka shpërthyer në orët e para të mëngjesit të të së shtunës në pallatin ku banon kreu i Partisë Demokratike për Vlorën, Ardian Kollozi

Korçë, bashkia kallëzim penal pronarëve të “Shtëpisë së flamurit” Korçë, bashkia kallëzim penal pronarëve të “Shtëpisë së flamurit”
Bashkia e Korcës ka depozituar  një kallëzim penal në prokurori për pronarët e "Shtëpisë së Flamurit" pasi gjatë natës ka pasur ndërhyrje në rrënojat e saj.

 Vjedhja e tokave në Vlorë, pranga falsifikatorëve Vjedhja e tokave në Vlorë, pranga falsifikatorëve
Një person është arrestuar, një tjetër është shpallur në kërkim dhe jane sekuestruar 105 mije metra katror toke shumica truall ndertimi ne zonen e Vlores

Provimi i Letërsisë, zhurmuesit nuk punojnë Provimi i Letërsisë, zhurmuesit nuk punojnë
Risia e këtij viti, instalimi i zhurmuesve dhe detektorëve në shkolla mendohet se do të “zhdukë” njëherë e mirë manovrat për kopje. Jo më kot matura e këtij viti është quajtur matura më e “armatosur” ndonjëherë, në vitin e tetë të përvojës së saj në arsimin shqiptar.

 Gjeneralët e shkarkuar: Po shkatërrohet Ushtria Gjeneralët e shkarkuar: Po shkatërrohet Ushtria
Tre gjeneralet e shkarkuar se fundmi nga Presidenti Bujar Nishani, Sandër Lleshi, Dhori Spirollari dhe Abaz Lleshi kanë lëshuar akuza të forta, ndaj kreut të shtetit, ministrit të Mbrojtjes Arben Imami dhe kryetarit të Komisionit të Sigurisë.

Elhaida Dani eshte zeri i Italise Elhaida Dani eshte zeri i Italise
2o vjecarja fitoi “The Voice of Italy 2013”, duke kaluar çdo sfidë e duke bërë krenar çdo shqiptar.

I shpëton policisë, i vë flakën furgonit me drogë I shpëton policisë, i vë flakën furgonit me drogë
Një furgoni të mbushur me drogë i është vënë flaka në Gjirin e Lalëzit.

Denoncimi i Qendrës së Barnave: Disa kremra janë të falsifikuara Denoncimi i Qendrës së Barnave: Disa kremra janë të falsifikuara

Në treg, produkte kozmetike të rrezikshme


AKU kontroll vajit në fast-foode AKU kontroll vajit në fast-foode
Shumë shpejt restorantet dhe fast-foodet në të gjithë vendin, do të përballen me kontrolle dhe monitorime të vazhdueshme nga ekspertët e Institutit të Shëndetit Publik dhe kontrollit ushqimor për cilësinë e vajit që përdorin në gatim.

Gramsh, lumi del nga shtrati, bllokohet një autobus Gramsh, lumi del nga shtrati, bllokohet një autobus
Dalja nga shtrati e lumit të Lilajve, si pasojë e reshjeve të shiut, ka bllokuar lëvizjen e mjeteve në Gramsh.

Vlore, ndertimorja bllokon ndertimin e nje minimoli Vlore, ndertimorja bllokon ndertimin e nje minimoli
Inspektoriati ndertimor i bashkisë se Vlores  konstatoi sot  hedhje te nje masivi inertesh  ne   vijen bregdetare prane  zones se Ujit te Ftohte.

Gjirokaster, vidhen regjistrat e shkolles 9-vjecare Gjirokaster, vidhen regjistrat e shkolles 9-vjecare
13 regjistra te klasave te teta e te nenta te shkolles 9 vjecare “Koto Hoxhi” jane vjedhur gjate oreve te mbremjes se djeshme.

Totozani shkresë Kserës: Rikthe të moshuarin ne azil, ka shkelje Totozani shkresë Kserës: Rikthe të moshuarin ne azil, ka shkelje
Pas denoncimit në “Unë flas” të Zeqir Gjonit, pensionistit të Shtëpisë së të moshuarve në Tiranë që u dëbua me forcë për në Poliçan, Avokati I Popullit ka hetuar këtë rast dhe ka konstatuar shkelje të rënda të ligjit si dhe kapërcim të kompetencave nga ana e drejtorit të Azilit, Hysni Kuka

Aksidentoi 2 efektivë policie, Prokuroria do ndryshojë akuzën për Edmir Kolecin Aksidentoi 2 efektivë policie, Prokuroria do ndryshojë akuzën për Edmir Kolecin
Prokuroria e Tiranës pritet të ndryshojë akuzën për Edmir Kolecin, autorin e dyshuar të aksidentimit për vdekje të efektivit të policisë rrugore Selman Lena dhe plagosjen e kolegut të tij, Preng Lleshi.

Ekzekutimi i 34 vjecarit, ende pa autor Ekzekutimi i 34 vjecarit, ende pa autor
Ende pa autor, ekzekutimi i 34 vjecarit nga Kavaja, Ervis Qarri (Tafaruci). Ai u ekzekutua pasditen e djeshme, ndersa po udhetonte ne drejtim te qytetit te Kavajes. 

I semuri mendor vret me thike 15 vjecarin I semuri mendor vret me thike 15 vjecarin
Nje 15 vjecar ne qytetin e Cerrikut, nxenes i shkolles 9 vjecare te lagjes nr 3, ka mbetur i vrare me thike nga nje bashkemoshatar i tij. 

Vritet ne aksident 52 vjecarja Vritet ne aksident 52 vjecarja
52 vjecarja Drane Ndreka nga fshati Zojz i komunes Dajç, Lezhe ka gjetur vdekjen si pasoje e nje aksidenti automobilistik. 

Karkaleci sulmon te mbjellat ne Kukes Karkaleci sulmon te mbjellat ne Kukes
Të gjitha kulturat bujqësore të cilat janë mbjelle, në qindra hektar të kultivuar nga fermerët e Kukësit, pritet që të shkojnë dëm për shkak të shfaqjes së karkalecit. 

Vriten ne aksident dy te rinj Vriten ne aksident dy te rinj
Dy persona kanë vdekur, ndërsa një i tretë është plagosur rëndë, në një aksident rrugor që ndodhi afër “Katër rrugëve të Shijakut”, në Xhafzotaj të Durrësit. 

Foshnja e mrekullise, ringjall nenen e vdekur Foshnja e mrekullise, ringjall nenen e vdekur
Një fëmijë në Teksas, SHBA është quajtur një mrekulli  e trefishtë. 

“Kam nevoje per ndihmen tende” “Kam nevoje per ndihmen tende”
Antonela nuk ka mbushur ende tre vjeç. Ajo është motër binjake e Françeskos, por nuk ka zhvillim të njëjtë me të. Të dy kanë lindur para kohe dhe nën peshë, por arritën të mbijetojnë. 

Magjistratura kunder KLD-se Magjistratura kunder KLD-se
Ndryshe nga çfarë u diskutua në mbledhjen e fundit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë për lehtësimin e kritereve për ata që dëshirojnë të garojnë si magjistratët e rinj për gjyqtarët dhe prokurorët e ardhshëm, drejtoresha e Shkollës së Magjistraturës Marjana Semini mban qëndrim të kundërt.

Ne burg per vrasjen e 27 vjecarit Ne burg per vrasjen e 27 vjecarit
Gjykata e Durresit ka vleresuar te ligjshem ndalimin dhe e ka lene ne burg pa afat 22 vjeccarin Taulant Gjini, i cili akuzohet per vrasjen me dashje ne bashkepunim te 27 vjeccarit Refik Lila. 

Policia greke: 5 mije euro per te kaluar kufirin Policia greke: 5 mije euro per te kaluar kufirin
Me dhjetra qytetare shqiptare jane kthyer gjate diteve te fundit ne piken e kalimit kufitar te Kapshtices. 

Vritet ne aksident, shkak shpejtesia Vritet ne aksident, shkak shpejtesia
Nje aksident me pasoje vdekje ka ndodhur mesnaten e mbremshme ne rrethin e Lushnjes.

Shkaterrimi i pyjeve demton faunen Shkaterrimi i pyjeve demton faunen
Fauna ne qarkun e Elbasanit po shkon drejt zhdukjes per shkak te gjuetise se paligjshme dhe shfrytezimit pa kriter te pyjeve. 

Shkumbin, gjendet 62 vjecari i zhdukur Shkumbin, gjendet 62 vjecari i zhdukur
Eshte gjetur i pajete ne brigjet e lumit Shkumbin trupi i 62 vjecarit Robert Starja i denoncuar si i zhdukur qe prej dites se hene.

Kukes, Kupa e Republikes ne mundjen e lire Kukes, Kupa e Republikes ne mundjen e lire
Është organizuar në stadiumin e lojërave me dorë, të qytetit veri-lindor të Kukësit, Kupa e Republikës në mundje, “Stili I lirë dhe Greko-Romak”. 

Fier, bashkia heq gjithe simbolet partiake ne qender Fier, bashkia heq gjithe simbolet partiake ne qender
Bashkia e Fierit ka ndërmarrë sot një aksion duke hequr banderolat dhe flamujt e partive politike të vendosura pa leje në sheshin qendror “Nënë Tereza”. 

Qellohet me thike 19 vjeçari Qellohet me thike 19 vjeçari
Një 19-vjecar ka mbetur i plagosur pasi është plagosur me thikë nga një bashkëmoshatar. 

Zhdukja e femijeve ne Shqiperi Zhdukja e femijeve ne Shqiperi
Vetëm gjatë katër viteve të fundit dhjetra fëmijë janë denoncuar si të humbur, një pjesë e të cilëve nuk janë gjetur edhe sot. Në Ditën Ndërkombetare te Femijeve te Humbur, shoqeria civile ka kerkuar vemendjen e te gjitha strukturave shteterore.

Anije turistike ne Prespe Anije turistike ne Prespe
Projekti i për vënien në funksion të një linjë anijesh me energji diellore në liqenin e Prespës duket se më në fund do të vihet në zbatim.

 Aksidenti ne Elbasan Aksidenti ne Elbasan
Një 45-vjeçar ka humbur jetën pak para mesnatës në qytetin e Elbasanit si pasojë e një aksidenti.

Thethi i bllokuar ende nga debora Thethi i bllokuar ende nga debora
Banoret: Ju lutem na ndihmoni, edhe pse eshte fundi i majit rruga Shkoder-Boge-Theth ende e bllokuar

Zjarr ne mes te Bllokut, shkrumbohet nje lokal Zjarr ne mes te Bllokut, shkrumbohet nje lokal
Zjarri qe shpertheu dhe dogji nje lokal te njohur ne zonen e Bllokut neTiranerihapi edhe njehere diskutimin per mbrojtjen nga zjarri, mungesen e hidranteve ne rruge dhe pamundesine e zjarrefikesve per te levizur ne rruget e mbingarkuar me trafik.

 Durrës, moti i keq vonon ankorimin e trageteve Durrës, moti i keq vonon ankorimin e trageteve
Gjiri i Durrësit është përfshirë nga moti i keq që ka shkaktuar vonesa dhe vështirësi në ankorimin e trageteve

Pervjetori i tragjedise se Himares Pervjetori i tragjedise se Himares
Dhjetra te aferm, familjare te viktimave, si dhe banore te Himares kane perkujtuar 1 vjeterin e humbjes se jetes se 13 personave ne aksidentin e ndodhur me 21 maj te vitit 2012. 

Revolta e Spaçit, 40 vjet nga rrebelimi anti komunist Revolta e Spaçit, 40 vjet nga rrebelimi anti komunist
40 vjet me pare, te burgosurit politik ne burgun famkeq te Spaçit u ngriten ne nje revolte me 21 maj te vitit 1973 revolte antikomuniste qe perfundoi pas disa ditesh me pushkatimin e disa prej te burgosurve politike. 

Gjirokaster, kishat monument kulture jane braktisur Gjirokaster, kishat monument kulture jane braktisur
Dhjetëra objekte kulti, monumente kulture të kategorisë së parë po degradojnë në Gjirokastër

Permbytjet, ende nuk jane llogaritur demet ne Shkoder Permbytjet, ende nuk jane llogaritur demet ne Shkoder
Ne nje kohe kur kane kaluar gati dy muaj nga permbytja e fundit ne Nenshkoder, asnje grup verifikimi te demeve nuk ka zbritur ne terren. 

Bregu i liqenit te Ohrit po demtohet nga betonizimi Bregu i liqenit te Ohrit po demtohet nga betonizimi
Betonizimi dhe ndotja e bregut te liqenit te Ohrit si pasoje e ndertimit te rruges Pogradec-Lin kane sjelle edhe reagimin e institutit per ruajtjen e mjedisit. 

Ura me tri harqe Ura me tri harqe
Prezantohen punimet me te mira te studenteve nga Tirane, Prishtina dhe Tetova 

Ndertimi ka thelluar krizen Ndertimi ka thelluar krizen
Të dhënat e fundit zyrtare nga Instituti i Statistikave dhe Banka e Shqipërisë tregojnë se ky sektor që ka thelluar më shumë krizën në ekonominë shqiptare.

Kukës, institucionet nuk paguajnë taksat Kukës, institucionet nuk paguajnë taksat
Pjesa më e madhe e institucioneve shtetërore në qytetin e Kukësit vazhdon të mos shlyejë detyrimet e tyre ndaj pushtetit lokal.

Bllokohet rruga Vlorë-Sarandë nga nje masiv guresh Bllokohet rruga Vlorë-Sarandë nga nje masiv guresh
Bllokohet rruga nacionale Vlorë-Sarandë për rreth 2 0rë në afërsi të vendit të quajtur ‘Kalaja’, në kilomentrin e 5.

Korçë, i sëmuri mendor mban peng një 25-vjeçar Korçë, i sëmuri mendor mban peng një 25-vjeçar
Një 34-vjeçar me probleme mendore ka goditur dhe mbajtur peng një 25-vjeçar pasi dyshonte se i ngacmonte gruan. 

Censusi sipas 12 qarqeve Censusi sipas 12 qarqeve
Pas rezultateve të përgjithshme, INSTAT bëri publike të dhënat e Censusit të popullsisë dhe banesave, sipas bashkive dhe komunave.

Magjistratura, kufizohet numri i studenteve Magjistratura, kufizohet numri i studenteve
Peticion ne adrese te Ministrit te Drejtesise Halimi dhe Presidentit Nishani, qe njeheresh eshte edhe kryetari i KLD-se 

Teherani paralajmeron Tiranen Teherani paralajmeron Tiranen
Anëtari i Bordit Kryesues i Parlamentit iranian: Muxhahedinen qe po strehoni do te kercenojne sigurine kombetare 

Shteti nuk puneson personat me aftesi te kufizuar Shteti nuk puneson personat me aftesi te kufizuar
Institucionet qendrore dhe vendore shkelin ligjin, madje nuk i japin as pergjigje Avokatit te Popullit per kete ceshtje

Bonot, tjetër minimum historik Bonot, tjetër minimum historik
Interesat e bonove të thesarit kanë cekur një tjetër minimum historik. Në ankandin e fundit të Bankës së Shqipërisë, bonot njëvjeçare, letra me vlerë përmes të cilave qeveria merr borxh në tregun e brendshëm, u tregtuan me interes 5.9%.

Voskopoje, shembet ura 300 vjecare Voskopoje, shembet ura 300 vjecare
Ura shekullore e Shën Prodhonit në Voskopojë, monument kulture i kategorisë së parë eshte demtuar rende.

Mbetjet spitalore, rrezik per infeksion Mbetjet spitalore, rrezik per infeksion
Dhjetëra ton mbetje spitalore hidhen çdo muaj, jo vetëm pranë koshave të mbetjeve në zonat urbane, por edhe në rrugë apo pranë zonave bregdetare, duke rrezikuar shëndetin e qindra qytetarëve dhe duke shkelur ligjet.

Greqi, gjykata dëmshpërblen shqiptarin Greqi, gjykata dëmshpërblen shqiptarin
Gjykata e Patrës, në Greqi, ka dhënë një vendim që mediat greke e konsiderojnë të rralle. Ajo vendosi të dëmshpërbleje një 36-vjeçar shqiptar me shumën 4.611 euro, për mbajtjen e tij padrejtësisht në burg për 5 muaj.

Markimi i karburanteve, qeveria anashkalon parlamentin Markimi i karburanteve, qeveria anashkalon parlamentin
Kontrata që i jep monopolin e këtij shërbimi një kompanie private nga Austria, ka hyrë në fuqi thjesht me vendim të Qeverisë

Tre femijet e zhdukur gjenden ne Malin e Zi Tre femijet e zhdukur gjenden ne Malin e Zi
Familjaret denoncuan humbjen e tyre, policia pritet te zbardhe ngjarjen  

14 muxhahedinet e pare strehe ne Shqiperi 14 muxhahedinet e pare strehe ne Shqiperi
196 te tjeret pritet te mberrijne ne ditet e ardhshme, fillimisht qendrojne ne qendren e Babruse

Pezullohen punimet në rrugët e Tiranës Pezullohen punimet në rrugët e Tiranës
Bashkia e Tiranës ka ndaluar punimet në disa rrugë të kryeqytetit, duke lënë banorët të jetojnë në retë e pluhurit dhe gropat e krijuara.

Tri lëkundje tërmeti, panik te banorët e qytetit të Durrësit Tri lëkundje tërmeti, panik te banorët e qytetit të Durrësit
Tri lëkundje tërmeti janë ndier pasditen e së mërkurës në Durrës, Tiranë dhe rrethinat e tyre.

CEZ nis gjyqin me Shqipërinë CEZ nis gjyqin me Shqipërinë
Grupi çek CEZ ka nisur zyrtarisht procedurat ligjore ndaj Qeverisë shqiptare në Gjykatën Ndërkombëtare të Arbitrazhit.Përmes një njoftimi zyrtar CEZ bën të ditur se ka njoftuar Qeverinë mbi vendimin e saj, ku kërkon kompensim për dëmin që i është shkaktuar nga mosmbrojtja e investimit në rrjetin shqiptar të shpërndarjes së energjisë.

Rrezik nga Sarsi i ri, vret gjysmen e te semureve Rrezik nga Sarsi i ri, vret gjysmen e te semureve
Koronavirusi apo sic njihet ndryshe "Sarsi i Ri" ka alarmuar te gjithe boten per shkak te perhapjes se shpejte dhe vdekshmerise se larte.

Rruget e reja ne mes, trafiku ne Tirane, rremuje Rruget e reja ne mes, trafiku ne Tirane, rremuje
Bashkia eTiraneka stopuar punimet ne disa rruge te kryeqytetit duke lene banoret te jetojne ne rete e pluhurit dhe gropat e krijuara.

Ndihmoni te shpetojme Mejsin Ndihmoni te shpetojme Mejsin
Nje fushate e gjere sensibilizimi ka nisur per te ndihmuar nje vogelushe vetem 2 vjec qe vuan nga nje tumor ne koke.

Fest Argjiro 2013, 320 artiste mblidhen ne Gjirokaster Fest Argjiro 2013, 320 artiste mblidhen ne Gjirokaster
Edicioni i katërt i Fest-Argjiro 2013 ka grumbulluar në skenë ne odeonit të qytetit rreth 320 artistë të asambleve folorike nga disa shtete të  cilët i kanë dhuruar qytetit për tre nete, shumë ritme, melodi dhe ngjyra. 

Matura shteterore, “zhurmues” dhe per kopjet e internetit Matura shteterore, “zhurmues” dhe per kopjet e internetit
Rreth 50 mije te rinj, do ti nenshtrohen provimeve te detyruara te matures shteterore qe startojne me 31 maj. 

Vrasja ne Permet, ne pranga i dyshuari Vrasja ne Permet, ne pranga i dyshuari
Policia e Gjirokastrës ka arrestuar autorin e dyshuar të vrasjes së inspektorit të mjedisit në Përmet, 27-vjeçarit Andi Naci.

Shqiptari arretsohet per incest Shqiptari arretsohet per incest
Një  36 vjeç është arrestuar në Greqi me akuzën se prej dhjetë vjetësh përdhunonte sistematikisht vajzën e tij të mitur. 

Arratisjet nga burgu, të dënuarve u ndalohen lejet shpërblyese Arratisjet nga burgu, të dënuarve u ndalohen lejet shpërblyese
Ngjarjet e ditëve të fundit ku dy të burgosur për vepra të rënda penale nuk kanë zbatuar lejen shpërblyese të dhënë nga autoritetet e burgut duke mos u kthyer më në qeli e kanë detyruar ministrin e Drejtësisë të marrë vendimin për të pezulluar të gjitha lejet shpërblyese për të dënuarit.

Dollapi: S'ka amnisti per debitoret, furnizim 24 ore per bregdetin Dollapi: S'ka amnisti per debitoret, furnizim 24 ore per bregdetin
Administratori i CEZ Shpërndarje Sahit Dollapi ka mohuar zërat për një ngritje të mundshme të çmimit të energjisë elektrike, si dhe i bëri thirrje qytetarëve të mos bien pre e thashathemnajës për faljen e kamatvonesave dhe faturave të papaguara. Ai e cilësoi këtë si një përpjekje abuzive për të shfrytëzuar momentin politik, para zgjedhjeve parlamentare.

Avokati i popullit: “Gjendja në spitale e rëndë” Avokati i popullit: “Gjendja në spitale e rëndë”
Pas monitorimit të situatës në QSUT dhe spitale të tjera të vendit, institucioni i Avokatit të Popullit i ka dërguar rekomandime dhe një raport kritik ministrit të Shëndetësisë Halim Kosova, ku konstaton se sistemi publik shëndetsor nuk ofron cilësinë, standardet dhe nevojat e kërkuara për qytetarët.

Turi neper Shqiperi i arberesheve te OFF Road Turi neper Shqiperi i arberesheve te OFF Road
Gjirokastër, 8 ekuipazhe të klubit  Magna Grecia të mjeteve “off road “ kanë hyrë në Shqipëri nga Kakavija për të përshkuar disa rajone me fuoristrada. 

Grabitet me arme pika e karburantit Grabitet me arme pika e karburantit
Grabitje me arme ne aksin Korce  -  Pogradec , maskat grabisin piken e karburantit. Dy persona te maskuar kane grabitur nje pike karburanti pergjate aksit nacional Korce- Pogradec.  

Shembet ish fabrika e cigareve, do behet universitet Shembet ish fabrika e cigareve, do behet universitet
Një nga ndërtesat më evidentuese të qytetit bregdetar të Durrësit, ish- fabrika e Duhan-Cigareve nuk është më. 

Sherri per internetin, vritet me thike 15 vjecari Sherri per internetin, vritet me thike 15 vjecari
Një grindje banale mes adoleshentësh është mbyllur me vdekjen e një 15-vjeçari në qytetin e Durrësit. Ngjarja e rëndë ndodhi në sektorin ”Iliria” të zonë se plazhit. 

Kukesi pa energji, CEZ ben remonte Kukesi pa energji, CEZ ben remonte
I gjithë rrethi i Kukësit nuk furnizohet me energji elektrike dhe shkak për këtë është bërë një remont i cili është ndërmarrë për përmirësimin e rrjetit të shpërndarjes së energjisë nga ana e CEZ shpërndarje. 

 Ushtria e femijeve qe punojne ne miniera Ushtria e femijeve qe punojne ne miniera
Plot 200 fëmijë të moshës 5 deri në 11 vjeç, janë punëtorë në miniera dhe kantiere ndërtimi.

Miratohen dy fshatra turistike Miratohen dy fshatra turistike
Në mbledhjen e fundit të këtij mandati qeverisës, e cila ka zgjatur disa orë me një axhendë të ngjeshur, këshilli rregullimit të territorit ka miratuar një sërë projektesh, të përqëndruara kryesisht në fushën e energjisë dhe turizmit.

Drilon, hapet sezoni turistik Drilon, hapet sezoni turistik
Parku i Drilonit  i njohur per pamjen dhe relaksin qe ofron tashme ka nisur te prese turistet e pare. 

Sarande, panairi i midhjes çel sezonin turistik Sarande, panairi i midhjes çel sezonin turistik
Saranda ka risjellë edhe këtë vit Panairin e Midhjes. Eventi ndër më të rëndësishmit e sezonit i organizuar nga Bashkia e qytetit u mbështet nga të paktën 50 restorante dhe më shumë se 30 biznese  nga Saranda dhe rrethe të ndryshme. 

Perleshen te burgosurit shqiptare ne burgjet greke Perleshen te burgosurit shqiptare ne burgjet greke
Nje i burgosur nga Iraku,31 vjec, ka humbur jeten ne burgun e Grevenase, pas nje konfrontimi te pergjakshem me disa te burgosur te tjere, shumica e te cileve shtetas shqiptare. 

Del nga koma polici, kolegu humbi jeten ne detyre Del nga koma polici, kolegu humbi jeten ne detyre
Ka pak ore qe inspektori i policise Preng Lleshi eshte zgjuar nga koma. Ne spitalin ushtarak i gjenden prane vetem familjaret e tij me te afert. 

Edukata e qarkullimit në rrugë	Edukata e qarkullimit në rrugë
Një vit më parë plot 334 persona kanë humbur jetën si pasojë e aksidenteve rrugore. Mosrespektimi i rregullave të qarkullimit rrugor nga drejtuesit e automjeteve, por edhe kalimtarë, mungesa e sinjalistikes në shumë rrugë, ka bërë që në shkalle vendi të regjistrohen 1870 aksidente rrugore të rënda.

INSTAT: 54 mijë fëmijë në punë INSTAT: 54 mijë fëmijë në punë
Kriza ekonomike ka që bërë që në Shqipëri zyrtarisht të regjistrohen plot 54 mijë fëmijë të moshës 5 deri në 17 vjeç që punojnë. 

Shkodër, nis shpërndarja e dëmshpërblimit të përmbytjes së 2010-ës Shkodër, nis shpërndarja e dëmshpërblimit të përmbytjes së 2010-ës
Qarku shkodër ka bërë të ditur se sot  kanë nisur të shpërndahen pranë zyrave postare paratë e dëmshpërblimit të shkaktuar nga përmbytja masive në fund të vitit 2010.

Monitorimi i zhurmave nuk kryhet prej dy vjetësh, Mjedisi nuk ka para Monitorimi i zhurmave nuk kryhet prej dy vjetësh, Mjedisi nuk ka para

Shëndeti Publik, asnjë fond për 2013-n. Ministria: ISHP nuk u paraqit në kohë për marrjen e parave


Dyndje në kufi, frikë nga toponimet Dyndje në kufi, frikë nga toponimet
Pavarësisht premtimit të dhënë nga autoritetet greke, emigrantët shqiptarë i druhen problemit të toponimeve të emrave në pasaportat e fëmijëve.

Task Force për ndotjen e detit Task Force për ndotjen e detit
Ndotja detare, si pasojë e veprimtarisë së pakontrolluar të kompanive private është kthyer në një problem të mprehtë për mjedisin, veçanërisht në prag të sezonit turistik kur nevoja për ujëra të pastra del më në pah.

Durres, pranga drejtuesit te Inspektoriatit te Ndertimit Durres, pranga drejtuesit te Inspektoriatit te Ndertimit
Skënder Koni eshte vene ne pranga per mitmarrje. Njeheresh ai eshte edhe drejtuesi i demokristianëve lokale

Vidhet përkrenarja e Skënderbeut në muzeun e familjes së Kastriotëve Vidhet përkrenarja e Skënderbeut në muzeun e familjes së Kastriotëve
Eshte vjedhur perkrenarja e Skenderbeut ne Muzeun e familjes se Kastrioteve ne fshatin Sine, ne vendlindjen e heroit tone kombetar.

Thirrje per te ndihmuar te aksidentuarin me gjak Thirrje per te ndihmuar te aksidentuarin me gjak
Miqte e nje te riu te apasionuar pas motorave bejne thirrje nepermjet rrjetit social facebook per te dhuruar gjak pasi ai eshte aksidentuar rende me motorin e tij. Sipas policise ai eshte Florian Sala 23 vjec, qe gjate nje garimi me motor eshte perplasur me mikun e tij nga Durresi, sipas policise per kete ceshtje ka nisur edhe nje hetim.

Pas veres se nxehte vjen serish pranvera Pas veres se nxehte vjen serish pranvera
Pas diteve te nxehta verore serish do rikthehet pranvera me temperature me te ulta dhe rreshje shiu.

Konfliktet per ndertimet, ekzekutohet biznesmeni Konfliktet per ndertimet, ekzekutohet biznesmeni
Policia e Tiranes, dyshon se biznesmeni 43 vjecar, i ekzekutuar nje nate me pare netirane, te jete vrare per shkak te konflikteve qe lidhen me biznesin e tij ne fushen e ndertimit. 

Onkologjiku, Totozani: Ndërhyni urgjent, s’ka ilaçe Onkologjiku, Totozani: Ndërhyni urgjent, s’ka ilaçe
Pas inspektimit të kryer në Spitalin Onkologjik në QSUT, institucioni i Avokatit të Popullit i ka kërkuar ministrit të shëndetësisë Halim Kosova të ndërhyjë urgjent për plotësimin e nevojave të pacientëve me medikamente citostatikë dhe brenda 30 ditëve t’i kthehet këtij institucioni një përgjigje për masat e marra.

I jepet lamtumira policit te vrare ne krye te detyres I jepet lamtumira policit te vrare ne krye te detyres
Patrulla e policise, e drejtuar prej Selam Lenes dhe oficerit tjetër Preng Lleshi u perplas nga nje makine “BMV X5”, e cila nuk ju bind urdhrit per te ndaluar ne postbllokun e policise.

Uje 24 ore per banoret e Sukthit, por nese e paguajne Uje 24 ore per banoret e Sukthit, por nese e paguajne
Nje investim i ri ne rrjetin e ujesjellesit ne bashkine e Sukthit ben te mundur furnizimin me uje te pijshem 24 ore per banoret e nje prej lagjeve me problematike te saj. 

Festohen Pashkët Ortodokse Festohen Pashkët Ortodokse
Në mesnatë, në të gjitha kishat e vendit u zhvilluan meshat e shenjta me rastin e Pashkëve ortodokse që përkujtojnë ringjalljen e Jezu Krishtit pas kryqëzimit të së premtes së zezë. 

Elbasan, nderohen deshmoret nen zhurmen e gjeneratorit Elbasan, nderohen deshmoret nen zhurmen e gjeneratorit
Edhe ne qytetin e Elbasanit eshte perkujtuar sot 5 maji, Dita e Deshmoreve. Veterane, familjare te deshmoreve, qytetare dhe pushtetare kane vendosur kurora ne varrezat e te reneve per liri.

Cilesia e dobet e rrugeve Cilesia e dobet e rrugeve
Vajrat e përdorura të cilat grumbullohen nga dhjetëra shoqëri në Shqipëri, përdoren edhe për ndërtimin e rrugëve.

Pushuesit pushtojne Adriatikun Pushuesit pushtojne Adriatikun
Temperaturat e larta dhe fundjava kanë sjellë një dyndje të pushuesve nga Durrësi, Tirana, Kosova dhe Maqedonia drejt plazheve të Adriatikut. 

 33% e familjeve marrin borxh per tu ushqyer 33% e familjeve marrin borxh per tu ushqyer
Atë që nuk e pranon qeveria, apo nuk e thotë dot hapur guvernatori, e pasqyron më së miri konsumatori shqiptar, tashmë i prekur nga kriza dhe me tendencë përkeqësimi të situatës. 

Perplasja e Fierit vjen ne Tirane Perplasja e Fierit vjen ne Tirane
Te majtet shkarkojne kreun e keshillit bashkiak, Kosovrastin dhe zgjedhin Dalipin, por te djathtet nuk e njohin kete votim. Qytetaret e Tiranes me gjase me 2 kryetare keshilli

Gjyqi per pikturat e Mios, gjykata liron Topin Gjyqi per pikturat e Mios, gjykata liron Topin
Përfundon një pjesë e procesit  gjyqësor për zhdukjen e pikturave të Mios.

Tiranë, protestë e gazetarëve për mosdhënien e pagave Tiranë, protestë e gazetarëve për mosdhënien e pagave
Në Ditën Botërore të Medias, një grusht njerëzish, që punojnë në organe të ndryshme të medias në Tiranë protestuan para Parlamentit. 

Eksploziv automjetit, shpërthen në aksin Fier-Lushnjë Eksploziv automjetit, shpërthen në aksin Fier-Lushnjë
Dy persona burrë e grua kanë marrë plage të rënda nga shpërthimi i një sasie eksplozivi.

Fier, merr flakë autoboti i naftës Fier, merr flakë autoboti i naftës
Një autobot nafte është përfshirë nga flakët paraditen e të enjtes në Marinëz të Fierit, duke rrezikuar edhe një pikë karburanti që ndodhej shumë pranë saj.

Siguria në rrugë,OBSH publikon raportin global Siguria në rrugë,OBSH publikon raportin global
Nga Sonila Agostini: Kombet e Bashkuara kërkojnë masa shtrënguese

Tiranë, motori përplas këmbësorin Tiranë, motori përplas këmbësorin
Aksident me pasojë plagosjen rëndë të një personi. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 17:00, pranë stacionit të trenit tek rruga “Ferit Xhajko”, ku një motor ‘pica taxi’ ka përplasur një këmbësor.

Avokati i Popullit, policisë: Ndaloni veprimet e kundërligjshme ndaj ish-të dënuarve politikë Avokati i Popullit, policisë: Ndaloni veprimet e kundërligjshme ndaj ish-të dënuarve politikë
Avokati i Popullit i ka dërguar sot një letër drejtorit të Përgjithshëm të Policisë dhe ministrit të Brendshëm, Flamur Noka në lidhje me ankesat e ish-të përndjekurit Skënder Tufa, i cili pretendon se ndiqet dhe kërcënohet nga policia.

Tirane, portali i punesimit te te rinjve Tirane, portali i punesimit te te rinjve
Javen qe vjen te rinjte mund te aplikojne me projektet e tyre per ngritur bisnese te reja ne kryeqytet.

1 maji, piknik dhe plazh buze detit 1 maji, piknik dhe plazh buze detit
Te paket dhe te paorganizuar ishin ata qe te tubuan dhe protestuan ne diten nderkombetare te punetoreve, ashtu sic ndodh ne shume vende te botes

Konflikti për pronën, rëndohet gjendja e grevistëve të urisë Konflikti për pronën, rëndohet gjendja e grevistëve të urisë
Ndërsa u bënë 7 ditë që kurse 10 persona kanë hyrë në greve urie pasi u nxorën nga shtëpitë ku jetonin prej 60 vjetësh, shëndeti i disa prej tyre është përkeqësuar ndjeshëm ditën e sotme.

Tirana, nga balta në pluhur Tirana, nga balta në pluhur
Bashkia e Tiranës vijon punën për rikonstruksionin e rrugëve dhe rrugicave duke hapur kantiere të reja ndërtimi, por nga ana tjetër në rrugë të nisura më parë punimet janë ndërpre duke bërë që banorët, pas baltës se dimrit të perballen me pluhurin e verës.

Laç, vritet në atentat 25-vjeçari i sapo dalë nga burgu Laç, vritet në atentat 25-vjeçari i sapo dalë nga burgu
Një i ri ka rënë pre e një atentati me armë zjarri sapo ka dal nga burgu.

Shqipëria, depozita e llumrave të Evropës,skandali i vajrave të përdorura	Shqipëria, depozita e llumrave të Evropës,skandali i vajrave të përdorura
Qindra, mijëra ton vajra të përdorura automjetesh, të cilat cilësohen si mbetje të rrezikshme, hyjnë çdo vit në Shqipëri nga të paktën 366 shoqëri importi.

Kukes, rrezik nga uji i pijshem Kukes, rrezik nga uji i pijshem
Këshilli bashkiak i qytetit të Kukësit është përfshirë nga debate të shumta pasi prej më shumë se 8 muajsh banorët e lagjes numër 1, si një nga lagjet më të vjetra të qytetit, po konsumojnë ujë të pijshëm i cili është i ndotur. 

Kthehen emigrantet, festojne pashket ortodokse Kthehen emigrantet, festojne pashket ortodokse
Festa e Pashkes Ortodokse ka bere qe me mijera emigrante te kthehen ne vend per te festuar dhe qendruar per disa dite prane familjeve te tyre. 

Burrel, mjeket bejne mrekulline Burrel, mjeket bejne mrekulline
Nje 17 vjecar, jeta e te cilit ishte ne fije te perit per shkak te plageve te renda me arme zjarri, u shpetua me nje operacion kirurgjikal te rralle ne llojin e tij realizuar nga kirurgu Hasan Ceni, ne qytetin e Burrelit. Defrim Karaj

Kriza godet fasonët Kriza godet fasonët
Kriza në vendet fqinje po godet gjithnjë e më fort biznesin shqiptar të fasonëve. Rënia e fuqisë blerëse në Itali e Greqi, dy vendet që zënë peshën kryesore në totalin e porosive, ka reduktuar ndjeshëm numrin e kontratave me firmat shqiptare, ndërsa pagesat për punët e kryera vonohen deri në 120 ditë.

Fier, grabitet me armë argjendaria, plagoset pronari Fier, grabitet me armë argjendaria, plagoset pronari
Një grabitje me maska dhe armë ka tronditur mesditën e sotme qytetin e Fierit

Mjeket: 20% e shqiptareve alergjike Mjeket: 20% e shqiptareve alergjike
PerVeç ndotjes se larte te ajrit, nje problem i madh qe ndikon eshte ndryshimi i menyres se jetesës

57% e 15 vjecareve ne Shqiperi, analfabete funksionale "57% e 15 vjecareve ne Shqiperi, analfabete funksionale"
Alrami i Bankes Boterore: Shqiperia, nje nga normat me te larta per nxenesit qe nuk kuptojne se cfare kane lexuar 

Gratë denoncojnë dhunën, gjykatat tentojnë pajtimin Gratë denoncojnë dhunën, gjykatat tentojnë pajtimin
Nga Blerina Moka: Ekspertët e ligjit “Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet në familje” thonë se gjysma e kërkesave për lëshimin e urdhrave të mbrojtjes pushohen në gjykatë, sepse gjyqtarët tentojnë pajtimin e palëve, njësoj si në çështjet për zgjidhjen e martesës

Lezhë, vritet në pritë 65-vjeçari, Lezhë, vritet në pritë 65-vjeçari,
Vritet në pritë një 65-vjeçar nga Lezha.

Konflikti për pronën, polici vret 18-vjeçaren Konflikti për pronën, polici vret 18-vjeçaren
Një ngjarje e rëndë është regjistruar paraditen e sotme në fshatin Lekbibaj të Tropojës.

Tiranë, ekzekutohet 28-vjeçari Tiranë, ekzekutohet 28-vjeçari
28-vjeçari Adrian Levanti u qëllua për vdekje rrugës, duke u kthyer në shtëpi në zonen e Unazës së Re në Tiranë, ndërsa policia ka dyshime te forta se shkaku i ekzekutimit të tij është për hakmarrje.

Pas denoncimit të “Unë flas”, Avokati i Popullit inspekton Onkologjikun Pas denoncimit të “Unë flas”, Avokati i Popullit inspekton Onkologjikun
Nga Blerina Moka: Pas denoncimit në ‘Unë Flas”, një grup ekspertësh të Avokatit të Popullit kanë inspektuar spitalin Onkologjik ku kanë verifikuar nga afër problematikën e mungesës së medikamenteve

Pas denoncimit të “Unë flas”, Avokati i Popullit inspekton Onkologjikun Pas denoncimit të “Unë flas”, Avokati i Popullit inspekton Onkologjikun
Nga Blerina Moka: Pas denoncimit në ‘Unë Flas”, një grup ekspertësh të Avokatit të Popullit kanë inspektuar spitalin Onkologjik ku kanë verifikuar nga afër problematikën e mungesës së medikamenteve

Nis puna per dublimin e urave te autostrades Kukës- Morinë Nis puna per dublimin e urave te autostrades Kukës- Morinë
Në Morinë kanë nisur punimet për dublimin e urave ekzistuese. 

Kurset private, MASH gjobit 10 mësues Kurset private, MASH gjobit 10 mësues

Nisin inspektimet në shkollat e mesme. Thirrje për të ndjekur konsultat falas


20 autobusë të rinj në linjën Kinostudio-Kombinat 20 autobusë të rinj në linjën Kinostudio-Kombinat
Bashkia e Tiranës zëvendësoi autobusët e vjetër të linjës Kinostudio-Kombinat, me 20 autobusë të rinj me parametra moderne dhe kapacitet 100 persona secili.

Fushë-Krujë, sherr për ndeshjen, një i vdekur Fushë-Krujë, sherr për ndeshjen, një i vdekur
Rezultati i një ndeshjeje futbolli është bërë burim sherri me thika mes dy të rinjve, njëri prej të cilëve ka ndërruar jetë në orët e para të mëngjesit të së enjtes.

Remonte, CEZ njofton për kufizime energjie në disa zona të vendit Remonte, CEZ njofton për kufizime energjie në disa zona të vendit
CEZ Shpërndarje njofton se këto ditë po kryen një sërë remontesh në të gjithë territorin e Shqipërisë, me qëllim përmirësimin e furnizimit me energji elektrike.

Shijak, tentoi të vrasë komshiun, arrestohet 37-vjeçari Shijak, tentoi të vrasë komshiun, arrestohet 37-vjeçari
Policia e Shijakut ka arritur të parandalojë në kohë një ngjarje të rëndë dhe të neutralizojë në kohë një 37-vjeçar, që kërcënonte me armë fqinjin e tij.

Korçë, arrestohet, vidhte kishën Korçë, arrestohet, vidhte kishën
Mitropolia e Korces per nje periudhe 3-vjeçare ka qene pre e vjedhjes se energjise elektrike. 

Shembje në aksin Lushnjë-Berat Shembje në aksin Lushnjë-Berat
Sikur te mos mjaftonin gropat ne gjithe aksin rrugor Lushnje berat, nje pjese e ketij segremti eshte shembur tashme per shkak te mosmirembajtjes dhe rreshjeve te shiut.

Ne burg hajduti i shtepive Ne burg hajduti i shtepive
Gjykata e ka vleresuar te ligjshem arrestimin dhe vendosi masen e sigurise burg pa afat

“Fatura e energjise na erdhi 15 milione leke” “Fatura e energjise na erdhi 15 milione leke”
Nje cifti te moshuarish ne lagjen Dobrac ne periferi te qytetit te Shkodres i ka shkuar nje fature energjie prej 15 milione lekesh te vjetra. 

CEZ Shpërndarje: Pa energji disa zona në kryeqyteti CEZ Shpërndarje: Pa energji disa zona në kryeqyteti
CEZ Shpërndarje njofton konsumatorët për ndërprerjen e energjisë në disa zona të kryeqytetetit.

Tirana, ndotje e lartë e ajrit Tirana, ndotje e lartë e ajrit
Tirana vijon të mbetet një ndër qytetet kryesore me ndotje të lartë të ajrit edhe pse disa tregues kanë pësuar një ulje në krahasim me vitin 2005.

Aksident ne Belsh, makina bie ne humnere Aksident ne Belsh, makina bie ne humnere
Nje aksident eshte regjistruar mesditen e se henes ne aksin Blesh-Kajan ku si pasoje ka gjetur vdekjen nje 55 vjecar. 

Aftësia e Kufizuar rëndon mbi gratë Aftësia e Kufizuar rëndon mbi gratë
Nga Sonila Agostini: Gjirokastra me numrin më të madh të personave me pamundësi fizike

Rruga pergjate lumit te Vlores, nderhyn ushtria Rruga pergjate lumit te Vlores, nderhyn ushtria
Per 60 mije banoret e 50 fshatrave që ndodhen përgjatë lumit te Vlores, te cilet rrugetojne ne aksin e amortizuar prej kohesh eshte ndezur nje drite jeshile."Forcat e armatosura ne sherbim te komunitetit", eshte inciativa e cila do te lehtesoje te perditshmen e tyre, me projektin qe nisi  zbatimin per rehabilitimin e ketij aksi.

Ndahet nga gruaja, hidhet nga kati i 4 Ndahet nga gruaja, hidhet nga kati i 4
Një 39-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga kati i 4-t i banesës.

Të sëmurët me tumor pa ilace Të sëmurët me tumor pa ilace
  QSUT: Buxheti u reduktua nga viti në vit, ndersa rritet numuri I pacienteve 

Plagosje me arme ne Pajove, 3 raste brenda nje jave Plagosje me arme ne Pajove, 3 raste brenda nje jave
Nje tjeter tentative vrasje me arme zjarri eshte regjistruar ne qytetin e Elbasanit duke shenuar rastin e trete brenda nje jave.

Gjinari turistik pa turiste, s'ka investime Gjinari turistik pa turiste, s'ka investime
Edhe pse rruga automobilistike tashme nuk eshte e veshtire, pika turistike e Gjinarit mbetet jashtë interesit të pushuesve apo turistëve  vendas dhe të huaj.

“Vemendje per personat me aftesi te kufizuar” “Vemendje per personat me aftesi te kufizuar”
Në prag të zgjedhjeve, 120 mijë persona me aftësi të kufizuara u kërkojnë partive të kthejnë vëmendjen tek kjo shtresë sociale, duke përfshirë në programet politike kërkesat e parashtruara prej tyre. 

Rikthehen 1500 fatura abusive te energjise Rikthehen 1500 fatura abusive te energjise
Për 1500 konsumatore që janë ankuar për mbifaturim të energjisë elektrike gjatë periudhave të mëparshme, Cez shpërndarje do të anulojë pagesat duke fshirë këto fatura. 

Vret hajdutin ne shtepi, vetedorezohet Vret hajdutin ne shtepi, vetedorezohet
“Une kam vrare nje hajdut, tentoi te me grabiste shtepine gjate nates dhe une e qellova”. 

Shijak, depozitat e naftes ne flake Shijak, depozitat e naftes ne flake
Nje zjarr i permasave te medha perfshiu nje bllok depozitash karburanti ne fshatin Sallmone te Shijakut.

Ekzekutohet biznesmeni i kromit ne mes te Bulqizes Ekzekutohet biznesmeni i kromit ne mes te Bulqizes
Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne qytetin e Bulqizes rreth ores 16 00 kur dy vellezerit Shefqet dhe Veap Shehu jane qelluar me arme zjarri nga persona te tjere dhe si pasoje njeri prej tyre ka gjetur vdekjen dhe tjetri eshte plagosur rende. 

Marrin flake depozita e karburantit ne Sallmone Marrin flake depozita e karburantit ne Sallmone
Nje zjarr i permasave te medha ka rene prane depozitave te karburantit qe ndodhen ne Sallmone te Shijakut, ne ambjentet e ish-SMT-se. 

Paralizohet komuna Dardhas Paralizohet komuna Dardhas
Rreth 500 familje ne komunen Dardhas dhe 100 persona me paaftesi fizike apo invalide pune prej tre muajsh nuk marrin ndihmen ekonomike apo KEMP-in e tyre per shkak te shkarkimit te kreut te komunes Aleksander Cela

Delvinë, banorët që jetojnë duke mbledhur sherebelë Delvinë, banorët që jetojnë duke mbledhur sherebelë
Shpërndarja në shpatin e Malit të Gjerë për të mbledhur sherebelë përbën ritualin e përditshëm të dhjetëra banorëve të Delvinës , Sarandës dhe rrethinave. Avniu , kryefamiljar rreth të pesëdhjetave thotë se këtë punë e kryen prej vitesh në shi e në diell. 

Pacientja me HIV sjell në jetë beben, mjekët:Testoni gratë shtatzëna Pacientja me HIV sjell në jetë beben, mjekët:Testoni gratë shtatzëna
Nga Blerina Moka: Më 31 mars, një bebe erdhi në jetë në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë, por ndryshe nga foshnjat e tjera, prindërit e kanë pritur me shumë ankth ardhjen e tij, sepse  gjaku i nënës së engjëllit të vogël është i infektuar me virusin e rëndë vdekjeprurës HIV

Merr flakë ullishtja ne Fier, asfiksohet 70-vjeçari Merr flakë ullishtja ne Fier, asfiksohet 70-vjeçari
Një i moshuar ka humbur jetën pasditen e sotme në fshatin Margëlliç të Fierit, pasi ullishtja e tij u përfshi nga flakët.

Vrasje apo vetevrasje, 35 vjecari qellohet me silenciator Vrasje apo vetevrasje, 35 vjecari qellohet me silenciator
Një i ri 35 vjecar i quajtur Melsi Lorenci është gjetur mengjesin e sotëm i vrarë më armë zjarri në katin e parë të një banese në lagjen Nënë Tereza ku ky i fundit jetonte me qera. 

Pushime masive nga puna, “jeni te LSI” Pushime masive nga puna, “jeni te LSI”
Ne gjithe institucionet shteterore ka nisur largimi masiv nga puna i atyre qe po cilesohen “armiq”. Argumenti qe thuhet jo zyrtarisht eshte “jeni me LSI”. 

Sfida e mbrojtjes së fëmijëve nga dhuna Sfida e mbrojtjes së fëmijëve nga dhuna
Realiteti i ri në tranzicion, vijne propozimet konkrete per autoritetet: duhet ligj vetëm për të miturit

Aksidenti ne Elbasan, plagosen 3 persona Aksidenti ne Elbasan, plagosen 3 persona
Dy prej te aksidentuarve u derguan ne Spitalin ushtarak ne gjendje te rende

Vlore, gjendet pa jete I riu Vlore, gjendet pa jete I riu
Sipas policise, 35 vjecari ishte perdoruesi I droges dhe ka vdekur nga overdoza

Arrestohen tre adoleshentë, dogjën regjistrat e shkollës Arrestohen tre adoleshentë, dogjën regjistrat e shkollës
Tre adoleshentë, nxënës të shkollës së mesme të përgjithshme ''Nikollë Zogarjani'' në Velipojë të Shkodrës janë ndaluar nga policia pasi kanë vjedhur dhe më pas djegur regjistrat e shkollës.

 Ndryshimet klimatike,rrezikohet bujqësia në Shqipëri Ndryshimet klimatike,rrezikohet bujqësia në Shqipëri
Nga Sonila Agostini: Banka Botërore këshillon ndërtimin e strategjive parandaluese

Shqipëri, 32 raste të reja me HIV Shqipëri, 32 raste të reja me HIV
32 persona janë identifikuar gjatë katër mujorit të parë të këtij viti me virusin HIV pas testeve vullnetare të kryera pranë Laboratorit të Referencës në Institutin e Shëndetit Publik dhe Klinikës së Sëmundjeve Infektive në Qendrën Spitalore Nënë Tereza në Tiranë.

Delvinë, drejt zhdukjes xhamia e parë Delvinë, drejt zhdukjes xhamia e parë
Xhamia e parë e ndërtuar në Shqipëri, xhamia mbret e Xhermahallës në Delvinë është duke u rrënuar. Kompleksi islamik i vitit 1682, i vetmi për nga arkitektura në territorin shqiptar është monument kulture i kategorisë së parë, por ndërhyrjet restauruese të kryera vite më parë nuk mund të garantojnë aklualisht strukturën e saj.

Shkodër, dëmet e përmbytjes Shkodër, dëmet e përmbytjes
Me përmisimin e motit dhe ndërprerjen e shkarkimeve nga hidrocentralet harta e përmbytjes në Nënshkodër është  zvogëluar ndjeshëm.

Protestë e ish-të përndjekurve para Kuvendit:Duam parate e demshperblimit Protestë e ish-të përndjekurve para Kuvendit:Duam parate e demshperblimit
Një grup i ish të përndjekurve politikë kanë protestuar mëngjesin e së hënës para Parlamentit, për dëmshpërblimin monetar për vitet e burgut të kryera në kohën e komunizmit. 

Fushë-Arrëz,protestë në fabrikën e bakrit Fushë-Arrëz,protestë në fabrikën e bakrit
Banorë të Fushë Arrëzit kanë protestuar këtë të hënë kundër firmës turke ‘Bler-alb’, e cila ka marrë me koncesion fabrikën e pasurimit të bakrit, pasi sipas tyre nuk i është përmbajtur asnjë pike të marrëveshjes.

 Konflikti per pronen, plagosen nene e bir Konflikti per pronen, plagosen nene e bir
Ngjarja ne Elbasan, pas nje perplasje mes te afermeve, policia ne kerkim te autorit

Ne prag te sezonit, operatoret turistike kerkojne lehtesira Ne prag te sezonit, operatoret turistike kerkojne lehtesira
I kerkojne qeverise qe te ule me 10% te TVSH-se per hotelerine, por edhe taksen aeroportuale

Vlore, burimi i Ujit te Ftohte i ndotur, jo per konsum Vlore, burimi i Ujit te Ftohte i ndotur, jo per konsum
Gjate nje vezhgimi te realizuar , specialiste te sektorit te higjienes ne Drejtorine e Shendetit Publik, konstatuan se uji qe rrjedh tek burimi prane tunelit te Ujit te Ftohte ne Vlore dhe ku popullata shkon dhe mbush me bidona uje per konsum famljar cdo dite, ka shkalle te larte ndotjeje bakteorologjike.

Tentoi te shuaje nje sherr, e vrasin me arme Tentoi te shuaje nje sherr, e vrasin me arme
Një i ri është ekzekutuar me armë zjarri në qytetin e Lacit gjatë orëve të së mbrëmjes.e behet fjale pikerisht per shtetsin Gezim Gjoni i cili është vrarë pas një konflikti të castit me pistoletë. 

Arrestohet mesuesi 63 vjecar, tentoi te perdhunoje nxenesen Arrestohet mesuesi 63 vjecar, tentoi te perdhunoje nxenesen
Një mësuar 63 vjecar me inicialet D.G është arrestuar nga policia e qarkut të Lezhës pasi ka tentuar të përdhunojë nxënësen e tij 15 vjece, nxënëse e klases se 9. 

Vrasja ne xhami, mosmarreveshje per menyren e faljes Vrasja ne xhami, mosmarreveshje per menyren e faljes
Mosmarreveshjet per menyren e predikimit ne xhami e kane shtyre nje 38 vjecar te vrase me thike brenda xhamise nje 86 vjecar ne Dushk te Lushnjes. 

Ndihma per banoret e Obotit Ndihma per banoret e Obotit
Nje sasi e konsiderueshme baze ushqimore per bagetite eshte derguar ne Obot nga Kisha katolike.

Shkeputen lidhjet e jashteligjshme ne Burrel Shkeputen lidhjet e jashteligjshme ne Burrel
Drejtoria Rajona e Cez-Shperndarje Burrel e cila perfshin rrethet, Diber, Bulqize, Mat, Kurbin dhe Mirdite ka filluar aksionin prej ditesh per nderprejet e paligjeshme.  

Jetimi qe kerkon te integrohet si kengetar Jetimi qe kerkon te integrohet si kengetar
Ai ishte 4 vjec kur u braktis nga nena qe se njohu kurre. I mbetur jetim qe ne moshe te vogel, Marsel Qeleshi nuk provoi kurre dashurine e prindit dhe ngrohtesine e familjes.

Grabisin shtepine dhe vrasin nje te moshuar Grabisin shtepine dhe vrasin nje te moshuar
Një ngjarje ë rëndë ka tronditur banorët në Dropullin e sipërm në fshatin Vodhinë, ku një shtëpi në të cilën banonin dy të moshuar  është grabitur gjatë natës dhe eshte vrare nje I moshuar. 

 Sarande, investimet e paperfundura pengojne turizmin Sarande, investimet e paperfundura pengojne turizmin
Specialtët urbanistë dhe ambjentalistë kanë tërhequr vëmendjen për më shumë vëmendje dhe plane rregulluese për hapësirën urbane të Sarandës, një prej destinacioneve më të rëndësishme turistike në jug të vendit. 

Korçë, bllokimi i lejeve të ndërtimit, bashkia nuk ka lekë për investime Korçë, bllokimi i lejeve të ndërtimit, bashkia nuk ka lekë për investime
Bllokimi i lejeve të ndërtimit e për rrjedhojë frenimi i të ardhurave ka paralizuar investimet për bashkinë e Korcës. 

CEZ pret lidhjet e paligjshme në Burrel CEZ pret lidhjet e paligjshme në Burrel
Drejtoria Rajonale e Cez-Shperndarje Burrel, e cila perfshin qytetet, Diber, Bulqize, Mat, Kurbin dhe Mirdite ka filluar aksionin prej ditesh per nderprejet e paligjeshme

Kontrolli i METE-s ne Elbasan: Përmirësohen parametrat mjedisorë, por nuk përmenden normat e BE-së Kontrolli i METE-s ne Elbasan: Përmirësohen parametrat mjedisorë, por nuk përmenden normat e BE-së
Ndotja e ajrit ne qytetin e Elbasanit dhe ne zonen industriale rezulton brenda te gjitha normave shqiptare.

Kapshticë, pala greke kthim masiv të emigrantëve Kapshticë, pala greke kthim masiv të emigrantëve
Gjate dites se sotme ka patur kthime masive të udhëtarëve shqiptare nga pala greke, në pikën kufitare të Kapshticës.

Të përmbyturit janë pa ndihmë Të përmbyturit janë pa ndihmë
Zona të tëra të Nënshkodrës vazhdojnë të jenë në ujë.

Përmbytja në Nënshkodër, reagon Avokati i Popullit Përmbytja në Nënshkodër, reagon Avokati i Popullit
Avokati i Popullit Igli Totozani  ka qënë mesditën e sotme në fshatin Obot  në Nënshkodër, zonë e cila prej një muaji ndodhet e izoluar nga uji 

Sarande, debat per drejtimin e Ujesjellesit Sarande, debat per drejtimin e Ujesjellesit
Në prag të sezonit turistik Këshilli i Bashkisë në Sarandë i ka hequr të drejtën e kryesimit të Bordit të aksionerëve të ujësjellësit kreut të bashkisë së Sarandës duke emëruar në këtë pozicion një person tjetër. 

Kukesi pa drita, eshte ndjekur kabina elektrike Kukesi pa drita, eshte ndjekur kabina elektrike
I gjithë rrethi i Kukësit është në errësirë të plotë që nga ora 24.00 e natës së kaluar dhe shkak për këtë blak-aut është bërë djegia e njërës prej kabinave të shpërndarjes së energjisë elektrike në nënstacionin e Rexhepajve në Kukës. 

Rrezikohen te humbin shtepite, toka rreshket ne Xibrrake Rrezikohen te humbin shtepite, toka rreshket ne Xibrrake
5 familje ne fshatin Xibrrake ne rrethin e Elbasanit jetojne cdo dite me friken e shembjes se banesave te tyre. 

Prefekti: Aksidenti i Himares, problem kompanite e sigurimeve Prefekti: Aksidenti i Himares, problem kompanite e sigurimeve
Qeveria shqiptare ka reaguar pas kerkeses se studenteve te mbijetuara nga aksidenti tragjik i Himares. 

Protesta e gazetareve per dhunen e policise Protesta e gazetareve per dhunen e policise
Gazetarë nga të gjitha mediat, analistë, drejtues të organizatave jo qeveritare, deputetë dhe qytetarë protestuan në afërsi të Kryeministrisë pas dhunimit të operatorit të Top Channel Gent Ballta nga zëvendësdrejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani.

Dhuna ndaj operatorit, pezullohet zv/drejtori i Policise se Tiranes Erzen Brecani Dhuna ndaj operatorit, pezullohet zv/drejtori i Policise se Tiranes Erzen Brecani
Gazetarë, operatorë dhe punonjës të medias kanë lajmëruar organizimin e një proteste te merkuren në orën 12:00 në krah të kryeministrisë, përmes së cilës do të kërkohet marrja e masës urgjente dhe vënien e oficerit përpara përgjegjësisë për këtë akt të rëndë. 

Gazetarët, protestë kundër dhunes se policise Gazetarët, protestë kundër dhunes se policise
Të mërkurën në orën 12:00 gazetarët do të organizojnë një protestë mes Piramidës dhe Kryeministrisë për shoqërimin dhe keqtrajtimin nga drejtuesit e Policisë se Shtetit të kameramanit të Top Channel, Gent Ballta.

Këshilli Bashkiak miraton projektin për zgjatimin e bulevardit dhe rehabilitimin e lumit të Tiranës Këshilli Bashkiak miraton projektin për zgjatimin e bulevardit dhe rehabilitimin e lumit të Tiranës
Këshilli Bashkiak i Tiranës ka miratuar gjatë mbledhjes së sotme grantin prej 7 milionë eurosh që qeveria e Katarit ka dhuruar për financimin e projektin për zgjatimin e bulevardit të madh ‘Dëshmorët e Kombit’ dhe rehabilitimin e Lumit të Tiranës.

Shkoder, bagetite po ngordhin per ushqim Shkoder, bagetite po ngordhin per ushqim
Shume fermere te zones se nenshkodres por edhe ata qe jane ulur nga zonat e tjera per te ushqyer bagetite ne kullotat e kesaj zone po rrezikojne te humbin gjithçka. 

Berat, ngelet ne shtylle 19 vjecari Berat, ngelet ne shtylle 19 vjecari
Kontakti fizik me tensionin e lartë të energjisë elektrike dyshohet se i ka marrë jetën një 19 vjeçari nga një fshat i rrethit të Beratit, ndërkohë që mendohet se kemi të bëjmë me një ngjarje jo aksidentuale. 

Importi i mbeturinave, Nishani shpall referendimin Importi i mbeturinave, Nishani shpall referendimin
Shqiptarët do ti drejtohen kutive të votimit më 22 Dhjetor 2013 për të shprehur verdiktin e tyre nëse në shqipëri duhet të improtohen mbetje për qëllime riciklimi. 

Kthesat e Murrashit, vendi i aksidenteve tragjike Kthesat e Murrashit, vendi i aksidenteve tragjike
Ne vendin ku disa dite me pare nje mjet ran e Shkumbin, por dy pasagjeret munden te shpetojne, eshte bere kurban nje qingj. Babai I vajzes qe mundi te shpetoje, thote: Falenderoj vetem zotin.

Balta dhe guret bllokojne aksin Lushnje-Ballagat-Peqin Balta dhe guret bllokojne aksin Lushnje-Ballagat-Peqin
Rreshkitjet e dherave vazhdojne te krijojne probleme ne rrethin e Lushnjes sidomos ne akset rrugore. 

Qeveria cel fondin per rrugen Fier-Levan para fushates Qeveria cel fondin per rrugen Fier-Levan para fushates
Segmenti rrugor Fier Levan, i cili prej afro dy vjetesh eshte shderruar ne nje gangrene per drejtuesit e automjeteve, me ne fund do te asfaltohet. 

Durrës, kapet me doza heroinë, prangoset 33-vjeçari Durrës, kapet me doza heroinë, prangoset 33-vjeçari
Arrestohet në flagrancë me 18 doza kokainë, prangoset një 33-vjeçar nga Durrësi.

8 Prilli, dita nderkombetare e romeve 8 Prilli, dita nderkombetare e romeve
8 prilli eshte cilesuar si dita nderkombetare e romeve, per te kremtuar historine, traditen  dhe kulturen e tyre, por nga ana tjeter ata bejne thirrje per perfshirje sociale. 

INSTAT tregon te papunet, 370 mije persona INSTAT tregon te papunet, 370 mije persona
Një dokument i fundit zyrtar i Institutit të Statistikave hedh më shumë dritë mbi një cështje të shumëdebatuar jo vetëm politikisht, atë që ka të bëjë me numrin real të të papunëve në Shqipëri. 

KESH: Hapem portat, turbinat te gjitha ne pune KESH: Hapem portat, turbinat te gjitha ne pune
'Koorporata Elektro Energjetik Shqiptare' vazhdon shkarkimet e ujit në hidrocentralet e Fierzës, Komanit dhe Vaut të Dejës, të nisura që në orën 17:00 të ditës së shtunë, për shkak të tejmbushjes dhe reshjeve masive të ditëve të fundit

Hapen portat e Fierzes, 800 meter kub uje ne sekonde Hapen portat e Fierzes, 800 meter kub uje ne sekonde
Reshjet e dendura të shiut që kanë shoqëruar rajonin veri-lindor të vendit, duke ndikuar ndjeshëm në prurjet e ujit në hidrocentralin e Fierzës, kanë detyruar specialistët e këtij të fundit që të hapin njërën prej portave të shkarkimit. 

Lumi Drin rremben tokat ne Gjorice Lumi Drin rremben tokat ne Gjorice
Rreshjet e medha te diteve te fundit kane beret te mundur qe lumiDrinte gerryeje me dhjetera dynym toke gje qe ka bere qe uji tu afrohet edhe shtepive qe jane perreth Drinit. 

Permbytjet, kerkohet shpallja e energjences Permbytjet, kerkohet shpallja e energjences
Pavarsisht se ka nje muaj qe shume  zona te Nenshkodres jane nen uje per shkak te shkarkimeve nga hidrocentralet ende çuditerisht strukturat shteterore nuk shohin te arsyeshme te shpallin gjendjen e emergjences. 

Grushta ndaj kreut të Bashkisë Kamëz Grushta ndaj kreut të Bashkisë Kamëz
Kreu i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, është goditur me grushta, mesditën e së dielës, nga një prej policëve bashkiakë të organit vendor, që ai drejton. 

 Identifikohet vrasësi i balerinës 26-vjeçare Identifikohet vrasësi i balerinës 26-vjeçare
Policia e Tiranës njoftoi se ka identifikuar autorin e vrasjes së balerinës në një klub nate në kryeqytet, mëngjesin e së shtunës. 

S’marrin rrogat, shoferët e linjë Kombinat- Kinostudio të hënën në grevë S’marrin rrogat, shoferët e linjë Kombinat- Kinostudio të hënën në grevë
Nga ora 7.30-8.30 të mëngjesit, 20 autobusët e linjës Kombinat- Kinostudio nuk do të dalin në punë pasi 200 punëtorët e parkut të autobusëve do të zhvillojnë një grevë njëorëshe kundër drejtorisë së kësaj ndërmarrje e cila nuk i ka paguar që prej muajit janar

 Makina bie në Shkumbin, policia shpëton rastësisht çiftin Makina bie në Shkumbin, policia shpëton rastësisht çiftin
Një tjetër aksident automobilistik, por që fatmirësisht ka rezultuar me shpëtimin e dy personave është shënuar mëngjesin e sotëm tek kthesa e Murrashit në Librazhd. 

 Fierza hap porten e 3-te Fierza hap porten e 3-te
Prurjet e shumta në kaskadën e Lumit Drin e kanë bërë të detyrueshme mbrëmjen e kaluar fillimin e shkarkimeve nga Hidrocentrali më i madh i vendit

Përmet, shpërndante drogë në shkolla, arrestohet Përmet, shpërndante drogë në shkolla, arrestohet
Shpërndante drogë për nxënësit e shkollave, bie në pranga të policisë.

 Dy gra humben jeten ne lumin Devoll Dy gra humben jeten ne lumin Devoll
Mungesa e nje ure i morri atyre jeten teksa kalonin lumin me anen e nje traktori

Vritet ne PUB balerina 26 vjecare Vritet ne PUB balerina 26 vjecare
 Ngjarja pas nje sherri ne lokalin e nates, ku u perdoren edhe armet

Bulqizë, vdes minatorja 43-vjeçare Bulqizë, vdes minatorja 43-vjeçare
Një tragjedi ka ndodhur mëngjesin e së shtunës në minierën e Bulqizës, ku viktima e radhës ka qenë një punëtore 43-vjeçare. 

 Durrës, djali vret nënën Durrës, djali vret nënën
Djali qëllon nënën e tij me mjete të forta duke i shkaktuar asaj vdekjen e menjëhershme. 

Obot, banoreve ju soset durimi: Do protestojme Obot, banoreve ju soset durimi: Do protestojme
Pobehet nje muaj qe si pasoje e shkarkimeve nga hidrocentralet fshati Obot vazhdon te mbetet nje ishull ne meshire te fatit, shkarkimet e bera ditet e fundit e kane perkeqesuar situaten atje.

Hapet portat e HEC, permbytje ne Diber Hapet portat e HEC, permbytje ne Diber
Rreshjet e shumta te rene keto dite ne rrethin e Dibres si dhe hapja e portes se hidrocentralit te Spiles ne Diber te Madhe te Maqedonise ka shkaktuar permbytje ne Diber.

Gjirokaster, eksploziv ne automjetin ne levizje Gjirokaster, eksploziv ne automjetin ne levizje
Rreth orës 23 .10 të mbrëmjes të së enjtes një shpërthim eksplozivi ka tronditur lagjen 18 shtatori të qytetit të Gjirokastrës. 

Benti Torovices shpeton Lezhen nga ujrat Benti Torovices shpeton Lezhen nga ujrat
“Benti i Torovices” eshte kufiri i fundit i permbytjes qe ka perfshire gjithe zonen e Nenshkodres nga pjesa tjeter e vendit.

Inertet ne uje, shkaterrohet bregu i liqenit te Ohrit Inertet ne uje, shkaterrohet bregu i liqenit te Ohrit
26 kilometra vije Liqenore ne komunen e Hudennishtit jane nen pushtetin e mbetjeve inerte te cilat vazhdimisht hidhen ne breg duke shkaktuar edhe ndotje. 

Moti i keq bllokon tragetin ne Vlore Moti i keq bllokon tragetin ne Vlore
Prej mengjesit te se premtes trageti i linjes Vlore Brindizi ka mbetur ne raden e portit te Vlores ne pamundesi per tu ankoruar per shkak et dallgeve. 

 Ekstradimi i Arben Frrokut Ekstradimi i Arben Frrokut
Selanik, ceshtja i kalon per kopetence Gjykates se Larte. Avokati: Klienti im viktime e politikes

 Precedenti me gjyqin e Dritan Dajtit Precedenti me gjyqin e Dritan Dajtit
Shoqata e Avokateve Penaliste e gjen çelësin për zhbllokimin e këtij procesi në vullnetin e Gjykatës për Krimet e Rënda.

Aksidenti ne Shkumbin, nxirret edhe trupi i dyte Aksidenti ne Shkumbin, nxirret edhe trupi i dyte
Bashkeshortet Karaj nga nje fshat i Librazhdit humben jeten nje dite me pare pas aksidentit me mjetin e tyre

Ligji i mbetjeve nuk zbatohet Ligji i mbetjeve nuk zbatohet
Fatura per zbatimin e ketij ligji eshte 250 milione euro te cilat duhet te paguhen nga vete qytetaret nepermjet tarifave vjetore.

Vetvaret i burgosuri ne burgun e Drenoves Vetvaret i burgosuri ne burgun e Drenoves
Vetevaret ne burgun e sigurise se larte ne Drenove Romeo Myrteza. 27 vjecari i cili ne shtator te vitit te kaluar vrau gjyshin e ish bashkeshortes dhe vellain e tij.

Rreshkitja e tokes rrezikon 25 familje Rreshkitja e tokes rrezikon 25 familje
25 familje ne lagjen Poligon ne Laç rrezikohen te mbeten te pastreha sepse banesat e tyre po demtohen nga rreshkitja e tokes.

Vidhen banesat e emigranteve Vidhen banesat e emigranteve
Qindra vjedhje ndaj banesave dhe pronës janë regjistruar përgjatë vitit të fundit në rrethet e Sarandës dhe Delvinës. 

Te pastrehe, shtepite ua moren ish pronaret Te pastrehe, shtepite ua moren ish pronaret
11 familje te lagjes 28 nentori ne qytetin e Vlores kane mbetur pa stehe pasi shtepite ku ata jetonin u moren nga ish pronaret vetem pak dite me pare

E marrin peng sepse ngacmoi nje 12 vjecare E marrin peng sepse ngacmoi nje 12 vjecare
Policia e Fierit njofton arrestimin e kater te rinjeve kusherinj te nje javze 12 vjec e cila u kishte kerkuar ndihme te afermve. Policia arrestoi edhe ngacmuesin.

Shkumbini rremben tre persona, automjeti ra ne lume Shkumbini rremben tre persona, automjeti ra ne lume
Nje mjet ka perfunduar ne ujerat e lumit Shkumbin paraditen e se merkures. 

Fryhet Fierza, nis permbytja ne Shkoder Fryhet Fierza, nis permbytja ne Shkoder
Shkarkimet nga hidrocentralet kane shkaktuar ne Nenshkoder nje permbytje ne mijra hektare toke nderkohe dhe qindra banesa jane izoluar nga uji. 

Makina bie ne Shkumbin Makina bie ne Shkumbin
Nje mjet ka perfunduar ne ujerat e lumit Shkumbin paraditen e sotme.

Hapen portat, nis serish përmbytja në Nënshkodër Hapen portat, nis serish përmbytja në Nënshkodër
Gjatë ditës së sotme  shkarkimet nga hidrocentralet  kanë shkaktuar në Nënshkodër një përmbytje në mijëra ha tokë, ndërkohë dhe  qindra banesa janë izoluar nga uji.

Tiranë, shembet ndërtesa, vdes 32-vjeçari duke mbledhur skrap Tiranë, shembet ndërtesa, vdes 32-vjeçari duke mbledhur skrap
Një 32-vjeçar nga kryeqyteti ka humbur jetën aksidentalisht, teksa mblidhte skrap në një ndërtesë tek ish- TEC-i në zonën e Kombinatit në Tiranë.

 Tiranë, treni përplas makinën, plagoset 45-vjecari Tiranë, treni përplas makinën, plagoset 45-vjecari
Një automjet është përplasur nga treni në kryeqytet

Parku i autobuzave drejt falimentimit, 4 muaj pa rroga Parku i autobuzave drejt falimentimit, 4 muaj pa rroga
Nga Blerina Moka: Që  prej muajit janar, rreth 200 punëtorë  të  parkut të  udhëtarëve në  Tiranë , e vetmja ndërmarrje sh.a e paprivatizuar në  sektorin e transportit urban, kanë  mbetur pa rroga, për shkak se arka e kësaj shoqërie është  bosh.

Bulqize, bie nga furgoni,aksidentohet rende nxenesi Bulqize, bie nga furgoni,aksidentohet rende nxenesi
 Nje aksident ka ndodhur sot ne Bulqize. Nje nxenes shkolle ka rene nga furgoni qe e transportonte per ne shtepi. 

Ndriçimi i Kalase se Ali Pashes ne Tepelene Ndriçimi i Kalase se Ali Pashes ne Tepelene
Bashkia e Tepelenës prezanton për qytetarët projektin e ndricimit të kalasë ndërsa kreu i bashkisë Peçi ka rradhitur sfidat e mungesës së fondeve dhe vështirësitë në shërbime ndaj qytetarëve.

Maqedonasit arrestojne peshkataret pogradecare Maqedonasit arrestojne peshkataret pogradecare
Mungesa e sinjalistikes ujore ne liqenin e Ohrit per te percaktuar sakte se ku mbaron pjesa shqiptare dhe fillon ajo maqedonase eshte nje shqetesim i vazhdueshem per pshkataret e Pogradecit. 

Te merzitur nga kolaudimet njoftojne per bombe Te merzitur nga kolaudimet njoftojne per bombe
Një telefonatë e mbërritur në sallën operative të policisë së Durrësit për vënien e një bombe në pikën e kolaudimit teknik të automjeteve në Shkozet ka vënë në alarm policinë dhe ka pezulluar plotësisht veprimtarine në të. 

Policia qellohet me arme gjate nje ndjekje ne Shijak Policia qellohet me arme gjate nje ndjekje ne Shijak
Situata kriminale ne rritje nuk ka shmangur as te shtenat mbi nje patrulle policie ne sherbim te komisariatit te Shijakut. 

Te rinjte larg droges, nisma e policise ne Kukes Te rinjte larg droges, nisma e policise ne Kukes
Policia merr masa për të rinjte me synimin e largimit te tyre nga droga. 

QSUT s’ka ilaçe, justifikim serish tenderi QSUT s’ka ilaçe, justifikim serish tenderi
Nendrejtori i QSUT Besim Boçi permend si justifikim pothuajse te perhershem vonesat e tenderave per mungesen ekstreme te ilaçeve ne spitalet shteterore. Per shkak te vonesave cdo ilaç per te semuret duhet te blihet ne farmaci.

2 Prilli dita nderkombetare e Autizmit 2 Prilli dita nderkombetare e Autizmit
Organizata boterore e shendetesise, PNUD UNICEF dhe fondacioni femijet shqiptare kane zgjdhur kete dite  per te promovuar Rezoluten e Kombeve te Bashkuara mbi Autizmin. 

Bulqizë, dëmtohet rruga e Arbërit Bulqizë, dëmtohet rruga e Arbërit
Rreshjet e dendura të shiut të këtyre ditëve kanë dëmtuar një segment të rrugës së Arbërit, segmenti Bulqize- Ura e Çerenecit, ne vendin e quajtur “Allet” ne fshatin Peladhi. 

Azilet e pleqve, kthehen ne biznes Azilet e pleqve, kthehen ne biznes
Cdo vit 120 persona kerkojne te strehoen ne azilet e pleqve ndersa kapacitetet jane vetem per 300 persona. Tashme kane nisur te ngrihen azile private.

7 muaj pa marre pagat, 100 punonjes ne proteste 7 muaj pa marre pagat, 100 punonjes ne proteste
Lenia ne mes e punes per ndertimin e aksit rrugor Dames-Tepelene ka shkaktuar edhe mosdhenien e pages per 100 punetore. Ata protestuan

Ne burg “rrembyesi” i femijes ne Kukes Ne burg “rrembyesi” i femijes ne Kukes
Gjykata e Kukesit ka lene ne arresm me burg personin e arrestuar ne Zapod dhe te akuzuar per rrembimin e nje femije 8 vjec. 

I moshuari debohet nga azili, dergohet me polici ne Polican I moshuari debohet nga azili, dergohet me polici ne Polican
Zeqi Gjoni, një ndër të moshuarit e shtëpisë së pleqve në Tiranë është dërguar në qendrën e Poliçanit me një urdhër të drejtorit të Azilit Hysni Kuka. Reagon sherbimi Social, drejtoresha thote se do te kerkoje largimin e menjëhershëm nga puna të drejtorit të Azilit të Tiranës

Pashket ne Shkoder, dy familje falin gjakun Pashket ne Shkoder, dy familje falin gjakun
Ne Shkoder besimtaret katolike kane festuar festen e Pashkeve

Kukës, merr peng të miturin për qëllime trafikimi Kukës, merr peng të miturin për qëllime trafikimi
Ngjarja ne komunen Zapod, policia prangos 19 vjecarin dhe shpeton 8 vjecarin

Pashket, festohet ringjallja e Krishtit Pashket, festohet ringjallja e Krishtit
Imzot Rrok Mirdita, në katedralen e Shën Palit ka bërë thirrje për forcim të besimit dhe në të Ringjallurin.

Korce, AKU gjobit 15 furra buke Korce, AKU gjobit 15 furra buke
Tregtimi i bukes ne qytetin e Korces vijon te behet ne mungese te qeseve te letres dhe vetem me ambalazhim plastik.

Lezhe, aksident ne kryeqezimin e Blinishtit, humb jeten 27 vjecari Lezhe, aksident ne kryeqezimin e Blinishtit, humb jeten 27 vjecari
Edhe kjo e shtunë nuk ka kaluar pa pëgjakje të akseve rrugore në qarkun e Lezhës. Një dalje nga rruga e një automjeti në afërsi të kryqëzimit të Blinishtit I mori jetën 27 vjecarit Rubin Cafi, I cili ishte duke udhëtuar si pasagjer  në mjetin tip Renault AA381DX. 

 Krocera shpeton peshkataret Krocera shpeton peshkataret
Kane shpetuar per mrekulli nga nderhyrja e ekuipazhit te nje anijeje turistike, dy peshkataret 25 vjecare qe mbeten ne det te hapur, te perfshire nga moti i keq

Ligji i ri, sherbim falas, por analizat i ben ne privat Ligji i ri, sherbim falas, por analizat i ben ne privat
Nga Blerina Moka: Me hyrjen në fuqi të ligji për sigurimet shëndetësore, gati 76 përqind e popullatës duhet të marrin shërbim shëndetësor pa pagesë në spitalet publike.

Vlore, zhduken ne det dy peshkatare Vlore, zhduken ne det dy peshkatare
Te rinjte kane kerkuar ndihme, gjate dites ka vijuar operacioni i kerkimit, por pa rezultat 

Zhbllokohet mielli i Kosoves Zhbllokohet mielli i Kosoves
Ambasadori Selimi kritika Prishtines dhe Tiranes per bllokimet e te dyja paleve

Rreshjet shkaterrojne bujqesine, rriten cmimet ne treg Rreshjet shkaterrojne bujqesine, rriten cmimet ne treg
Konsumatoret ankohen se po e ndiejne cdo dite ne xhepin e tyre

12-vjecarja shpëton nga përdhunimi, ndërhyjne fqinjët 12-vjecarja shpëton nga përdhunimi, ndërhyjne fqinjët
Një tjetër rast i rëndë i veprave të turpshme me të mitur është regjistruar në qytetin e Durrësit, ku një 31-vjeçar është arrestuar falë ndihmës së banorëve të komunitetit. 

Minoriteti maqedonas:Riktheni rubrikën e kombësisë! Minoriteti maqedonas:Riktheni rubrikën e kombësisë!
Heqja e rubrikës së kombësisë ka detyruar minoritetin Maqedonas por edhe atë grek që të apelojë për rikthimin e kësaj rubrike në dokumentat zyrtyarë.

 Morinë, bllokohet mielli kosovar Morinë, bllokohet mielli kosovar
Më shumë se 75 ton miell është bllokuar nga Autoriteti Kombëtar I Ushqimit në Kukës, në pikën e kalimit kufitar të Morinit.

Përkujtohet 16 vjetori i tragjedisë së Otrantos Përkujtohet 16 vjetori i tragjedisë së Otrantos
Dhjetra familjarë , të afërm si dhe përfaqësues të prefekturës së Vlorës kanë përkujtuar 16 vjetorin e tragjedisë së Otrantos. 

Drejtori vidhte klientet, 100 mije euro i humb ne kumar Drejtori vidhte klientet, 100 mije euro i humb ne kumar
Një ish-drejtor i një banke në Tiranë është vënë nën pranga, nën akuzën e shpërdorimit të detyrës. 

Kosova kthen 23 ton qumësht, nuk kishte çertifikatën e aflatoksinës Kosova kthen 23 ton qumësht, nuk kishte çertifikatën e aflatoksinës
Një sasi e konsiderueshme qumështi shqiptar nuk është lejuar të futet në territorin e Kosovës, autoritetet doganore të së cilës e kanë kthyer mbrapsht dhe pikërisht në doganën e Durrësit ku janë kryer dhe procedurat e eksportit të saj.

Hodhi foshnjen nga dritarja, mbyllet ne Psikiatri Hodhi foshnjen nga dritarja, mbyllet ne Psikiatri
Hysen Biba, personi qe hodhi nga dritarja femijen e tij te porsalindur ne maternitetin Koço Glozheni, do mbyllet ne Psikiatri.

Elbasan, kapet grabitesi i kazinove Elbasan, kapet grabitesi i kazinove
Tre pika lojerash fati ne qytetin e Elbasanit kane rene pre e grabitjes me arme zjarri ne oret e para te mengjesit te sotem. 

Durres, zjarri djeg magazinen, dyshime per zjarrevenie Durres, zjarri djeg magazinen, dyshime per zjarrevenie
Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë paraditen e sotme një magazinë bimësh mjekësore në Shkozet të qytetit të Durrësit.

Vjedh ne shtepi, sajon pengmarrje per te shkuar ne PUB Vjedh ne shtepi, sajon pengmarrje per te shkuar ne PUB
Nje baba 38 vjecar nga fshati Rrotull i Ishmit ka jetuar dite tmerri pasi merrte SMS se djalin ja kishin marre peng. Por pas 10 ditesh rezultoi se i biri e sajoi ngjarjen per te kaluar disa dite ne lokale nate neTiraneme 5 milione leke te vjedhura ne shtepi.

Vjedh ne shtepi, sajon pengmarrje per te shkuar ne PUB Vjedh ne shtepi, sajon pengmarrje per te shkuar ne PUB
Nje baba 38 vjecar nga fshati Rrotull i Ishmit ka jetuar dite tmerri pasi merrte SMS se djalin ja kishin marre peng. Por pas 10 ditesh rezultoi se i biri e sajoi ngjarjen per te kaluar disa dite ne lokale nate neTiraneme 5 milione leke te vjedhura ne shtepi.

I shfrytëzonin në rrugë, 5 fëmijë në rrezik trafikimi I shfrytëzonin në rrugë, 5 fëmijë në rrezik trafikimi
Policia e shtetit dhe inspektorët e shërbimit social janë vënë në alarm pas skandalit me pedofilin Ardian Prrenjasi cili dyshohet se ka vrarë 11 vjeçarin Julian Cela dhe se ka abuzuar me një fëmijë tjetër 10 vjeçar.Një javë pas kësaj ngjarje të bujshme, policia ka strehuar në qendrën e viktimave të trafikut në Tiranë 5 fëmijë, tre prej të cilëve shfrytëzoheshin nga babai i tyre për të vjedhur

Ujmisht, rrëshqitja e tokës, prefekti kërkon studim të tokës Ujmisht, rrëshqitja e tokës, prefekti kërkon studim të tokës
Rrëshqitja e dherave në fshatin Lusen,të komunës Ujmisht të rrethit të Kukësit, ku një ditë më parë mori përpara një stallë bagëtish dhe e shkatërroi plotësisht atë, ka vënë në lëvizje institucionet e qarkut të Kukësit.

Sërish kërkime në landfillin e Sharrës Sërish kërkime në landfillin e Sharrës
Kërkimet për gjetjen e trupit të 11-vjeçarit Julian Çela kanë vazhduar për të tetën ditë me radhë, duke përdorur po të njëjtin mjet. 

Hidrocentralet prane pikes kritike Hidrocentralet prane pikes kritike
Te tre hidrocentralet e medhenj ne kaskaden e lumitDrinjane shume prane pikes kritike. Vijimi i rreshjeve do sjelle se shpejti hapjen e portave te sigurise qe do te thote permbytje ne Shkoder.

Sinoptika: Dite te gjata me rreshje shiu Sinoptika: Dite te gjata me rreshje shiu
Stuhi dhe reshje te dendura shiu, bien edhe temperaturat. Kjo situate do te zgjase disa dite net e gjithe territorin e vendit.

Kapet rrjeti i prostitutave minoreve, “Zogjte e nates” Kapet rrjeti i prostitutave minoreve, “Zogjte e nates”
Shtate persona jane arrestuar me akuzen e shfrytezimit per prostitucion ne rrethana renduese ne qytetin e Elbasanit. 

Policia greke publikon emra e te burgosurve shqiptare te arratisur Policia greke publikon emra e te burgosurve shqiptare te arratisur
Gati 48 ore mbas arratisjes spektakolare nga burgu i Trikallas ne Greqi,policia greke ka bere publike emrat dhe fotot e te arratisurve.

 Shqiperia arrin rekordin historik ne abuzimin me enegjine Shqiperia arrin rekordin historik ne abuzimin me enegjine
Instituti i Statistikave njoftoi se abuzimet me energjinë arritën vitin e kaluar rekordin historik duke kërcyer në 3.25 miliardë kilovat/orë.

Bulqize, plagoset punetori Bulqize, plagoset punetori
Nje punetor eshte plagosur rende sot ne fabriken e perpunimit te kromit ne Bulqize.

Karta e studentit, nje premtim elektoral Karta e studentit, nje premtim elektoral
Nga Blerina Moka: Kryetari i bashkisë së Tiranës Lulzim Basha, në fillim të vitit akademik premtoi se të gjithë studentët do të përfitonin përmes kartës bashkiake të studentit një gamë të gjerë shërbimesh duke nisur nga transporti, por në fillim të muajit janar, lëshimi i kartave është bllokuar.Ndërsa zyrtarët ia pasojnë topin njëri-tjetrit, pasojat po i vuajnë studentët që sorollaten të zhgënjyer dyerve të institucioneve

Shkoder, zvogelohet zona e permbytjes Shkoder, zvogelohet zona e permbytjes
Me permisimin e motit dhe uljen ndjeshem te shkarkimeve nga Vau i Dejes gjate dites se sotme ka pasur nje permiresim te lehte te situates ne zonat e permbytura.

Greqi, arratisen 11 shqiptare nga burgu, 4 kapen nga policia Greqi, arratisen 11 shqiptare nga burgu, 4 kapen nga policia
Ka arritur ne 4 numri i te arrestuarve prej grupit te 11 shqiptareve qe u arratisen nje nate me pare nga burgu i Trikallas ne Greqi. 

Greqi, 5 shqiptarë arratisen nga burgu, plagosen dy gardianë Greqi, 5 shqiptarë arratisen nga burgu, plagosen dy gardianë
5 të dënuar shqiptarë u arratisën nga burgu i sigurisë së lartë në Trikalla të Greqisë qendrore.

Sharrë, gjendet dy batanije, dyshohet me to ishte mbështjellë Juliani Sharrë, gjendet dy batanije, dyshohet me to ishte mbështjellë Juliani
Më në fund shfaqen shenja shprese për gjetjen e trupit të të miturit Julian Çela.

Ishem, proteste per ujesjellesin qe nuk funksionon Ishem, proteste per ujesjellesin qe nuk funksionon
Rrjeti eshte ndertuar kater vjet me pare por per shkak te defekteve nuk eshte marre ne dorezim nga ujesjellesi i Durresit.

Durres, nis punen impianti i pastrimit te ujrave te zeza Durres, nis punen impianti i pastrimit te ujrave te zeza
Është vënë në funksionim impianti i përpunimit të ujërave të zeza në Shënavlash të Durrësit. 

Shkoder, uji perparon, 431 familje kerkojne ndihme Shkoder, uji perparon, 431 familje kerkojne ndihme
Shkarkimet e bera mbreme nga Vau i Dejes dhe prurjet nga liqeni i Shkodres kane shtuar ndjeshem siperfaqet e permbytura ne zonen e Shkodres ku jane nen uje 5 mije hektare toke dhe 260 banesa te rrethuara nga uji. 

Pedofilia, prangosen dy te moshuar ne kryeqytet Pedofilia, prangosen dy te moshuar ne kryeqytet
Skandali i abuzimit me femijen 10 vjecar ka vene ne levizje policine e kryeqytetit, e cila gjate dites se sotme ka zbuluar disa raste pedofilie

 Rriten shkarkimet, Nenshkodra ne meshire te motit Rriten shkarkimet, Nenshkodra ne meshire te motit
Rreshjet e shiut kane rritur prurjet ne kaskaden e Vaut te Dejes ne oret e darkes dhe per pasoje shkarkimet.

Permbytja e xhamise se plumbit, proteston Myftiu Permbytja e xhamise se plumbit, proteston Myftiu
Myftiu i Shkodres Imami Muhamet Syrtari ka reaguar ashper ne lidhje me gjendjen ku ndodhet xhamia e Plumbit, e cila eshte serish nen uje. 

Liqeni hyn ne qytetin e Shkodres, banesa nen uje Liqeni hyn ne qytetin e Shkodres, banesa nen uje
Me shtimin e rreshjve te shiut dhe shkarkimet qe po behen nga hidrocentrali I Vaut te Dejes, harta e permbytjes ne zonen e Shkodres eshte zgjeruar.

Kukes, buka shitet me qese jo higjenike Kukes, buka shitet me qese jo higjenike
Një pjesë e mirë e furrave të bukës në Kukës nuk e tregëtojnë produktin e tyre në letër organike por në qese plastike. 

Impinati i ujrave te zeza del jashte funksionit Impinati i ujrave te zeza del jashte funksionit
Nje investim 8 milione dollare per ndertimin e nje impianti te pastrimit te ujrave te zeza te qytetit te Vlores rezulton i deshtuar teresisht. 

Rreshkitje guresh e balte ne rrugen e kombit Rreshkitje guresh e balte ne rrugen e kombit
Rrëshqitja e skarpatave anësore në autostradën Kalimash-Morin tashmë po bëhet një fenomen i zakonshëm. 

Prurjet e Matit dhe Fanit shembin argjinaturën e Rrugës së Kombit Prurjet e Matit dhe Fanit shembin argjinaturën e Rrugës së Kombit
Bashkimi i dy lumenjve Mat dhe Fan, ka bërë që të rriten prurjet që më pas kanë marrë me vetë edhe argjinaturat e një pjesë prej 150 metrash, duke dëmtuar edhe një pjesë të Rrugës se Kombit. 

Mifol, rrezikon te rrezohet shtylla e tensionit te lartë Mifol, rrezikon te rrezohet shtylla e tensionit te lartë
Nje shtylle e tensionit te larte rrezikon te bjere buze shtratit te lumit Vjose. 

Dorehiqet gazetarja: Pedofilia, nuk e shkruajta une ate rrefim Dorehiqet gazetarja: Pedofilia, nuk e shkruajta une ate rrefim
Gazetarja Elona Elezi ne shenje proteste ka dhene doreheqjen nga gazeta ku punonte pas publikimit ne kete gazete te nje shkrimi ku perrshkruhej me detaje abuzimi me nje te mitur te pedofilit Ardian Perrenjasi.

Korçë, autobuzi perplas 8-vjeçarin Korçë, autobuzi perplas 8-vjeçarin
Një autobuz ka përplasur sot në mabsditë një fëmijë 8 vjeçar.

Shkollat në panik, mungon shërbimi i psikologëve Shkollat në panik, mungon shërbimi i psikologëve
Nga Blerina Moka: Në shkollën 9 vjeçare “Jeronim De Rada” ku studionte Julian Çela, 11 vjeçari që dyshohet se është vrarë nga 45 vjeçari Ardian Prrenjasi, nuk është paraqitur asnjë prej drejtuesve të drejtorisë arsimore apo Ministrisë së Arsimit.

Rruga Elbasan-Gjinar u shemb, u ndertua dy vjet me pare Rruga Elbasan-Gjinar u shemb, u ndertua dy vjet me pare
E ndertuar ne vitin 2011 rruga Elbasan-Gjinar tashme eshte pothuajse e pakalueshme.

Reshkitje dheu ne rrugen Lushnje-Elbasan Reshkitje dheu ne rrugen Lushnje-Elbasan
Moti i lageshte permbytjeve ka shkaktuar dhe shume rreshkitje te siperfaqeve te tokave.

Fryhet liqeni i Shkodres, kercenon qytetin Fryhet liqeni i Shkodres, kercenon qytetin
Situata e permbytjes vazhdon te jete problematike per Nenshkodren por  24 oret e fundit kercenues vazhdojne te jene prurjet e liqenit te Shkodres ku ne disa vende ne rrugen e Shirokes dhe lagjen Shiroke uji ka dale ne rruge. 

Ne burg pedofili, vijojne kerkimet per Julianin Ne burg pedofili, vijojne kerkimet per Julianin
Gjykata e Tiranes la ne burg pa afat Ardian Perrenjasin pedofilin qe kishte rrembyer dhe dhunuar nje femije. Séance e gjyqit eshte zhvilluar ne gjykaten e Tiranes pa pranine e mediave. 

Akuza për shpërdorim detyre, kërkohet pezullim për gjyqtaren Teuta Hoxha Akuza për shpërdorim detyre, kërkohet pezullim për gjyqtaren Teuta Hoxha
Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar sot nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë autorizimin për procedimin penal ndaj gjyqtares së rrethit gjyqësor Tiranë, Teuta Hoxha.

Lezhë, dy komuna pa energji prej 18 orësh Lezhë, dy komuna pa energji prej 18 orësh
Banorët e Komunës Zejmen dhe Losh të Lezhës prej 18 orësh vuajnë mungesën e energjisë elektrike.

Nderpriten kerkimet per te miturin, mungojne mjetet Nderpriten kerkimet per te miturin, mungojne mjetet
Familjaret e Juljan Celes kerkojne qe operacioni te mos nderpritet ne Sharre, ata jane duke kerkuar edhe vete

Tepelene, s'ka me rruge per 8 mije banore Tepelene, s'ka me rruge per 8 mije banore
28 fshatra në komunat Luftinjë dhe Buz në Tepelenë nuk kanë asnjë komunikim me qytetet pas shkatërrimit prej rrëshqitjeve dhe shembjeve të aksit rural me gjatësi rreth 18 km.

Defekt ne nenstacion, qytetet ne veri pa energji Defekt ne nenstacion, qytetet ne veri pa energji
Kukesi, Puka, Kalimashi kane mbetur pa energji elektrike diten e sotme per shkak te nje defekti.

Arrestohet vrasesi i Maries dhe gjyshit te saj Arrestohet vrasesi i Maries dhe gjyshit te saj
Arrestohet vrasësi i vajzës 17 vjeçare dhe gjyshit të saj në fshatin Kir të qytetit të Shkodrës

Keshilla per prinderit: Si t'i mbroni femijet nga pedofilet Keshilla per prinderit: Si t'i mbroni femijet nga pedofilet
Pedofilët janë njerëz të shoqërueshëm, janë shumë të afrueshëm me fëmijët, i joshin të miturit duke u blerë dhurata derisa viktima e radhës bie në grackën e tyre.

Liqeni kërcënon Shkodrën Liqeni kërcënon Shkodrën
Pak ditë pas përmbytjeve të disa zonave në zonën e Nënshkodrës një situatë  kritike paraqitet nga prurjet e liqenit të Shkodrës, prurje të cilat dy vite më parë përmbyten qytetin.

 Monstra Ardian Prrenjasi Monstra Ardian Prrenjasi
Policia ka rinisur kërkimet në landfillin e Sharrës për të gjetur trupin e pajetë të fëmijës Jualian Çela, të cilin pedofili pretendon se e ka hedhur pikërisht aty.

Zona e Nenshkodres, permbytja shkaktoi ndotje te larte mjedisore Zona e Nenshkodres, permbytja shkaktoi ndotje te larte mjedisore
Situata  e permbytjes vazhdon te jete  problematike  ne zonat  ne brendesi te Nenshkodres, ndonese  niveli  ujit ka pasur nje renie te lehte.

Alket Rizai mban peng 6 oficerë grekë në burgun e Malandrinos,nderhyjne forcat speciale Alket Rizai mban peng 6 oficerë grekë në burgun e Malandrinos,nderhyjne forcat speciale
Ka sosur durimi i autoriteteve në Greqi rreth pengmarrjes së gardianëve në burgun e Malandrinos nga shqiptari Alket Rizai dhe orët e fundit forcat speciale kanë nisur operacionin e ndërhyrjes.

Gjendet 10- vjeçari i rrëmbyer nga një maniak, që pranon se ka rrëmbyer dhe vrarë edhe Julian Çelën Gjendet 10- vjeçari i rrëmbyer nga një maniak, që pranon se ka rrëmbyer dhe vrarë edhe Julian Çelën
Një vogëlush 10- vjeçar, i humbur ditën e djeshme, është gjetur në banesën e një dyshuari si maniak, Ardian Prrenjasit.

28 fëmijë me HIV/AIDS 4 muaj pa mjekim, QSUT harron të blejë barnat 28 fëmijë me HIV/AIDS 4 muaj pa mjekim, QSUT harron të blejë barnat
Qendra Spitalore “Nënë  Tereza” në Tiranë  prej muajit në nentor nuk ka furnizuar spitalin pediatrik me medikamentet antiviralë për mjekimin e 28 pacientëve të  vegjël që  janë të infektuar me virusin e rëndë  HIV/AIDS. Shkaku është  burokracia me shkresat për blerjen e medikamenteve, por që  pasojat po i vuajnë fëmijët e vegjël të  cilët rrezikojnë  deri dhe jetën nga sëmundja e rëndë infektive.

Mirdite, rreshqitja e rruges,izolohen disa fshatra Mirdite, rreshqitja e rruges,izolohen disa fshatra
Fshatrat Bungaj, Malaj, Shqalçi, Tena dhe  Malaj I Eperm te Mirditës  dhe fshtrat e tjere deri në kufi me fshatin Orosh,  rrezikojnë të mbeten të izoluar per shkak te rrëshqitjes së dherave në aksin rrugor që I lidh këto të fundit me Rrëshenin. 

Vlorë, arrestohet i shumëkërkuari Fabio Zyberaj Vlorë, arrestohet i shumëkërkuari Fabio Zyberaj
Është vënë në prangat e policisë se Vlores i shumëkërkuari Fabio Zyberaj.

Alket Rizai mban peng 6 oficerë grekë në burgun e Malandrinos Alket Rizai mban peng 6 oficerë grekë në burgun e Malandrinos
Shqiptari Alket Rizai ka marrë peng oficerë të burgut grek në Malandrino.

Vdes nga infarkti i protestuesi ne Kavaje Vdes nga infarkti i protestuesi ne Kavaje
Një nga protestuesit e dhunuar dhe arrestuar nga policia gjatë protestës për lirimin e kryebashkiakut të arrestuar Elvis Roshi, ka gjetur vdekjen paraditen e sotme, teksa punonte si zakonisht për të mbledhur skrap pranë stacionit hekurudhor. 

Vjosa shkaterron te mbjellat ne Kafaraj Vjosa shkaterron te mbjellat ne Kafaraj
Siperfaqe te tera te mbjella me luleshtrydhe, domate dhe produkte te tjera jane shkaterruar nga vershimi i lumit Vjosa ne fshatin Kafaraj ne komunen Frakull te Fierit.

Oboti, fshati qe jeton si ne ishull Oboti, fshati qe jeton si ne ishull
800 banore te fshatit Obot pertej lumit Buna po jetojne si ne ishull. Nga te gjitha anet jane rrethuar nga ujrat dhe komunikimi me pjesen tjeter te vendit behet vetem me varka

Kukes, fillon debora, veshtiresi ne qarkullim Kukes, fillon debora, veshtiresi ne qarkullim
Janë rikthyer në të gjithë territorin e qarkut të Kukësit reshjet e dëborës.

Ure Vajgurore, uji vjen i ndotur, rrezik epidemie Ure Vajgurore, uji vjen i ndotur, rrezik epidemie
Prurjet e medha te Lumit Osum nga rreshjet e dendura të shiut  kanë sjellë dëme serioze  në furnizimin me ujë të pijshëm të 12 mijë banorëve në Urën Vajgurore.

Tepelene, shembet rruga e Luftinjes,izolohen 28 fshatra Tepelene, shembet rruga e Luftinjes,izolohen 28 fshatra
28 fshatra të komunave Luftinjë dhe Buz në Tepelenë me rreth 7000 banorë gjenden të izoluar plotësisht  pas rrëshqitjes së aksit rrugor që lidh këto komuna me rrugën nacionale.

Tepelene, shembet rruga e Luftinjes,izolohen 28 fshatra Tepelene, shembet rruga e Luftinjes,izolohen 28 fshatra
28 fshatra të komunave Luftinjë dhe Buz në Tepelenë me rreth 7000 banorë gjenden të izoluar plotësisht  pas rrëshqitjes së aksit rrugor që lidh këto komuna me rrugën nacionale.

5 mjekë thirren në gjyq profesional 5 mjekë thirren në gjyq profesional
Ai do të jetë një gjyq i vërtetë dhe ata të pandehur që kanë të drejtë të mbrohen me avokat. Komisioni mjeko-disiplinor i ngritur pranë Urdhrit të Mjekut do të diskutojë këto ditë 5 ankesat e pacientëve ndaj 5 mjekëve, mes të cilëve dhe profesori i njohur Nikollaq Kaçani.

Fshati Kuç ne Shkoder, Drini “debon” banoret Fshati Kuç ne Shkoder, Drini “debon” banoret
Shkarkimet nga hidrocentralet mbi luminDrinkane shkaktuar permbyje serioze te banesave ne disa zona te Nenshkodres, izolim te fshatrave dhe bllokim te rrugve nacionale.

Emergjencat: Evakuohen 140 familje ne Shkoder Emergjencat: Evakuohen 140 familje ne Shkoder
Shtabi i emergjencave i ngritur neShkodernjofton se mbremjen e djeshme shkarkimet ne Vaun e Dejes kane arritur ne 2400 meter kub uje per sekonde. 

Lumi Devoll nderpert rrugen Elbasan-Gramsh Lumi Devoll nderpert rrugen Elbasan-Gramsh
Rruga nacionale Elbasan-Gramsh eshte bllokuar nga shirat e rrembyer qe vijojne pa pushim prej me shume se 24 oresh. 

Vjosa permbyt 15 shtepi ne Novosele, ujrat po shtohen Vjosa permbyt 15 shtepi ne Novosele, ujrat po shtohen
Dhe 6 orë të tjera dhe zona të tëra në komunën e Novoselën rrezikojnë të jenë nënë ujë. Mengjesin e së premtes rreth 12 banesa u gdhinë nën ujë si pasojë e prurjeve të shumta të lumit Vjosë.

Burrat dhunojne grate, grate dhunojne burrat Burrat dhunojne grate, grate dhunojne burrat
Po. Eshte e vertete. Ne nje dite policia e durresit njofton se ka leshuar 5 urdhera mbrojtje, tre jane per grate qe dhunohet nga burrat dhe dy per burrat qe kane paditur grate e tyre per dhune.

Hapja e potave izolon Obotin, nis permbytja Hapja e potave izolon Obotin, nis permbytja
 Hapja e portave ne Vaun e Dejes ka nisur te permbyte   Nenshkodren ne oret e pasdites.

 Kamëz, përmbyten katet e para në rrugën Iliria Kamëz, përmbyten katet e para në rrugën "Iliria"
Reshjet e rrëmbyeshme të shiut dhe bllokimi i kanalizimeve janë bërë shkak për përmbytjen e banesave sot në rrugën “Iliria”, në Bashkinë e Kamzës.

Lushnje, rrufeja i merr jetën 50 vjeçarit Lushnje, rrufeja i merr jetën 50 vjeçarit
Renia e nje rrufeje ne fshatin  Krutje i ka marre jeten 50 vjecarit Jorgji Gogu

Durrës, rrëshkitje toke dhe përmbytje banesash Durrës, rrëshkitje toke dhe përmbytje banesash
Dita e Verës është karakterizuar nga moti i keq, plot erë dhe reshje shiu edhe në qarkun e Durrësit ku janë regjistruar vështirësi në qarkullim, përmbytje tokash, banesash, ndërsa mjaft bare dhe restorante që ndodhen përgjatë bregut të detit në lagjen nr.1 rrezikohen nga rrëshqitjet masive të dherave nga Kodër-Vila.

Rritet niveli i liqenit të Fierzës Rritet niveli i liqenit të Fierzës
Rreshje të vazhdueshme shiu kanë përfshirë prej mëse një jave zonën verilindore të vendit.

 Bie skela e ndërtimit, shpëton drejtuesi i mjetit Bie skela e ndërtimit, shpëton drejtuesi i mjetit
Disa sekonda tmerri ka rezervuar dita e Verës për qytetarin I.N, nje zyrtar lokal i qytetit bregdetar të Sarandës

Hapen portat e Vaut të Dejës, qindra ha tokë nën ujë Hapen portat e Vaut të Dejës, qindra ha tokë nën ujë
Rreshjet e dendura të shiut kanë detyruar sot  që hidrocentrali i vaut të Dejës të  fillojë të bëjë shkarkime të detyrueshme nga portat e hidrocentralit.

Papa Françesku kreu i Kishes Katolike Papa Françesku kreu i Kishes Katolike
  Kardinali Jorge Mario Bergoglio nga Amerika e Jugut, me prejardhje italiane, është zgjedhur në raundin e pestë të votimit

Papa Françesku kreu i Kishes Katolike Papa Françesku kreu i Kishes Katolike
Tymi i bardhë ka dalë në orën 19:06 nga oxhaku i Kapelës Sistine në Vatikan, duke sinjalizuar kështu zgjedhjen e Papës së ri, argjentinasit Jorge Mario Bergoglio, që do të thirret me titullin Papa Françesku. 

Gjirokastër, mishi pa kontroll veterinar Gjirokastër, mishi pa kontroll veterinar
Pikat e miratuara të therjes realizojnë rreth 20% të therjeve që mbërrijnë në pikat e shitjes. Bagëtitë e imëta dhe gjedhët theren privatisht dhe stampa veterinare vendoset në pikat e shitjes.

Vlore, vdes 71 vjecari hyn mes makinave ne rimorkim Vlore, vdes 71 vjecari hyn mes makinave ne rimorkim
Nje aksident me pasoje vdekjen ka ndodhur ne zonen e skeles ne rreth-rrotullimin ne qytetin e Vlores. 

Liqenas, banoret kerkojne te quhet Pustec Liqenas, banoret kerkojne te quhet Pustec
Komuna Liqenas kerkon ndryshimin e emrit ne Pustec, nese nuk votohet ne parlament do bojkotojme zgjedhjet.

Gjirokaster, shembet rruga ne lagjen Dunavat Gjirokaster, shembet rruga ne lagjen Dunavat
Shembet  shtrati i i rugës që lidh tre lagjet e sipërme të qytetit.Aksi është i kalueshëm vetëm për mjetet  e vogla, ndërsa është i bllokuar transporti publik përeth 6 mijë banorë.

Lirohet Roshi, arrestimi i paligjshëm Lirohet Roshi, arrestimi i paligjshëm
Gjykata e Kavajës ka urdhëruar sot lirimin e menjëhershëm të kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi dhe e ka vlerësuar të paligjshëm arrestimin në flagrancë të tij, pas incidentit me trajnerin e klubit të Tiranës, dy ditë më parë në pushim të ndeshjes së Superligës, Besa-Tirana.

Shkodër, rreshjet e breshërit ndërprenë qarkulimin për 20 min Shkodër, rreshjet e breshërit ndërprenë qarkulimin për 20 min
Reshjet e shiut  gjatë 24 orëve të fundit kanë krijuar probleme në  shumë rrugë të qytetit të Shkodrës, por  me problematike ka qenë situata gjatë mesditës ku  një rrebesh tepër i dendur breshëri ka mbuluar rrugët e qytetit.

Vidhen trafikndarëset në “Rrugën e Kombit” Vidhen trafikndarëset në “Rrugën e Kombit”
Autostrada Kalimash-Kukës-Morin është kthyer në një mundësi të mirë përfitimi nga abuzuesit e shumtë të cilët po shfrytëzojnë grabitjen e trafikndarëseve për t’i shitur më pas ato për skrap.

Aksident ne aksin Elbasan-Rrogozhine Aksident ne aksin Elbasan-Rrogozhine
  Humb jeten pasagjeri, ne gjendje te rende edhe drejtuesi I mjetit

Humbin jeten burre dhe grua Humbin jeten burre dhe grua
  I rremben perroi I Zaranikes, gjate operacionit plagoset rende edhe nje punonjes policie

Shkodër, rrugët nacionale 10 vjet pa investim Shkodër, rrugët nacionale 10 vjet pa investim
Rrugët kryesore nacionale të qarkut Shkodër prej 10 vjetësh nuk kanë njohur asnjë investim serioz.

Ksamili pa qendër shëndetësore Ksamili pa qendër shëndetësore
Qendra e re shëndetsore e përfunduar dy vjet më parë në Ksamil është ende jashtë funksonit.

Ekzekutohet 30 vjecari ne Durres Ekzekutohet 30 vjecari ne Durres
Eshte ekzekutuar neDurresme bresheri automatiku miku i vrasesit te komisarit te Krujes Gani Malushit. 

Shoqerohet ne polici kryebashkiaku i Kavajës, FNSH shperndan protestuesit Shoqerohet ne polici kryebashkiaku i Kavajës, FNSH shperndan protestuesit
Rikthehet dhuna në ndeshjet e kampionatit shqiptar të futbollit.Kryetari i bashkise se Kavajes eshte shoqeruar ne polici pas incidentit qe ndodhi sot në Kavajë, në pushim të ndeshjesh së Superligës Besa-Tirana. 

Gropat ne rruge, vdesin dy te rinj ne aksin Milot-Lezhe Gropat ne rruge, vdesin dy te rinj ne aksin Milot-Lezhe
Nje tjeter aksident tragjik I mori jeten dy te rinjve ne aksin Lezhe – Milot – Fushe Kruje.

Corovode, shembet ura mbi Osum, bllokohen tre komuna Corovode, shembet ura mbi Osum, bllokohen tre komuna
Ura e Çorovodës eshte shembur teksa mbi te ka qene duke kaluar nje makine e tonazhit te renda e nje firme ndertimi.

 Del nga shinat treni i mallrave, permbysen tre vagone me mineral Del nga shinat treni i mallrave, permbysen tre vagone me mineral
Treni i mallrave të linjës Xhyrë-Elbasan-Durrës del nga shinat dhe tre vagonë të mbushur me mineralin, Hekur-Nikel kanë dale nga shinat dhe janë përmbysur në afërsi të Dragostunjës. 

Vdekja e foshnjes nga i ftohti, reagon Totozani Vdekja e foshnjes nga i ftohti, reagon Totozani
Avokati i Popullit, Igli Totozani, vizitoi ditën e dielë në Shkozë, në periferi të Tiranës, familjen e foshnjes një-muajshe, Kleo Berati, që humbi jetën disa ditë më parë për shkak të të ftohtit. 

Shpejtesia ne rruge, plagoset rende nje 24 vjecar Shpejtesia ne rruge, plagoset rende nje 24 vjecar
Nje aksedent automobilistik ka ndodhur ne aksin rrugor Bulqize-Fushe-Bulqize, ne vendin e quajtur kthesa e “Bobajve”. 

Deti nxjerr të palarat, barnat e skaduara ndotin bregun e Durrësit Deti nxjerr të palarat, barnat e skaduara ndotin bregun e Durrësit
Nga Blerina Moka: Nuk kanë mjaftuar leshterikët apo mbeturinat që nxjerr zakonisht  deti, por kësaj here në plazhin e Durrësit, e gjithë vija bregdetare është mbushur me kuti barnash të skaduara

Korce, tregtaret: Jane shtuar grabitjet, po shkaterrohemi Korce, tregtaret: Jane shtuar grabitjet, po shkaterrohemi
Vjedhja dhe sulmet ndaj biznesmeneve kane sjelle edhe reagimin e shoqates se biznesit te vogel dhe te mesem.

Shperthim ne depon e naftes ne Ballshit, plagosen 3 punetore Shperthim ne depon e naftes ne Ballshit, plagosen 3 punetore
Pakujdesia ne nje proces rutine te pastrimit dhe remontit te depozitave me nafte per pak sa nuk shkaktoi nje tragjedi ne Ballsh. 

Rruga drejt Voskopojes e shkaterruar Rruga drejt Voskopojes e shkaterruar
Rruga Korce-Voskop , e cila eshte edhe fillesa qe te con ne drejtim te fshatit turistik te Voskopojes, eshte lene ne harrese.

Arrestohen, merrnin para per te çertifikuar lokalet e pista Arrestohen, merrnin para per te çertifikuar lokalet e pista
Tre zyrtare te sherbimit te higjenes ne drejtorine e shendetesore te vlores u arrestua me akuzen e korrupsionit. 

Fjalori elektronik i shqipes Fjalori elektronik i shqipes
Në ditën kur festohet 7 Marsi, dita e mësuesit, fjalori i gjuhës shqipe vjen për publikun në një botim të parë të tij në versionin elektronik.

 Aksident i rende ne aksin Korce - Kapshtice Aksident i rende ne aksin Korce - Kapshtice
Nje aksident i rende ka ndodhur pergjate aksit nacional Korce-Kapshtice

Gjyqi per pikturat e Vangjush Mios Gjyqi per pikturat e Vangjush Mios
Eshte zhvilluar seanca gjyqesore  e rradhes per ceshtjen e pikturave te zhdukura nga Fondi i Galerise se Arteve Guri Madhi ne Korce. 

Rruga Rrogozhine-Peqin shkaterrohet plotesisht Rruga Rrogozhine-Peqin shkaterrohet plotesisht
Aksi rrugor Rrogozhin Peqin cdo dite e me teper po behet i pa kalueshem. Qe nga hyrja e ketij aksi nga autostrada Lushnje-Rrogozhin gropat e medha jane panorama e cila te shoqeron per 13 km me radhe deri ne dalje te qytetit.

Kukes, shtohen rastet me grip, nje rast me menengit Kukes, shtohen rastet me grip, nje rast me menengit
Epidemia e gripit në rajonin veri-lindor të vendit po prek shumë pacientë, më së shumti fëmijët e vegjël dhe personat e moshës së tretë. 

Gjirokaster, çatite prej guri te rrezikuara, asnje nderhyrje Gjirokaster, çatite prej guri te rrezikuara, asnje nderhyrje
Qindra shtëpi në Gjirokastër vuajnë lagështinë përgjatë gjithë muajve me reshje. Catitë traditcionale të mbuluara me rrasa guri kanë nevojë për riparime të përvitshme kosto që është e papërballueshme për banorët e qytetit. 

Tirane-Elbasan, tre te plagosur ne rruge nga shpejtesia Tirane-Elbasan, tre te plagosur ne rruge nga shpejtesia
Një drejtues mjeti i firmës greke “Aktor” ndodhet në gjendje kritike për jetën. Mjeti, me të cilin udhëtonte drejt kryeqytetit, pas përplasjes me muret mbrojtëse të rrugës, ka përfunduar në humnerë, rreth 500 metra në thellësi

I merr makinen gjyshit, plagos rende vajzat e mitura I merr makinen gjyshit, plagos rende vajzat e mitura
Dy vajza 12 dhe 2 vjec jane ne gjendje kritike per jeten sepse u goditen nga nje automjet qe drejtohej nga nje 13 vjecar. Ngjarja ndodhi ne fshatin Çiflig te Beratit.

 Ndahet nga jeta Roland Trebicka Ndahet nga jeta Roland Trebicka
  Breza të tërë kanë bërë pjesë të gjuhës së përditshme batuta nga personazhi mit i Jovan Bregut në “Pallatin 176”, që Roland Trebicka, me mjeshtrinë e tij e ktheu ndër kultet e komedise shqiptare.

 Qukes, Librazhd, proteste per rimbursimin e librave Qukes, Librazhd, proteste per rimbursimin e librave
Dhjetera familje ne nevoje ne komunen Qukes te rrethit te Librazhdit ende nuk kane perfituar kompensimin per librat shkollore te femijeve te tyre. 

Rebelohen të moshuarit e Azilit, letër ministrisë: Na e hiqni drejtorin Rebelohen të moshuarit e Azilit, letër ministrisë: Na e hiqni drejtorin
Blerina Moka Nuk ka mjaftuar fati i keq që të jetojnë të vetmuar, pa dashurinë e familjes pranë, por 30 të moshuarit e Azilit në Tiranë janë shumë të pakënaqur nën drejtimin e Hysni Kukës, personi që drejton prej një viti Shtëpinë e të moshuarve dhe që ka njëkohësisht në pronësinë e tij dhe një Azil privat.

Kukes, 96 perqind e banoreve nuk paguajne energjine Kukes, 96 perqind e banoreve nuk paguajne energjine
CEZ shpërndarje ka nisur këto ditë në qytetin e Kukësit një aksion, përmes të cilit synon që të rrisë arkëtimin e faturave të energjisë elektrike tek të gjithë konsumatorët që nuk e shlyejnë atë. 

AKU, kontroll 513 furrave te bukes AKU, kontroll 513 furrave te bukes
Agjensia kombetare e ushqimit ka realizuar ne dy jave kontrollin e 513 furrave te bukes ne shume qytete te vendit.

 Tirane, gjendet i varur ne nje peme nje femije Tirane, gjendet i varur ne nje peme nje femije
Një femije eshte gjetur i varur ne nje peme sot ne pasdite ne fshatin Zenelaj te SHarres, ne periferi te lagjes Kombinat, Tirane.

Referendumi kundër importit të mbetjeve, brenda javes vendimi i Kushtetueses Referendumi kundër importit të mbetjeve, brenda javes vendimi i Kushtetueses
Brenda javës Gjykata Kushtetuese do të japë vendimin përfundimtar mbi zhvillimin ose jo të referendumit për ndaljen e importit të mbetjeve në Shqipëri.

Berat, hidhet nga kati i 3-të i spitalit pacienti Berat, hidhet nga kati i 3-të i spitalit pacienti
Një pacient i pavionit të patologjisë së spitalin rajonal të beratit është hedhur nga kati i tretë dhe me pas ka humbur jeten.

Analizat e qumeshtit, aflatoksina ne nivele te parrezikshme Analizat e qumeshtit, aflatoksina ne nivele te parrezikshme
Ministria e bujqesise informon se sipas analizave te qumeshtit te realizuara ne nje laborator ne Emilia Romanja ne Itali, niveli i aflatoksines eshte i parrezikshem.

Regjistrimi i popullsisë, në 100 vite 11 censuse Regjistrimi i popullsisë, në 100 vite 11 censuse
Nga Sonila Agostini: Historiku i regjistrimeve të popullsisë në ShqipëriKulmi I rritjes së popullsisë në vitin 1991, emigracioni po ul ndjeshëm popullimin e vendit. Popullsia në Shtetin Shqiptar nga viti 1870 deri në vitin 2011

Ministria: Qumeshti nuk eshte i rrezikshem Ministria: Qumeshti nuk eshte i rrezikshem
Pas analizave te kryera ne Itali hiqet urdheri i pezullimit te tregetimit te qumeshtit. Autoritetet thone se pjesa me e madhe e kampioneve jane poshte normes se BE-se per aflatoksinen

Femija me HIV kurohet plotesisht Femija me HIV kurohet plotesisht
Mrekullia ka ndodhur ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, kur nje vajze 2 vjec u sherua nga semundja vdekjeprurese

Bllokohen linjat me Greqine, drejtuesit e autobuseve ne proteste Bllokohen linjat me Greqine, drejtuesit e autobuseve ne proteste
Ne Tirane, Kapshtice dhe Kakavi jane zhvilluar protest ate drejtuesve te autobuseve qe transportojne udhetare drejt Greqise. Te 22 linjat jane bllokuar me nje urdher te autoriteteve greke.

Te gjymtuarit nga minat: Na paguani protezat Te gjymtuarit nga minat: Na paguani protezat
Personat e gjymtuar nga minat dhe armët, në qarkun e Kukësit, i kanë bërë thirrje qeverisë që të ndërhyjë për përmirësimin e kushteve të jetesës për këtë kadegori personash, të cilët janë edhe më të diskriminuarit sa i takon mënyrës së jetesës duke qenë se janë edhe persona me aftësi të kufizuar. 

Të shëndoshët jetojnë më gjatë se elegantët Të shëndoshët jetojnë më gjatë se elegantët
Njerëzit e shëndoshë jetojnë më gjatë se ata të dobëtit sepse truri i tyre ushqehet më mirë në periudhë stresi.

 Durrës, bllokohen 700 kg kanabis sativa në kamionin maqedonas Durrës, bllokohen 700 kg kanabis sativa në kamionin maqedonas
Nje sasi e konsiderueshme lende narkotike e llojit kanabis sativa eshte sekuestruar ne portin detar te Durresit naten e kaluar.

 Dëmtohet ura e Drinit, asnjë masë për riparimin e saj Dëmtohet ura e Drinit, asnjë masë për riparimin e saj
Ura e Drinit, që lidh qytetin e Kukësit me pjesën tjetër të vendit, por edhe me “Rrugën e Kombit”, prej kohësh paraqet shumë probleme per sa I takon infrastrukturës së saj.

Korcë, rrëmbeu dhe përdhunoi një 13-vjecare, arrestohet agresori Korcë, rrëmbeu dhe përdhunoi një 13-vjecare, arrestohet agresori
Burime nga policia e Korcës bëjnë me dije se kanë mundur të arrestojnë 26-vjecarin, i cili ka rrëmbyer shtetasen me iniciale M.G (13-vjece) jashtë dëshirës së saj. 

Protesta ne Tirane per pasigurine ushqimore Protesta ne Tirane per pasigurine ushqimore
Ne Tirane eshte mbajtur nje proteste e organizatave te shoqerise civile kunder pasigurise ushqimore

Perfundon moratoriumi i skafeve pas 7 vjetesh Perfundon moratoriumi i skafeve pas 7 vjetesh
Me fillimin e marsit merr fund edhe bllokimi 7 vjecar per lundrimin e mjeteve motorrike ne brigjet  ujore shqiptare. 

Bujqesia: S’ka me hormone per viçat, Por ne treg shiten Bujqesia: S’ka me hormone per viçat, Por ne treg shiten
Ministria e Bujqesise mohon se ne farmacite veterinare shitet medikamenti Boldemec L.A dhe sqaron se ai eshte rregjistruar ne Shqiperi si anti parazit. Por ne te vertete fermeret blejne hormonin jashtezakonisht te rrezikshem per te majmur vicat qe shiten per mish.

 Maskat mësyjnë farmacitë, ‘lulëzon’ kontrabanda e barnave Maskat mësyjnë farmacitë, ‘lulëzon’ kontrabanda e barnave
Nga Blerina Moka: Farmacitë e kryeqytetit prej dy muajsh janë vënë në objektivin e maskave, të cilat deri më tani kanë grabitur 7 farmaci

Tregtimi i bukës,gjoba furrave që nuk plotësojnë normat e higjienës Tregtimi i bukës,gjoba furrave që nuk plotësojnë normat e higjienës
Nisin kontrollet në terren për kushtet në të cilat prodhohet dhe tregtohet buka masive. Inspektorët nisin kontrollet për hapësirat ku prodhohet, paketimi, pastërtia dhe gjithçka tjetër nga nisja e procesit e deri në shitjen përfundimtare të produktit

Matura, formulari A1 online Matura, formulari A1 online
Për herë të parë për maturantët e 2013-ës plotësimi i Formularit A1 dhe A1z do të jetë tërësisht online. Afati i fundit për plotësimin e Formularit A1, ku maturantët do të plotësojnë dy lëndët që përzgjedhin për t'i dhënë provim me zgjedhje, është data 20 mars, ndërsa plotësimi i A1z nis në datën 21 mars

Gjirokaster, shperthen tritoli, demton 15 dyqane Gjirokaster, shperthen tritoli, demton 15 dyqane
Një kafene në pazarin karakteristik të Gjirokastrës është shpërthyer me tritol gjatë mëngjesit ndërsa vala e shpërthimit ka dëmtuar më shumë se 15 njësi shitjeje në këtë zonë.

“Niveli Aflatoksines ne qumesht eshte i pademshem” “Niveli Aflatoksines ne qumesht eshte i pademshem”
Me ane te nje deklarate ministria e Bujqesise dhe Ushqimit bent e ditur se nivelet e dyshuar të Aflatoksinës në qumësht janë shumë larg normave të rrezikut për shëndetin

Kukes, ndotja nga mbeturinat e liqenit alarmante Kukes, ndotja nga mbeturinat e liqenit alarmante
E gjithë sipërfaqja e liqenit të Fierzës në Kukës është ndotur por për këtë asnjë prej institucioneve nuk ka ndërhyrë, duke lënë në mëshirë të fatit jo vetëm ujërat por duke vënë në rrezik edhe faunën e liqenit. 

Muzeu i kalase se Gjirokastres, akuza per vjedhje Muzeu i kalase se Gjirokastres, akuza per vjedhje
Apollon Bace kreu i Institutit të Monumneteve të Kulturës ka folur për abuzime dhe shpërdorim të fondeve të donatorëve lidhur me Muzeun  e ndërtuar në kalanë e Gjiroakstrës. 

Vrasja e komisarit, ne burg hajduti i makines Vrasja e komisarit, ne burg hajduti i makines
Gjykata e Durrësit ka vlerësuar të ligjshëm ndalimin e 32 vjeçarit Gentjan Bejtja, për akuzën e vjedhjes në bashkëpunim të automjetit i cili u përdor nga autorët e vrasjes së kryekomisarit Dritan Lamaj, dhe ka caktuar arrest në burg me një afat 30-ditor. 

 Virozat e stinës, fluks pacientësh në spitalin e Beratit Virozat e stinës, fluks pacientësh në spitalin e Beratit
Shtohet fluksi i pacientëve në spitalin rajonal të Beratit.

 Gjirokastër, shembet fasada e shtepise se Hadërajve Gjirokastër, shembet fasada e shtepise se Hadërajve
Nje pjese e fasades se shtepise se Haderajve ne Gjirokaster, monument kulture I kategorise se dyte, eshte rrezuar gjate oreve te para te mengjesit te sotem.

Talasemikët: Në spital nuk ka gjak Talasemikët: Në spital nuk ka gjak
Nga Blerina Moka: Prindërit e fëmijëve të sëmurë me këtë patologji, e njohur si anemia mesdhetare, thonë se janë të detyruar të vijnë shpesh në dyert e spitalit pasi që prej muajit shkurt fëmijët nuk po marrin sasitë e duhura për gjak.

Kukes, problem alarmant kequshqyerja Kukes, problem alarmant kequshqyerja
Varferia por edhe njohurite e pakta jane kthyer ne nje fenomen alarmant persa i perket kequshqyerjes se femijeve ne qarkun e Kukesit.

Kukes, zhduket arma e gjahut ne polici. Kukes, zhduket arma e gjahut ne polici.
Uniformat blu I sekuestrojnë armën e gjahut, pas një kallëzimi të bërë, dhe prangosin poseduesin e saj ndërkohë që gjykatat i japin lirinë dhe të drejtën e kthimit të armës por që kjo e fundit është zhdukur nga komisariati i policisë së Kukësit. 

Banoret e Perbregut e Breglumit kerkojne rruge Banoret e Perbregut e Breglumit kerkojne rruge
Ndertimi i rruges se Kombit i ka nxjerre keta banore nga harta rrugore duke i izoluar por edhe duke ju demtuar komplet infrastrukturen.

Berat, asnje investim ne lagjen Kala, bien muret Berat, asnje investim ne lagjen Kala, bien muret
Pjesa e nje muri qindra vjecar ne lagjen Kala ne Berat eshte shembur si shkak i mosmirembajtjes.

Sheshi i Flamurit, punimet “shkel e shko” Sheshi i Flamurit, punimet “shkel e shko”
Bashkia e Vlores refuzon te marre ne dorezim punimet e kryera ne sheshin e Flamurit me arsyetimin se ajo nuk jane aspak cilesore.

 Policia shpëton një vajzë, mbahej peng prej 22 ditësh Policia shpëton një vajzë, mbahej peng prej 22 ditësh
Policia e Lezhës ka arritur të shpëtojë një vajzë që mbahej peng prej 22 ditësh.

Kamzë, i ngacmon motrën, adoleshenti ther me thikë 24-vjeçarin Kamzë, i ngacmon motrën, adoleshenti ther me thikë 24-vjeçarin
Një adoleshent ka therur me thikë një 24-vjeçar sepse i ka ngacmuar të motrën.

 Elbasan, vetvritet grabitësi i argjendarisë Elbasan, vetvritet grabitësi i argjendarisë
Pas një perpjekje të deshpëruar për t'u arratisur, ka vrarë veten një nga autorët e grabitjes së argjendarise në qytetin e Bulqizës. 

Materniteti i Gjirokastrës drejt rrënimit Materniteti i Gjirokastrës drejt rrënimit
Materniteti i Gjirokastrës, i cili i shërben gjithë qarkut për lindjet është në gjendje të mjeruar.

Bulqize, perplasje me arme per kromin Bulqize, perplasje me arme per kromin
Bulqize, perplasjet per galerite e kromit, krisma armesh ne mes te qytetit.

Punetoret ne proteste: Duam parate e punes Punetoret ne proteste: Duam parate e punes
120 punëtorë të rrugës Damës – Tepelenë kanë bllokuar swrish hyrjen e kantierit të firmës nënkontarktore VEGA. 

Analizat, qumeshti del me Aflatoksine Analizat, qumeshti del me Aflatoksine
Analizat e djeshme te sasive te qumshtit prodhuar ne Shqiperi nxoren toksinen e rrezikshme. AKU kerkoi terheqjen e prodhimeve nga tregu.

Mallakastër, rrëshqitje masive dheu, shemben 15 banesa Mallakastër, rrëshqitje masive dheu, shemben 15 banesa
15 banesa janë shembur në fshatin Ngracie të komunës Qendër në Mallakastër, si pasojë e rrëshqitjes masive të dheut. 

Merr flakë autobuzi i Linjës Institut -Qendër Merr flakë autobuzi i Linjës Institut -Qendër
Një autobus i linjës Institut- Qendër në kryeqytet, ka marrë flakë duke terrorizuar pasagjerët e kësaj linje.

Vrasja e kryekomisarit, kapen tre të dyshuar Vrasja e kryekomisarit, kapen tre të dyshuar
Në orët e para të mëngjesit të së hënës, në një hotel pranë qendrës së qytetit të Selanikut, policia greke ka arrestuar tre shtetas shqiptarë, njëri prej të cilëve është Arben Frroku, i dyshuar nga policia shqiptare për vrasjen e ish-kryekomisarit Dritan Lamaj. 

Gjanica permbyt serisht Fierin Gjanica permbyt serisht Fierin
Lumi Gjanica permbyt serish qytetin e Fierit.

Shqipëria dhe të Drejtat e Njeriut gjatë vitit 2012 Shqipëria dhe të Drejtat e Njeriut gjatë vitit 2012
Nga Sonila Agostini: Gratë, fëmijët, romët, pronat, në listën e problemeve të përkeqësuara në vend.

“Fakulteti ekonomik ne Tirane na genjeu” “Fakulteti ekonomik ne Tirane na genjeu”
Qindra persona punonjes ne administrate por edhe ne sektorin privat jane ne pritje te diplomes nga ana e Fakultetit te Ekonimise ne Universitetin e Tiranes. 

Rreshket toka ne rrugen Fier-Ballsh Rreshket toka ne rrugen Fier-Ballsh
Nje shkarje masive e dherave ka bllokuar thuajse plotesisht aksin rrugor Fier Ballsh per disa ore.

Tepelene, ujesjellesi do falimentoje, nuk paguhet uji Tepelene, ujesjellesi do falimentoje, nuk paguhet uji
Tepelenë, Ndërmarrja e Ujësjellësit në Tepelenë rrezikon falimentimin. Ujësjellësi nuk arrin të arkëtojë as 50% të detyrimeve.

Rreshjet, rreshkitje toke ne zonen e kodrave te Durresit Rreshjet, rreshkitje toke ne zonen e kodrave te Durresit
E karakterizuar nga reshje të dendura shiu, kjo periudhë vazhdon të regjistrojë rrëshqitje masive dherash nga kodra e Durrësit drejt e në rrugë. Edhe këtë fillimjave, njëri krah i rrugës së Currilave është bllokuar, pasi është e pamundur kalimi i automjeteve në të, ndërsa punohet për largimin e dherave.

 Ekzekutohet ish shefi i Komisariatit Dritan Lamaj Ekzekutohet ish shefi i Komisariatit Dritan Lamaj
  Efektivi i policise u qellua me bresheri automatiku teksa po dilte nga makina e tij prane baneses  

Elbasan, tregeti siper shinave te trenit Elbasan, tregeti siper shinave te trenit
Duke mos marre parasysh asnje rrezik tregtaret rome ne qytetin e Elbasanit prej kohesh tashme i tregtojne mallrat e tyre siper shinave te Trenit. 

 Korce, 40 femije te shtruar ne dite ne pediatri Korce, 40 femije te shtruar ne dite ne pediatri
Ambjentet e perbashketa te qendrimit te femijeve si cerdhet , kopshtet apo shkollat mbeten nje prej elementeve qe favorizojne perhapjen e semundjeve virale ne kette grupmoshe.

Rikthehet balta ne Tirane, të gjitha rrugët përfundojnë në qershor Rikthehet balta ne Tirane, të gjitha rrugët përfundojnë në qershor
  Në çdo rrugë e rrugicë mund të shohësh fadroma apo mjete të tjera të punës, por nuk vëren punëtorë. Ndonëse thuhet se punimet do të përfundojnë pas 3 apo 4 muajsh, në asnjë rrugë nuk punohet për shkak të reshjeve të shiut

Tiranë, sherr me thika brenda në autobus, vdes 22-vjecari Tiranë, sherr me thika brenda në autobus, vdes 22-vjecari
Një person ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme në Tiranë, pasi u qëllua me thikë në autobusin e linjës Qendër- Uzina e Autortraktorëve. 

 Kosova heq nga tregu disa lloje të qumështit të kontaminuar, vinin nga Shqipëria Kosova heq nga tregu disa lloje të qumështit të kontaminuar, vinin nga Shqipëria
Reagon Ministria shqiptare e bujqesise: Qumështin e kemi të sigurt, por kemi nisur sërish kontrollet

 Shpërthim në Durrës Shpërthim në Durrës
Një shpërthim lënde eksplozive është dëgjuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në zonën e plazhit të Durrësit.

Gjirokastër, largohen mbetjet Gjirokastër, largohen mbetjet
Dhjetëra tonelata mbetje urbane po largohen nga përrenjtë në lagjet e sipërme të qytetit të Gjirokastrës.Ndotja e shtresëzuar atje prej më shumë se një dekade ishte kthyer në problem madhor mjedisor. 

Hipotekimi, do legalizohen 11 mije apartamente ne Tirane Hipotekimi, do legalizohen 11 mije apartamente ne Tirane
Pas aktit normativ te qeverise, bashkia e kryeqytetit harton listen e perfituesve 

Fier, vetëvritet dhëndri vrasës Fier, vetëvritet dhëndri vrasës
Kundërshton vetëdorëzimin në polici, dhëndri vrasës i vjehrrave në Kucovë vetëvritet në banesën e tij në Levan të Fierit.

Arrestohen kontrollorët e kufirit, falsifikonin kalimet dhe vulat Arrestohen kontrollorët e kufirit, falsifikonin kalimet dhe vulat
Dy efektivë të policisë janë vënë në pranga nen akuzën e korrupsiot pasiv dhe falsifikimit të vulave

1.8 vite burg shoqëruesve të kryekomisar Tahiraj 1.8 vite burg shoqëruesve të kryekomisar Tahiraj
Me nga 1.8 vite burg janë dënuar nga Gjykata e Durrësit policët që shoqëronin komisar Adem Tahiraj, ndërsa akuzohen për "shpërdorim detyre".

 Vendosin flamuj nazistë te Ministria e Punës, arrestohet aktivisti i AK Vendosin flamuj nazistë te Ministria e Punës, arrestohet aktivisti i AK
Një aktivist i Aleancës Kuq e Zi, Thanas Kosta, është arrestuar pas protestës para Ministrisë së Punës

21 janari, Apeli shpall te pafajshem Kasajn "21 janari", Apeli shpall te pafajshem Kasajn
Gjykata e Shkalles se dyte la ne fuqi vendimin e Faktit per ish specialistin e IT-se ne kryeministri

Kriza e barnave, drejtori i QSUT: Mjekët te mos flasin me median Kriza e barnave, drejtori i QSUT: Mjekët te mos flasin me median
  Mjekët dhe shefat e shërbimit gjenden në një presion të dyfishtë; nga njëra janë eprorët e tyre dhe nga ana tjetër, pacientët, të cilët ankohen çdo ditë për blerjen që nga vigonët në farmacitë jashtë spitalit.

Vidhnin per skrap ujesjellesin ndertuar vjet Vidhnin per skrap ujesjellesin ndertuar vjet
Ne Permet jane arrestuar 6 persona nga Saranda qe po shkaterronin per skrap rrjetin vadites

Elbasan, drejtori vidhte uzinen, shpallet ne kerkim Elbasan, drejtori vidhte uzinen, shpallet ne kerkim
Dy persona u arrestuan ne Elbasan dhe nje I trete eshte ne kerkim me akuzen e vjedhjes dhe abuzimit me detyren.

 Romet ne proteste: Policia bashkiake nga perndjek Romet ne proteste: Policia bashkiake nga perndjek
Ne Berat romet kane proetstuar sepse policia bashkiake i pengon qe at ate punojne si tregetare te vegjel ne rruget e qytetit.

Bie fugroni ne gremine, vdes shoferi Bie fugroni ne gremine, vdes shoferi
Ne dy aksidente per shkak te shpejtesise sot jane rregjistruar nje I vdekur dhe disa te plagosur. Aksidentet ndodhen ne rruget Erseke Leskovi dhe Gjirokaster Tepelene

Nxenesit ne proteste, shkolla eshte e shkaterruar Nxenesit ne proteste, shkolla eshte e shkaterruar
Mungesa e nje ndertese te pershtatshme per te zhvilluar mesimin io ka detyruar 460 nxenes te fshatit Radokal ne komunen e Proptishtit qe te bojkotojne mesimin. 

Prishet hidrovori, kenetezohet fusha e Orikumit Prishet hidrovori, kenetezohet fusha e Orikumit
Mungesa e energjise elektrike, prishja e popmave te hidrovorit ne Orikum, tokat bujqesore i jane rikthyer kenetezimit. 

Lushnje, skrapomania zhvesh qytetin Lushnje, skrapomania zhvesh qytetin
Vjedhja per skrap eshte kthyer nje nga fenomenet me te spikatur kohet e fundit. Ketij fenomeni nuk po i shpeton as linjat telefonike.keshtu ne qytetin e Lushnjes

Shembet rruga, izolohen 28 fshatra ne Tepelene Shembet rruga, izolohen 28 fshatra ne Tepelene
28 fshatra të komunave Luftinjë dhe Buz në Tepelenë me rreth 7000 banorë gjenden të izoluar prej të paktën 20 ditësh pas rrëshqitjes së aksit rrugor që lidh këto komuna me rrugën nacionale. 

Aksident nga gropat ne rruge, vdes 27 vjecari Aksident nga gropat ne rruge, vdes 27 vjecari
Gjovalin Vuksani, 27 vjec humbi jeten mengjesin e se merkues ne aksin Milot Lezhe pasi automjeti i tij doli nga rruga per shkak se drejtuesi i mjetit tetoi te shmangte gropat ne asfalt..

Automjet bie nga mbikalimi ne Vore Automjet bie nga mbikalimi ne Vore
Nje automjet eshte perfshire ne nje aksident te rende mesditen e sotme ne superstraden Tirane Durres ne mbikalimin e ri ne Vore. 

Mblidhte skrap, vdes nen rrenoja 18 vecari Mblidhte skrap, vdes nen rrenoja 18 vecari
Varferia shtynte Gjin Lleshin te mblidhte skrap ne ish uzinen e Superfosfatit ne Laç deri sa nje nga muret u shemb duke e zene nen vete dhe duke i marre jeten.

“Ndihme, nje kabine elektrike na rrezikon jeten” “Ndihme, nje kabine elektrike na rrezikon jeten”
Banorët e kalasë së Tepelenës jetojnë me frikën e shpërthimit apo shembjes së një kabine elektrike të amortizuar e vendosur në qendër të lagjes. Ata thonë se kanë drejtuar ankesa të vazhdueshme ndaj Cez-it të dikurshëm dhe administratorëve aktualë por cështja nuk po merr zgjidhje.

Vetevritet 73 vjecarja, shkak depresioni Vetevritet 73 vjecarja, shkak depresioni
Hidhet nga kati i 7 ne nje pallat neVlore, disa vjet me pare djali i saj 27 vjec ishte vrare dhe ky mendohej se ishte shkaku i depresionit.

Fëmija 8 muajsh rrezikon jetën, mjekët trafik me barnat Fëmija 8 muajsh rrezikon jetën, mjekët "trafik" me barnat
  QSUT pa medikamente, nuk eshte levruar ende fondi per te celut tenderat. Mjeket i drejtojne pacientet tek farmacive private

ISHP: 15 mijë të prekur në një javë nga gripi ISHP: 15 mijë të prekur në një javë nga gripi
Instituti i Shëndetit Publik jep alarmin për shtimin e rasteve të prekura nga gripi në vendin tonë, ndërsa apelon që qytetarët të tregojnë kujdes për t’u mbrojtur nga virozat stinore, në kushtet e temperaturave të ulëta.

Stebleve, nuk ka mjek per 3 mije banore Stebleve, nuk ka mjek per 3 mije banore
Qendra Shendetesore e komunes Stebleve prej vitesh tashme i eshte nenshtruar shkaterrimit total. 

Minoritaret ne Gjirokaster: Greqia na braktisi Minoritaret ne Gjirokaster: Greqia na braktisi
Rreth 150 pensionistë minoritarë kanë protestuar para konsullatës greke në Gjirokastër për ndërprerjen një muaj më parë të pensioneve që merrnin prej shtetit grek. 

Shkoder-Hani i Hotit, plagosen ne aksident 6 persona Shkoder-Hani i Hotit, plagosen ne aksident 6 persona
Aksi nacional Shkoder Hani i Hotit eshte kthyer ne nje rruge vdekjeprurese. 6 persona u plagosen mbremjen e se shtunes, tre jane ne gjendje kritike per jeten

Elbasan, rekord te prekurish nga tumoret Elbasan, rekord te prekurish nga tumoret
Vetem per vitin 2011 jane zbuluar 200 raste te reja me kancer ku kryeson kanceri i mushkerive, ndersa per 9 mujorin e pare te vitit 2012 jane 140 raste te reja te identifikuara

 Shkodër, vrasje me armë zjarri Shkodër, vrasje me armë zjarri
Një sulm me armë zjarri që i ka marrë jetën një personi ka tronditur pasditen e së shtunës qarkun e Shkodrës.

Kosova, 5 vjet nga shpallja e Pavaresise Kosova, 5 vjet nga shpallja e Pavaresise
Pandeli Majko, ish Kryeministri I kohes se luftes, flet ne kete pervjetor te krijimit te shtetit te dyte shqiptar

Vret vjehrrin dhe vjehrren, plagos bashkeshorten Vret vjehrrin dhe vjehrren, plagos bashkeshorten
Ngjarja e rende ne Kucove, shkak debati per divorcin mes citit. Policia shpall ne kerkim autorin 

Meteori bie mbi Rusi, plagosen qindra persona Meteori bie mbi Rusi, plagosen qindra persona
Pak ore para kalimit prane tokes te nje meteori me madhesine e nje fushe futbolli, copeza te tij kane shperthyer ne atmosferen e tokes. Te pakten 400 persona u plagosen ne Urale, Rusine Qendrore.

Peshkopi, nuset vrasin vjehren, e groposin ne obor Peshkopi, nuset vrasin vjehren, e groposin ne obor
Dy nuset e nje shtepie jane arrestuar nga policia ne fshatin Hotesh te komunes Luzni ne Peshkopi

Skandal, perdhunohet ne koma e mbijetuara e tragjedise se Himares Skandal, perdhunohet ne koma e mbijetuara e tragjedise se Himares
  Denoncimi i familjareve te Florie Pecit ne prokurori: Eshte shtatzene. Materniteti: Vajza, 21-22 javeshe shatzene

Gjirokastër, zjarr në shkollën 9-vjeccare Gjirokastër, zjarr në shkollën 9-vjeccare
Një zjarr I rënë në bllokun e siguresave në një shkollë 9-vjecare në Gjirokastër ka shkaktuar panik tek nxënësit dhe mësuesit.

Tepelenë, vetëvaret 24-vjeçari Tepelenë, vetëvaret 24-vjeçari
Depresioni mendohet se ka qenë shkaku që një i ri tepelenas i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur.

Ersekë, vret të dashurën dhe veten Ersekë, vret të dashurën dhe veten
Nje marrëdhënie jashtë martesore ka përfunduar në një tragjedi të vërtetë në qytetin e Ersekës. 

 Gërdeci, Apeli ul dënimin për Pinarin,Delijorgjin dhe Minxhollin "Gërdeci", Apeli ul dënimin për Pinarin,Delijorgjin dhe Minxhollin
Gjykata e Apelit la në fuqi vendimin e Shkallës së Parë për 29 të pandehurit e dosjes "Gërdeci", me disa ndryshime. 

Rruga e Kombit, rrëshkitje dheu Rruga e Kombit, rrëshkitje dheu
Rrëshkitja e një masivi dheu ka bllokuar sot rrugën e Kombit, në aksin Kukës -Kalimash,në afërsi të fshatit Mamëz.

ARM jep alarmin: Ndotja e Drinos shqetësuese ARM jep alarmin: Ndotja e Drinos shqetësuese
Lumi Drino që përshkon luginën me të njëjtin emër përballë qytetit të Gjirokastrës po tejkalon cdo nivel të ndotjes.

Lushnjë-Berat, rruga nacionale e shkatërruar Lushnjë-Berat, rruga nacionale e shkatërruar
Çdo lloj premtimi deklarimi apo vendimi që ministra, deputete apo edhe kryetare partish per rrugen qe te con drejt Beratit e me tej drejt Skraparit s'ka dhene asnje rezultat pozitiv. 

Ndalimi i importit te mbetjeve per riciklim Ndalimi i importit te mbetjeve per riciklim
Iniciativa e shoqerise civile ne Gjykaten Kushtetuese per mbajtjen e referendumit, degjohen palet

Dropull, proteste për pensionet Dropull, proteste për pensionet
Qindra pensionistë të minoritetit grek në jug të vendit janë grumbulluar në Dropull, për të diskutuar hapat që do të pasojnë pas njoftimit prej shtetit grek disa ditë më parë të ndërprerjes së pensioneve që ata përfitonin nën statusin e minoritarëve. 

Forrest: Skënderbeu, trukuesi më i madh Forrest: Skënderbeu, trukuesi më i madh
  Gazetari i ESPN-së, në një editorial të tij, hedh dyshime mbi shumë ndeshje të kampionëve të Shqipërisë

 Ish- burgu i Spacit shkaterrohet per skrap Ish- burgu i Spacit shkaterrohet per skrap
Ish-burgu i Spaçit, i shpallur qendër muzeore, po shkatërrohet nga dita në ditë nga banorët, të cilët vjedhin hekurishte për të krijuar të ardhura për familjet e tyre, për shkak të gjendjes së keqe ekonomike.

 Dëbora vështirëson qarkullimin Dëbora vështirëson qarkullimin
Reshjet e dëborës kanë vijuar me intenstitet gjatë gjithë natës së mbrëmshme dhe kanë përkeqësuar situatën në disa akse kombëtare dhe kanë bllokuar disa komuna në vend.Rruga nacionale Elbasan-Tiranë ka qenë e bllokuar gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit. Më pas, ndërhyrja e borëpastruesve dhe shpërndarja e kripës e skorjes kanë bërë që situata të stabilizohet.Trashësia e dëborës në Qafë-Krrabë arrin në 20 centimetra dhe policia nuk lejon kalimin e mjeteve të papajisura me zinxhirë.Më normale paraqitet situata në Qafë-Thanë, ku përveç vështirësive të orëve të para të mëngjesit për shkak të ngricave, tashmë lëvizja kryhet pa vështirësi.Ndërkohë, janë bllokuar akset rrugore Gjinar-Zavalinë, Gramsh-Poroçan dhe Librazhd-Polis Vilë.Shefi i Emergjencave Civile në prefekturë, Mustafa Arapi, bën me dije se akset Librazhd-Qarishtë, Librazhd-Rrajcë, Librazhd-Stravaj, Librazhd-Steblevë, Gramsh-Kukur, Elbasan-Shmil dhe Elbasan-Gjinar kalohen vetëm me zinxhirë.Dëbora gjatë natës ka zbardhur edhe qytetin e Elbasanit, por reshjet e shiut gjatë mëngjesit kanë bërë që banorët dhe sidomos fëmijët të mos mund ta shijojnë borën e parë në qytet.Ministria e Punëve Publike dhe Transporteve njofton se në veri të vendit, rrugët e Pukës dhe Valbonës janë të kalueshme me zinxhirë. 10 centimetra dëborë ka edhe në zonën e Mallakastrës. Në pjesë të rrugës së Llogarasë për mjetet është e detyrueshme vendosja e zinxhirëve.Ndërkohë, edhe në Qarkun e Korçës, rruga që të çon në Dardhë dhe Voskopojë është e kalueshme vetëm me zinxhirë.

Kujdes, qumeshti kroat Dukat, me probleme Kujdes, qumeshti kroat Dukat, me probleme
Ministria e Bujqesise se Kroacise urdheroi terheqjen nga tregu te qumshtit Dukat, nje prodhim qe ka mberitur edhe ne Shqiperi. Permban substance qe shkaktojne kancer

 Mungesa e skorjeve, 3 aksidente ne rrugen e Kombit Mungesa e skorjeve, 3 aksidente ne rrugen e Kombit
Rreshjet e dëborës gjatë ditës së sotme kanë shkaktuar probleme për lëvizjen e mjeteve edhe në rrugën e Kombit.

 Moti i keq, komuna të bllokuara në Kukes Moti i keq, komuna të bllokuara në Kukes
Reshje  të dendura dëbore kanë përfshirë  mëngjesin e sotëm të gjithë zonën verilindore të vendit,reshje të cilat po bien me një intensitet të lartë.

Aksident në autostradën Durrës-Tiranë, një i vdekur Aksident në autostradën Durrës-Tiranë, një i vdekur
Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Durrës-Tiranë.

Vidhen rregjistrat e shkolles Vidhen rregjistrat e shkolles
Ne shkollen 9 vjecare ne Ishull Lezhe, hajdutet kane vjedhur rregjistrat e shkolles

Berat, çdo nate nga tre vjedhje Berat, çdo nate nga tre vjedhje
Cdo dite prane Drejtoris se Policise se Qarkut te Beratit rregjistrohen raste te reja denoncimesh per vjedhje. 

Nga Elbasani per te vjedhur shtepite ne Dropull Nga Elbasani per te vjedhur shtepite ne Dropull
Policia e Gjirokastres ka arrestuar dy hajdute banesash qe kishin vene ne shenjester banesa dhe objekte kulti ne Dropull dhe ne Permet.

Dumrre, 5 mije banore ne nje rruge te shkaterruar Dumrre, 5 mije banore ne nje rruge te shkaterruar
Kjo eshte letra e nje banori te zones se Dumrrese qe shpreh shqetesimin se mbi 5 mije banore duhet te kalojne ne nje rruge te mbushur gjithe gropa.

Debora dhe akulli bene problematike levizjen Debora dhe akulli bene problematike levizjen
Ne Veri, Verilindje dhe Juglindje Debora dhe akulli i krijuar nga temperaturat e ulta kane krijuar probleme ne disa akse ku kerkohet levizja me zinxhire.

Permbarimi nxjer banoret nga pallati Permbarimi nxjer banoret nga pallati
Në qytetin bregdetar të Durrësit vazhdon nxjerrja e familjeve nga banesat e ish-pronarëve, duke krijuar një problem të mprehtë social, po dhe nxjerrë në pah pretendime mbi abuzimin me këtë proces. 

 “Të çmendur” pas internetit “Të çmendur” pas internetit
“Streheza” ku jepen leksione falas për programet më të reja të internetit, si të hapësh dhe të menaxhosh një faqe, programet e titrimit të videove e materialeve filmike në shqip, etj…

21 janari, gjykata shpalli te pafajshem gardistet "21 janari", gjykata shpalli te pafajshem gardistet
"Akuza e vrasjes me dashje në rrethana cilësuese nuk u arrit të provohej nga Prokuroria"

Rojet e natës Rojet e natës
Pensionistët që “vrasin” gjumin për 15 mijë lekë ne muaj

Perrenjte me mbeturina te Gjirokastres Perrenjte me mbeturina te Gjirokastres
Në lagjet e sipërme të qytetit të Gjirokastrës mungojnë shërbimet e pastrimit dhe higjenizimit . Përrenjtë e mbuluar nga mbeturinat po dëmtojnë seriozisht imazhin turistik të kësaj hapësire.

Jeta mes ujrave te zeza Jeta mes ujrave te zeza
Qindra banore te lagjes "5 maji" ne qytetin e Elbasanit prej me shume se 10 vjet jetojne mes ujerave te zeza. 

Gjendet ne Elbasan, 13 vjecari i zhdukur ne Durres Gjendet ne Elbasan, 13 vjecari i zhdukur ne Durres
Është gjetur në Elbasan 13 vjeçari i larguar nga shtëpia dy ditë më parë. 

Zjarr në një pallat në Tiranë, vdes roja Zjarr në një pallat në Tiranë, vdes roja
Zjarri i rënë në bodrumin e një pallati i ka marrë jetën rojës së ndërtesës

Ndeshjet e manipuluara, ne liste edhe Tirana e Vllaznia Ndeshjet e manipuluara, ne liste edhe Tirana e Vllaznia
Ju kujtohen ndeshjet e Tiranes e Vllaznise ne vitin 2009 per Champions leagues?? Ishin te shitura. Ne kete konkluzion mberiti Europol, policia europiane qe njoftoi skandalin me te madh te shitjes se ndeshjeve ne funksion te basteve.

Hekurudhat e rrezikshme, mbikalimet shkaktojne aksidente Hekurudhat e rrezikshme, mbikalimet shkaktojne aksidente
Alarm i ngritur shpesh herë e me të drejtë është gjendja e linjave hekurudhore në vend. E ndërsa dëmtimi i tyre apo vjedhja e pjesëve të trases është një anë e medaljes problemi i vërtetë qëndron diku tjetër. 

 Shkodër, treni përplas makinën Shkodër, treni përplas makinën
Treni i linjës Shkodër-Tiranë ka përplasur një automjet.

Shpejtesia ne rruge vret kater te rinj Shpejtesia ne rruge vret kater te rinj
Ne dy aksidente te ndryshme ne Korce dhe ne Lushnje, humben jeten kater persona. Shkak i aksidenteve ishte shpejtesia e madhe.

Tirane-Librazhd, shembje dhe akull ne rruge Tirane-Librazhd, shembje dhe akull ne rruge
Rinisja me intensitet e reshjeve ka krijuar serish probleme ne akset rrugore rrurale dhe nacionale ne qarkun e Elbasanit

Korce, digjen dy shtepi, shpetojne banoret Korce, digjen dy shtepi, shpetojne banoret
Dy banesa jane shkrumbuar ne lagjen 12 te qytetit te Korces. Zjarri i rregjistruar gjate oreve te nates ka perfshire fillimisht njeren prej banesave privarte dhe me tej flaket jane perhapur duke perfshire edhe ate ngjitur saj. 

Germojne per te mbjelle ullinj, gjejne predhat e luftes se dyte Germojne per te mbjelle ullinj, gjejne predhat e luftes se dyte
Prej me shume se 20 dite qindra predha te madhesive te ndryshme jane te ekspozuara ne nje toke bujqesore ne fshatin Xhyerine te rrethit te Vlores.

Vdes i vetmuar dhe ne varferi i moshuari Vdes i vetmuar dhe ne varferi i moshuari
Preng Gjegjaj 84 vjec, nga Rresheni, nderoi jete ne Gjirokaster per shkak te kushteve te keqija te jeteses.

Tekstet e arsimit 9-vjecar me ngarkese te panevojshme Tekstet e arsimit 9-vjecar me ngarkese te panevojshme
Të gjitha tekstet e sistemit arsimor nëntëvjeçar do të ndryshojnë tërësisht.

 Të ushqehesh në pluhur… Të ushqehesh në pluhur…
Nga Blerina Moka: Tirana këto ditë më është dukur më e pisët se kurrë.

Babai vrases pendohet. Ngelet ne burg pa afat Babai vrases pendohet. Ngelet ne burg pa afat
Me akuzen e vrasjes ne rrethana cilesuese te dy ose me shume opersonave gjykata e Elbasanin vendosi masen e sigurise "arrest me burg" per 65 vjecarin Engjell Ucaj i cili dy dite me pare qelloi per vdekje me automatik djalin e tij dhe te dashuren e tij italiane. 

 Ambientalistet:Ndotja ne Tirane alarmante Ambientalistet:Ndotja ne Tirane alarmante
Shkatërrimi i lulishteve në qendër të kryeqytetit dhe kthimi i tyre në ndërtime të larta ka alarmuar ambientalistët, të cilët thonë se Tirana ka ajrin më të ndotur në Europë, pasi niveli i ndotjes përllogaritet disa herë më shumë se normat e lejuara nga Organizata Boterore e Shëndetësisë. 

Mungesa e fondeve, QSUT në krizë për barna Mungesa e fondeve, QSUT në krizë për barna
  Farmacia qendrore e Qendrës Spitalore “Nënë Tereza” në Tiranë prej dy muajsh është zbrazur e gjitha. Prisnin dru per klasen, nxenesi pret doren Prisnin dru per klasen, nxenesi pret doren
Nje nxenes i klases se 5 ne shkollen ‘Muharrem Zela’ në Kukur të Gramshit eshte plagosur nga shoku u tij me sepate ndërsa ka qenë duke prerë drutë e zjarrit për ngrohjen e klasës së tij.

Banoret e Koplikut: Ujesjellesi sjell uje me fekale Banoret e Koplikut: Ujesjellesi sjell uje me fekale
Banoret e qytetit te Koplikut vune alarmin dhe bashkia vendosi te stakoje menjehere ujesjellesin per shkak te ndotjes alarmante te ujit te pijshem.

 Sekuestrohen vepra arti,tentoi t'i shiste ne Greqi Sekuestrohen vepra arti,tentoi t'i shiste ne Greqi
Një sasi e konsiderueshme e veprave të artit dhe kulturës historike shqiptare është sekuestruar nga policia e Durrësit në vijim të operacionit “Antika”, që nisi një ditë më parë në Kakavijë me arrestimin e 24 vjeçarit Edjon Abazi.

Unaza, hajdutët “makthi” i udhëtarëve Unaza, hajdutët “makthi” i udhëtarëve
Dikur ishin vajzat e reja ato që binin “pre” e vjedhjeve, kurse sot në rastet më të shumta janë të moshuarit.

Tirana, Qyteti që ulërin çdo orë Tirana, Qyteti që ulërin çdo orë
Nga Sonila Agostini: Ora 6.30 e mëngjesit. Një bori makine diku jashtë më zgjoi me pahir duke më detyruar ta nis ditën më herët.

Babai ekzekuton djalin dhe nusen e tij shtatzene Babai ekzekuton djalin dhe nusen e tij shtatzene
Ngjarja e rende ne Elbasan pas nje konflikti ne familje. Djali dhe nusja, shtetase italiane, ishin kthyer 1 vit me pare ne Shqiperi

Bogovë,çahet tubacioni i kryesor i ujit Bogovë,çahet tubacioni i kryesor i ujit
Amortizimi i tubacionit të ujit të pijshëm që furnizon bashkinë i Policanit ka sjellë probleme në rrëshkitjen e tokës ku është shtrirë tubacioni me diametër 700 milimetërsh i Bogovës, i cili furnizon me ujë qytetin e Beratit.

Elbasan,mbyllen 66 biznese Elbasan,mbyllen 66 biznese
Biznesi i vogel duket se ka marre tatepjeten ne qytetin e Elbasanit.

Infrastruktura në Lushnje, kryetari i bashkisë pranon se nuk ka fonde Infrastruktura në Lushnje, kryetari i bashkisë pranon se nuk ka fonde
Reagon kreu i bashkise se Lushnjes Fatos Tushe pas protestes se banoreve te Lagjes "18 Tetori" ne Lushnje.

Adoleshentët shpërthejnë ndaj prindërve: Dhunohemi Adoleshentët shpërthejnë ndaj prindërve: Dhunohemi
Nga Blerina Moka: Adoleshentët shqiptarë shpërthejnë ndaj prindërve, ata pohojnë se dhunohen në familje dhe kjo dhunë është e të gjitha formave, madje dhe seksuale.

Tre shqiptare ne burgjet e Jemenit Tre shqiptare ne burgjet e Jemenit
  Marinaret nga Durresi drejtonin anijen me 180 ton armatim serb, qe ishte ngarkuar ne Malin e Zi

Gripi amerikan mbërrin në Shqipëri Gripi amerikan mbërrin në Shqipëri
ISHP: Kujdes, por s’ka vend për panik

Gjykata: 25 vjet burgim per Shaban Norjen Gjykata: 25 vjet burgim per Shaban Norjen
Me dënimin prej 25 vitesh burg, është mbyllur në Gjykatën e shkallës së parë të Durrësit gjykimi ndaj 81 vjeçarit Shaban Norja, i cili është shpallur fajtor për vrasjen e 18 vjeçares shtatëzanë Ajshe Vata. 

Pensionet, ndryshimi i moshes “ngre” ne kembe qytetaret Pensionet, ndryshimi i moshes “ngre” ne kembe qytetaret
  Javen e ardhshme pritet te nisin protestat kunder draftit te qeverise per te rritur moshen

 Kosovë, aksident rrugor, plagosen 24 nxënës Kosovë, aksident rrugor, plagosen 24 nxënës
24 nxënës të shkollës së muzikës “Prenk Jakova” të Prishtinës kanë marrë lëndime trupore, si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur të shtunën në mesditë në rrugën Shtërpcë-Prevallë. 

Vlore, perplasen dy furgona, 7 te plagosur Vlore, perplasen dy furgona, 7 te plagosur
Shtatë persona u plagosen sot si pasojë e një aksidenti rrugor në Vlorë. 

Izolohet Malësia e Dukagjinit Izolohet Malësia e Dukagjinit
Prej më shume se një jave, 5 mijë banore të rrethit të Dukagjinit dhe të 16 fshatrave përreth janë izoluar nga dëbora. 

Bulqizë, humb jetën punëtori i rrugëve Bulqizë, humb jetën punëtori i rrugëve
Një punëtor i ndërmarrjes së mirëmbajtjes së rrugëve ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme në Bulqizë.

Punimet ne rrugë,bashkia jep skemën e devijimit të trafikut Punimet ne rrugë,bashkia jep skemën e devijimit të trafikut
Qarkullimi i automjeteve do të devijohet në tri akse që po rikonstruktohen në kryeqytet, në rrugën “Pjetër Bogdani” “Brigada VIII”, bulevardin “Petro Nini Luarasi” dhe Rrugës e Dibrës.

Permbytjet ne Durres e Fier, prokuroria nis hetimin Permbytjet ne Durres e Fier, prokuroria nis hetimin

Sipas zyres se shtypit ne prokurorine e pergjithshme dy prokurori, ajo e Fierit dhe e Durresit kane nisur hetimet per permbytjet ne keto dy qytete dhe rrethinat e tyre. 


Cdo vit humbin jeten 50 gra nga kanceri i mitres Cdo vit humbin jeten 50 gra nga kanceri i mitres
Specialiste te shendetit publik kerkojne programe depistimi dhe parandalimi  lidhur me kancerin e qafes se mitres  te grate, pasi numri I te prekurve po shtohet me shpejtesi

Shembje ne rrugen Ballsh Tepelene Shembje ne rrugen Ballsh Tepelene
Nje pjese e rruges nacionale Ballsh-Tepelene ka pesuar shkarje si pasoje e reshjeve gjate diteve te fundit. 

Gjimnazistet ne proteste, nuk kane ngrohje Gjimnazistet ne proteste, nuk kane ngrohje
Shkolla “Asim Zeneli” që përfaqëson edhe gjimnazin kryesor të qytetit të Gjirokastrës ka përsëritur kërkesat e saj drejtuar autoriteteve vendore për ngrohje të mjedisit shkollor. 

Shembja masive, rruga e bregdetit e pakalueshme Shembja masive, rruga e bregdetit e pakalueshme
Rreshjet e shirave te diteve te fundit, kane sjelle dhe shkarje toke ne shume segmente rrugore, pergjate rruges nacionale te bregdetit. 

Ikin dritat në QSUT, pacienti gjuan me karrike ndihmësmjekun Ikin dritat në QSUT, pacienti gjuan me karrike ndihmësmjekun
Një incident i rëndë ka ndodhur në Qendrën Spitalore Universitare 'Nënë Tereza', ku një pacient ka qëlluar me karrike në kokë infermierin Ruzhdi Merja.

 Protesta e ortodoksve nderpret dramen e Dokles Protesta e ortodoksve nderpret dramen e Dokles
Drama Shen Maria e Beratit e vene ne skene nga teatri I Korces eshte nderprere dje pas reagimeve shume te ashpra te komunitetit ortodoks ne kete qytet.

Tepelene, proteste per punen e papaguar Tepelene, proteste per punen e papaguar
Tepelenë, 100 punëtorë të rrugës Damës – Tepelenë kanë mbllokuar sot hyrjen e kantierit të firmës nënkontarktore VEGA. Ata pretendojnë pagesat për 6 muaj si dhe shpjegime mbi pezullimin e tyre gjatë muajit dhjetor.

 Shembet rruga nga Borshi ne Lukove Shembet rruga nga Borshi ne Lukove
Rruga nacionale nga Borshi në Lukovë ka paraqitur prej mëngjesit të se merkures vështirësi në qarkullimi.

Elbasan, ushqimet 4 muaj pa kontrolluar Elbasan, ushqimet 4 muaj pa kontrolluar
Në qytetin e Elbasanit analizat e ushqimeve bëhen në kushte rrethanore dhe nuk kontrollohen sic duhet për shkak se Laboratori i sigurisë ushqimore, i cili është në varësi të AKU-së, nuk furnizohet me energji elektrike.

Kthehen gropat në rrugët e Tiranës Kthehen gropat në rrugët e Tiranës
Rrugët brenda qytetit të Tiranës, sic ankohen edhe shumë qytetarë, ndodhen në një gjendje të mjeruar, duke kthyer në kujtesë një situatë të shumë viteve më parë kur Tirana ishte e mbushur me asfalt të prishur e gropa të mëdha në rrugë.

 Autoriteti i Konkurrencës hetim për abonetë Autoriteti i Konkurrencës hetim për abonetë
Autoriteti i Konkurrencës ka vendosur hapjen e një hetimi të thelluar për të shqyrtuar nëse ka ose jo, shenja të kufizimit të konkurrencës në tregun e transportit qytetar në Tiranë. 

 Në kërkim të një koshi... Në kërkim të një koshi...
Nga Sonila Agostini: Ku t’i hedhim të panevojshmet e xhepave?

QSUT, kirurgjia si geto, pacientët ankohen për kushtet QSUT, kirurgjia si geto, pacientët ankohen për kushtet
Në spitalin e kirurgjisë së përgjithshme, në qendrën spitalore Nënë tereza në Tiranë prej vitesh pacientët trajtohen në kushte jashtë standardeve. Nga Blerina Moka

Rruga po i izolon. Proteste ne Bradashesh Rruga po i izolon. Proteste ne Bradashesh
5 fshatra te komunes Bradashesh ne rrethin e Elbasanit rrezikohen nga ujerat e Perroit te Kushes. 

Prona private kthehet ne lulishte Prona private kthehet ne lulishte
Nje familje ne Tirane proteston se bashkia i ka marre nje prone private per ta kthyer ne lulishte.

“U vetevra sepse policia e Bulqizes e dhunoi” “U vetevra sepse policia e Bulqizes e dhunoi”
Familjaret e nje 17 vjecari nga fshati Homesh ne Shupenze thone se i afermi i tyre u vetevra sepse policia e dhunoi fizikisht.

Aksident nga shpejtesia, vritet 65 vjecari Aksident nga shpejtesia, vritet 65 vjecari
Nje aksident me pasoje vdekjen e nje 65 vjecari ja ndodhur mbremjen e se dieles ne aksin rrugor Fier Patos.

Ekzekutojne 21 vjeçarin per 60 mije leke Ekzekutojne 21 vjeçarin per 60 mije leke
Zbardhen disa detaje te vrasjes se nje dite me pare te 21 vjecarit Andi Prifti. Policia deklaron se vrasja e tij nuk eshte kryer me arme zjarri, por me mjete te mprehta, dyshohet thike.

Permbytjet e Gjanices, proteste ne Fier Permbytjet e Gjanices, proteste ne Fier
Perfaqesues te familjeve te permbytura nga lumi Gjanica ne Fier, tubuan perpara Bashkise dhe prefektures se Fierit.

Myzeqeja nën ujë Myzeqeja nën ujë
Rreshjet e pandërprera të shiut dhe bllokimi i kanalizimeve nga inertet kanë përmbytur sipërfaqe të tëra toke në fushat e Myzeqesë. 

Shembet rruga nacionale ne aksin Gjirokaster Tepelene Shembet rruga nacionale ne aksin Gjirokaster Tepelene
Aksi nacional Gjirokastër –Tepelenë ka qenë i bllokuar gjatë gjithë natës për shkak të shembjes së dherave në të paktën pesë pika përgjatë këtij aksi në një gjatësi prej 10 km. 

Durresi permbytet, mbyllen shkollat Durresi permbytet, mbyllen shkollat
Dhjetra familje braktisen banesat per shkak se uji hyri ne banesat e tyre ne qytetin e Durresit, Shijakut por edhe ne zonen e Krujes.

Shkoder, braktiset By Pass qe do pengonte permbytjet Shkoder, braktiset By Pass qe do pengonte permbytjet
Prej disa javesh punimet ne ndertimin e  by- pass te Shkodres jane nderprere. 

Lezhe, fryhet Drini, permbyten disa lagje Lezhe, fryhet Drini, permbyten disa lagje
Shume banesa ne Lezhe jane permbytur per shkak te lumit Drin. Dhjetra hektare toke jane nen uje ne zonat fushore.

 Gjanica permbyt Fierin, 200 shtepi permbyten Gjanica permbyt Fierin, 200 shtepi permbyten
Lumi Gjanica perbyt nje pjese te qytetit te fierit. Si pasoje e daljes se lumit nga shtrati jane permbytur me shume se 200 banesa dhe njesi shitjeje.

Osumi permbyt Uren Vajgurore, banesat nen uje Osumi permbyt Uren Vajgurore, banesat nen uje
Rreshjet rena me intesitet te kane bere qe prurjet e lumenjeve Osum e Seman te permbysin toka te  tera. 

Bllokohet rruga Tepelenë-Gjirokastër Bllokohet rruga Tepelenë-Gjirokastër
Rrëshqitjet e dheut në aksin rrugor nacional Tepelenë-Gjirokastër kanë krijuar radhë të gjata me automjete që kalojnë në këtë rrugë. 

Problemet me emrat në çertifikatë,kthehen emigrantët në Kakavijë Problemet me emrat në çertifikatë,kthehen emigrantët në Kakavijë
Policia greke rifilloi kthimin pas të familjeve shqiptare të shoqëruara nga fëmijët e lindur në Greqi.

Pas divorcit tenton t’i prese koken gruas Pas divorcit tenton t’i prese koken gruas
Nje nene e nje foshnje vetem 6 muajshe shpetoi mrekullisht sot pasi ish bashkeshorti tentoi ta therte ndersa ndodhej ne ambjentet e punes.

  Fondi per invalidet, qeveria u merr 20 mln USD për rimbursimin e energjisë Fondi per invalidet, qeveria u merr 20 mln USD për rimbursimin e energjisë
  Qeveria ka pranuar më në fund se vonesat në shpërndarjen e pagesave të paaftësisë kanë ardhur për faj të saj dhe jo për shkak të shpërdorimit të fondeve nga ana e pushtetit vendor siç deklaruan zyrtarët e ministrisë së Punës në fund të muajit dhjetor.

Zagori, banoret nuk kane rruge Zagori, banoret nuk kane rruge
Banorët e Zagories një prej komunave të thella malore të Gjirokastrës po përpiqen ti shpëtojnë izolimit natyror vetëm duke përdorur mjete 4x4  me të cilat dalin në fushën e Cajupit. 

Femijet germojne per krom ne stoqet e rrezikshme Femijet germojne per krom ne stoqet e rrezikshme
Çdo dite dhjetra femije germojne ne stoqet e rrezikshme te kromit per te mbledhur mineral te cilin e shesin 5 leke te vjetra kilogramin.

Acid ne fytyre gjyqtares ne Vlore, ne kerkim autori Acid ne fytyre gjyqtares ne Vlore, ne kerkim autori
Nje gjyqtare e shkalles se pare ne gjykaten e Vlores edhte djegur ne fytyre me acid nga nje person qe e silmoi I pamaskuar

Shembet shkolla, rrezikohet jeta e 70 femijeve Shembet shkolla, rrezikohet jeta e 70 femijeve
Shembje e nje shkolle te fillore ne komunen Fushe-Bulqize ka lene pa mesim 60 nxenes dhe 10 femije parashkollore

Invalidet bllokojne keshillin bashkiak ne Korçe Invalidet bllokojne keshillin bashkiak ne Korçe
Invalidet e qytetit te Korçes protestuan duke bllokuar hyrjen e keshillit bashkiak per shkak se prej disa muajsh nuk marrin pagesen.

“Nikita” 27 vjeçare në burg për grabitje me dhunë “Nikita” 27 vjeçare në burg për grabitje me dhunë
Enkeleda Merka, 27 vjecarja nënë e një vajze vetëm katër vjec u la në burg nga gjykata pasi akuzohet se ka grabitur me dhunë.

Lushnje, grabitet me armë dyqani, plagoset rëndë pronari Lushnje, grabitet me armë dyqani, plagoset rëndë pronari
Një person ka mbetur i plagosur rëndë gjatë një grabitje me armë dhe maska në qytetin e Lushnjes.

Nena braktis femijen, familja rome e rrit prej dy vjetesh Nena braktis femijen, familja rome e rrit prej dy vjetesh
Eraldo eshte dy vjec, jeton ne nje familje rome ne Lezhe edhe pse s’eshte rom. Ai ka emer por jo mbiemer sepse nena biologjike e ka braktisur sapo u lind.

Rritet papunësia, trotuaret “pushtohen” nga ambulantët Rritet papunësia, trotuaret “pushtohen” nga ambulantët
  Nëse do të besosh se jemi apo jo, një vend me rritje ekonomike, mjafton të shohësh se si nis një ditë e zakonshme në kryeqytet.

Peshkopi, tregu kthehet ne parkim per zjarrefikeset Peshkopi, tregu kthehet ne parkim per zjarrefikeset
800 mije dollare qe u investuan ne ndertimin e nje tregu ne qytetin e Peshkopise rezultuan nje investim pa vlere per shkak se tregu qe perfundoi se ndertuari ne vitin 2009 nuk u vu asnjehere ne pune. 

Grabiten me arme pasagjeret e linjes Sarande-Tirane Grabiten me arme pasagjeret e linjes Sarande-Tirane
Autobusi i linjës Sarandë – Tiranë i agjensisë Trans Butrint me targa 6941B është ndaluar pak minuta pas mesnate në dalje të Tepelenës pranë fshatit Majkosh nga dy persona të armatosur me kallashnikov. 

 10 vjecari Julian Cela shpallet ne kerkim nderkombetar 10 vjecari Julian Cela shpallet ne kerkim nderkombetar
10 vjecari i humbur Julian Çela,djali i nëndrejtorit të antiterrorit në SHISH është shpallur në kerkim nderkombetar.

 Mat, qellohet ne arme shefi i krimeve Mat, qellohet ne arme shefi i krimeve
Shefi i krimeve në policinë e Burrelit, Musa Skura ka mbetur i plagosur mbrëmjen e sotme në një operacion për kapjen e një të dyshuari. 

 Tiranë, treni përplas për vdekje këmbësorin Tiranë, treni përplas për vdekje këmbësorin
Një këmbësor është përplasur për vdekje nga treni pranë mbikalimit të Yrshekut, ndërkohë që rrethanat e ngjarjes janë ende të paqarta. 

Vrasje per vjedhjen e dy pulave Vrasje per vjedhjen e dy pulave
Shkoder, Kryeplaku i fshatit Berdice qelloi komshiun pas nje debati te castit

QSUT, kaos në urgjencën e re, pacientët sorollaten korridoreve QSUT, kaos në urgjencën e re, pacientët sorollaten korridoreve
I  konceptuar si një spital modern me një holl të gjerë dhe një recepsion i cili duhet të orientojë pacientët tek mjeku specialist, duket se në urgjencën e re nuk ka asnjë kontroll, sidomos pasditeve e akoma më keq në fundjavë ku punohet me staf mjekësh të reduktuar.

Proteste për afresket e dëmtuara Proteste për afresket e dëmtuara
Dëmtimi i afreskeve të Onufrit të disa ditëve më parë në Kishën e Shën Premtes në krahinën e Shpatit në Elbasan, ka mbledhur sot në protestë përpara Ministrit të Turizmit, Rinisë dhe Sporteve, përfaqësues të Forumit për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore dhe shoqërisë civile. 

Karta e identitetit do të përdoret edhe si kartë shëndeti Karta e identitetit do të përdoret edhe si kartë shëndeti
Drejtoresha e Institutit të Sigurimeve dhe Kujdesit Shëndetësor, Elvana Hana informoi se karta e identitetit do të përdoret si kartë shëndeti

Fillon ndarja e pagave për buxhetorët, invalidët në listë pritjeje Fillon ndarja e pagave për buxhetorët, invalidët në listë pritjeje
Nis shpërndarja e pagave të muajit dhjetor për një pjesë të administratës, por jo për personat me aftësi të kufizuar.

Rruga e Kombit, asfalti i dobet, shfaqen gropat Rruga e Kombit, asfalti i dobet, shfaqen gropat
Rruga e kombit ne disa pjese te saj eshte demtuar shume rende. 

Tiranë, vjedhje masive e matësave te ujit Tiranë, vjedhje masive e matësave te ujit
Hajdutë, disa prej të cilëve hidraulikë vjedhin çdo natë vonë matsat e ujit të pijshëm në pallatet e Tiranës.

Rruga nacionale e dëmtuar Rruga nacionale e dëmtuar
Një nga rrugët nacionale ndër më të dëmtuarat është ajo që lidh Tiranën me Peshkopinë.

Rruga Shkodër-Hani Hotit, 4 vjet ende në ndërtim Rruga Shkodër-Hani Hotit, 4 vjet ende në ndërtim
Rruga  nacionale Shkodër-Hani Hotit, me një gjatësi vetëm prej 35 kilometra, ka hyrë në vitin e katërt të ndërtimit dhe ende nuk ka përfunduar.

 Ministri Tavo urdhëron mbylljen e reanimacionit të kirurgjisë ne QSUT Ministri Tavo urdhëron mbylljen e reanimacionit të kirurgjisë ne QSUT
Me urdhër të Ministrit të Shëndetësisë, Vangjel Tavo, reanimacioni polivalent i kirurgjisë në Qendrën Spitalore Universitare "Nënë Tereza" në Tiranë. 

 Ksera: Nuk kemi patur para per paraplegjiket Ksera: Nuk kemi patur para per paraplegjiket
Ministri i Punës dhe i Çështjeve Sociale Spiro Ksera, i ka cilësuar të drejta kërkesat e para dhe tetraplegjikeve në protestat e tyre. 

Tentative per grabitje, demtohen rende afresket e Onufrit Tentative per grabitje, demtohen rende afresket e Onufrit
  Ngjarja ne kishen e "Shen e Premtes" ne fshatin Valesh te zones se Shpatit, ne rrethin e Elbasanit, ku ndodhen pikturat murale te ikonografit te madh

 Tiranë, treni përplas makinën Tiranë, treni përplas makinën
Një aksident hekurudhor ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë, ku një tren ka goditur një automjet që po tentonte të kalonte në një kalim. 

Kriza prek “butiqet”, lulëzon tregu i rrobave të përdorura Kriza prek “butiqet”, lulëzon tregu i rrobave të përdorura
Madje duket se ky biznes është më komod pasi të serviret në lagje, në rrugicë, mu pranë shtëpisë ku ti banon.

Orteket e gureve bllokojne 10 mije banore ne Shishtavec Orteket e gureve bllokojne 10 mije banore ne Shishtavec
Orteke guresh kane bllokuar kalimin e 10 mije banoreve te zones se Shishtavecit, Topojanit dhe nje pjese te komunes Zapod. 

 Vjedhja e pikturave te Mios, gjyqi shtyhet Vjedhja e pikturave te Mios, gjyqi shtyhet
Shtyhet seanca gjyqesore per skandalin e zhdukjes se pikturave te galerise se arteve ne Korce, Sotiraq Xega operacion ne zemer. 

 Omiros ne Korce, mesimi nis sipas ligjit ne Greqi Omiros ne Korce, mesimi nis sipas ligjit ne Greqi
Festa zyrtare greke shtyn me nje dite zhvillimin e mesimit ne shkollen "Omiros" ne Korce. Edhe pse ne te gjithe vendin mesimi ka nisur kete te hene, shkolla greke ne Boboshtice sot nuk ka hapur dyert e saj. 

 Mbeten pa banese, permbarimi debon qeramarresit Mbeten pa banese, permbarimi debon qeramarresit
Java ka nisur e tensionuar në qytetin bregdetar të Durrësit, ku ka vijuar edhe kete fillimviti nxjerrja jashte shtepive e familjeve qeramarrese. 

Vritet nje kembesor ne rrugen Tirane-Durres Vritet nje kembesor ne rrugen Tirane-Durres
Mospërdorimi i mbikalimeve në superstrada vazhdon të marrë jetë njerëzish në Durrës. 

 Vlore, djali vret me thike babain Vlore, djali vret me thike babain
  Ngjarja pas nje sherri ne familje qe kishte nisur per shkak te pijese

Kreret e shtetit nuk paguajne taksat per automjetet Kreret e shtetit nuk paguajne taksat per automjetet
Presidenti dhe deputetet nuk paguajne taksen e regjistrimit të makinave

 Avokati i Popullit nis hetimet për aktin normativ për pronat e ish-pronarëve Avokati i Popullit nis hetimet për aktin normativ për pronat e ish-pronarëve
Avokati i Popullit paralajmëron se ka nisur hetimet në lidhje me situatën e krijuar me aktin normativ, i cili parashikon kthimin e pronave ish-pronarëve, ndërkohë i bën thirrje institucioneve përkatëse shtetërore që të gjejnë një zgjidhje për të pastrehët.

Mberrin viti 2013, Tirana dhe gjithe Shqiperia ne feste Mberrin viti 2013, Tirana dhe gjithe Shqiperia ne feste
  Nën dritat e fishekzjarreve shumëngjyrëshe, Tirana ka pritur vitin e ri 2013 në një atmosferë festive që ka përfshirë thuajse të gjitha sheshet dhe rrugët e kryeqytetit menjëherë pasi akrepat e orës shënuan momentin e shumëpritur të ndërrimit të viteve.

Mberrin viti i ri 2013 Mberrin viti i ri 2013
  Ne nje pjese te globit eshte festuar nderimi i viteve, spektakel fishekzjarresh ne Paqesor, Australi, Zelande te Re, Hong Kong, etj

Vidhen bullonat per skrap, del nga shinat treni Vidhen bullonat per skrap, del nga shinat treni
Treni i linjës Tiranë-Vlorë doli nga shinat në stacionin hekurudhor të Gradishtes, në Lushnje.

Granata vret 27 vjecarin dhe te birin 2 vjec Granata vret 27 vjecarin dhe te birin 2 vjec
Ne Divjake nje granate e aktivizuar nga nje femije vetem dy vjec vrau ate dhe te atin. Policia po heton per pranine e municioneve ne banese.

 Kurthi ne rrugen e kombit, vritet nje person Kurthi ne rrugen e kombit, vritet nje person
Tjeter aksident tragjik me një të vdekur në rrugën e Kombit dhe pikërisht në të njëjtin vend ku humbën jetën 3 persona 4 ditë më parë. 

Vdekja e 7 vjecares, pushohet nga puna mjeku Vdekja e 7 vjecares, pushohet nga puna mjeku
Ministria e Shendetesise ben pergjegjes mjekun Rasim Lusha dhe e ka pushuar ate nga puna, per vdekjen e vajzes 7 vjec.

Treni Tirane-Vlore del nga shinat Treni Tirane-Vlore del nga shinat
Dalja e trenave nga shinat eshte bere nje lajm i shpeshte. Vjedhja e pjeseve metalike dhe amortizimi eshte shkaku kryesor.

Vdes 7 vjecarja ne spital, diabetike, i dhane glukoze Vdes 7 vjecarja ne spital, diabetike, i dhane glukoze
Trajtimi me serum glukoze ka rezultuar fatal per nje vajze 7 vjeccare diabetike qe gjeti vdekjen ne Pediatrine e QSUT-se. 

Bombula shkrumbon at e bije ne Shkoder Bombula shkrumbon at e bije ne Shkoder
Nje baba dhe vajza e tij 14 vjec humben jeten dje te djegur nga flaket qe perfshine shtepine e tyre ne nje lagje periferike te qytetit te Shkodres.

Personat me aftesi fizike e mendore pa ushqime Personat me aftesi fizike e mendore pa ushqime
27 persona me aftesi mendore dhe fizike te kufizuara jetojne me mungesa te theksuara ne ushqime, veshje dhe sherbime ne qendren e tyre ne Berat.

Treni Tirane-Shkoder del nga shinat. Shpetojne pasagjeret Treni Tirane-Shkoder del nga shinat. Shpetojne pasagjeret
Treni i udhetareve te linjes Tirane-Shkoder ka dale nga shinat duke bllokuar krejt levizjen ne kete aks hekurudhor. 

Arrestohet Perikli Shqevi, theu masen e arrestit Arrestohet Perikli Shqevi, theu masen e arrestit
Ish I burgosuri politik Perikli Shqevi u kthye ne gjykaten e Tiranes pasi akuzohet se thehu masen e sigurise arrest shtepie ndersa morri pjese ne varrimin e Shpetim Karamuçes, ish I burgosur politik qe vdiq ne shtepine e Shqevit.

Gjyqi per pikturat e vjedhura te Mios Gjyqi per pikturat e vjedhura te Mios
Vijon gjykimi per skandalin e pikturave te vjedhura, deshmojne komisioneret e inventarit.

Aksidenti ne rrugen e Kombit, tre viktima Aksidenti ne rrugen e Kombit, tre viktima
Një aksident i rëndë automobilistik i ka marrë jetën 3 personave si dhe ka plagosur dy të tjerë.

Krishtlindjet, me pak emigrante vijne ne Shqiperi Krishtlindjet, me pak emigrante vijne ne Shqiperi
Bie numri emigranteve qe kthehen ne Shqiperi per pushimet e fundvitit per shkak te krizes ne Greqi dhe eshte rritur numri atyre qe ikin ne Greqi per pushime.

Elbasan-Librazhd, rreshkitje guresh Elbasan-Librazhd, rreshkitje guresh
Nje rreshqitje masive dheu dhe guresh ka bllokuar krejtesisht qarkullimin ne aksin nacional Elbasan-Librazhd mengjesin e sotem. 

Tepelene, shtohen te semuret mendore Tepelene, shtohen te semuret mendore
Mjekët në Tepelenë flasin për numër të rritur të pacientëve që vuajnë prej sëmundjeve psikike, traumat alkolike e narkotike. Vetëm në 2 muajt e fundit ka pasur rreth 10 tentativa vetëvrasjeje prej të cilave 2 kanë përfunduar me vdekje. 

 Rreziku mbi shinat e trenit Rreziku mbi shinat e trenit
Perplasja e nje furgoni femijesh me trenin e linjes Durres-Tirane, fatmiresisht pa pasoja, rikthen ne qender te vemendjes pasigurine e levizjes dhe rrezikun qe mbartimin kalesat e paligjshme mbi linjat e hekurta shqiptare. 

Ndotja e qytetit te Elbasanit Ndotja e qytetit te Elbasanit
Krybashkiaku i Elbasanit Qazim Sejdini thote se pushteti qendror po pengon zgjidhjen e problemit te ndotjes ne qytetin e Elbasanit, vecanerisht persa i perket sheshit te grumbullimit te mbeturinave

Shirat, permbytje ne Selenice Shirat, permbytje ne Selenice
Shirat e diteve te fundit, permbytin nje lagje ne qytetin e Selenices. Rreshjet e shirave te diteve te fundit kane nxjerre nga shtrati nje perua i cili kalon nepermjet qytetit te Selenices.

Proteste ne Himare: Mos prisni pyjet tona Proteste ne Himare: Mos prisni pyjet tona
Fashti i vogel i Kudhesit, i cili ndodhet ne lindje te bashkise se Himares, me 200 shtepi dhe me rreth 1000 banore prej kohesh po kundershton prerjen e pyjeve qe po i behen pyllit te fshatit. 

Rikthehet keneta e Terbufit Rikthehet keneta e Terbufit
Permbytjet dhe mungesa e kanalizimeve ka sjelle nje gjendje te renduar ne tokat e komunes se Dushkut ne Lushnje. Nje siperfaqe e madhe toke po rikenetezohet. 

Berat, tokat bujqesore te kercenuar nga erozioni Berat, tokat bujqesore te kercenuar nga erozioni
Cdo vit lumi Osum shkaterron dhjetra hektare toke bujqesore ne brigjet e tij. Erozioni eshte shtuar per shkak te shfrytezimit te inerteve

Gjirokaster, pyjet priten asnje peme nuk mbillet Gjirokaster, pyjet priten asnje peme nuk mbillet
Në pyjet komunalë në Gjirokastër janë shfrytëzuar gjatë vitit 2013 rreth 6000 m³ lëndë drusore për djegje ndërsa investimet në përmirësimin e sipërfaqeve pyjore apo mbjelljet e reja mungojnë prej 3 vitesh.

Celeste, historia e 12 vjecares Celeste, historia e 12 vjecares
Ajo ndodhet ne shtepine e femijes “Zyber Hallulli” pas divorcit te prinderve

Një ditë ndryshe në shtëpinë e fëmijës Një ditë ndryshe në shtëpinë e fëmijës
Dhurata per festat e fundvitit per te gjithe femijet e “Zyber Hallulli”-t

 76 shkollat e kryeqytetit nen vezhgimin e kamerave 76 shkollat e kryeqytetit nen vezhgimin e kamerave
Projketi I bashkise se Tiranes per 2013-en, policia do te monitoroje shkollat

Lodrat e fundvitit, mbroni femijet tuaj Lodrat e fundvitit, mbroni femijet tuaj
Apeli I Koalicionit Shqiptar per Sigurine e Lodrave apel te gjithe prinderve 

Tenton vetevrasjen dhunuesi i gruas shtatezene Tenton vetevrasjen dhunuesi i gruas shtatezene
Olsi Iljazi eshte shpetuar nga gardianet e burgut sepse tentoi te vetevritej duke goditur koken ne mur. Ai dhunoi barbarisht bashkeshorten e tij 4 muajshe shtatezene

Permbytjet rrezikojne komunitetin rom ne Berat Permbytjet rrezikojne komunitetin rom ne Berat
Rreshqitjet e dheut ne lagjen Varosh te qytetit te Lezhës po rrezikojne seriozisht jeten e disa familjeve qe prej vitesh jetojne ne kete zone. 

12 mije banore ne Velabisht pa drita prej 8 ditesh 12 mije banore ne Velabisht pa drita prej 8 ditesh
Komuna Velabisht ndodhet ne Berat, banoret e saj jane pa energji per shkak te rrezimit te nje shtylle elektrike nga moti I keq.

Akulli ne rruge shkakton demtime te kalimtaret Akulli ne rruge shkakton demtime te kalimtaret
Ne qytetin e Korces eshte kthyer ne nje fenomen problematic demtimi me thyerrje te kockave te kalimtareve qe rreshkasin ne rruget e mbuluara nga akulli

Tepelena 30 minuta uje, ujesjellesi derdhet ne lume Tepelena 30 minuta uje, ujesjellesi derdhet ne lume
Ndërmarrja e Ujësjellësit në Tepelenë regjistron miliona lekë faturime të pambledhura , para të cilat qytetarët refuzojnë ti paguajnë për shkak të shërbimit të keq. 

Puke, 12 persona ne nje familje vetem buke e kripe Puke, 12 persona ne nje familje vetem buke e kripe
Shume dekada pasi Migjeni shkruante poemen e Mjerimit ne Puken e sotme varferia eshte serish njesoj e frikshme. Ne shtepine e Dizdareve ushqimi i vetem eshte buke e kripe.

Fier, vritet me thike nje grua 49 vjecare Fier, vritet me thike nje grua 49 vjecare
Ngjarja ne oret e vona te mbremje. Ajo u qellua prane pallatit, ndersa humbi jeten ne spital

Himare, banoret te deshperuar: S’kemi me energji elektrike Himare, banoret te deshperuar: S’kemi me energji elektrike
Banoret e bregut e paguajne energjine por vuajne mungesen e saj. Sa here prishet moti ata mbeten ne erresire ndersa CEZ nuk riparon as demet.

Elbasan, ndotja shton rastet e te semureve me tumore Elbasan, ndotja shton rastet e te semureve me tumore
Cdo vit rritet me 5 perqind numri I te semureve me tumore ne qytetin e Elbasanit. Shkak eshte ndotja e larte ne kete zone.

Shendellia, fshati i malesoreve ne Sarande Shendellia, fshati i malesoreve ne Sarande
Banorët e Shëndëllisë në Sarandë janë të gjithë nga rrethet e veriut të vendit. Sic thonë vetë ata, popullimi i kodrës nisi rreth vitit 1996 kur në stallat e ish kooperativës së Vrinës u vendosën disa familje nga Mirdita

Tre muaj vonesa ne pagesat e aftesise se kufizuar Tre muaj vonesa ne pagesat e aftesise se kufizuar
Prej tre muajsh personat me aftesi te kufizuar nuk mund te marrin pagesat e ndihes sociale.

Masakron gruan shtatzane per xhelozi Masakron gruan shtatzane per xhelozi
Pas vrasjes se nje gruaje shtatzane ne Orikum nje tjeter ngjarje rregjistrohet ne Korce. Nje 30 vjecare eshte ne gjendje kritike pasu u rrah nga bashkeshorti

Akull ne rruget nacionale, levizja me zinxhire Akull ne rruget nacionale, levizja me zinxhire
Ulja e menjehershme e temperaturave ka krijuar akull ne rruge duke veshtiresuar levizjen ne rruge. Situate e ngjashme pritet dhe te enjten

Tirane, humbet 75 vjecari Tirane, humbet 75 vjecari
  I moshuari eshte larguar qe te henen ne mengjes, vuan nga humbja e memories. Familjaret apelojne per ndihme

Debora bllokon rruget, “levizni me zinxhire” Debora bllokon rruget, “levizni me zinxhire”
Ne oret e para te mengjesit te sotem rreshje te konsiderueshme debore kane nisur te bien ne pjesen me te madhe te vendit. 

Gjyqi per pikturat e vjedhura te Mihos Gjyqi per pikturat e vjedhura te Mihos
  KORCE - Pas 5 muaj hetimesh per pikturat e zhdukura nga fondi i galerise se arteve "Guri Madhi" ne korce duket se  prokuroria ka arritur te siguroje provat e mjaftueshme per te nisur edhe gjykimin ndaj dy te pandehurve Sotiraq Xega dhe Vladimir Top. Ndaj dy te akuzuarve eshte ngritur akuza per vjedhje dhe shperdorim detyre  ndersa akuza ka paraqitur prane trupit gjykues argumentat se pari ne lidhje me drejtorin e qendres kulturore Vladimir Topi. Sipas prokurorit te ceshtjes ai ka shperdoruar detyren nisur nga fakti se nder te tjera nuk ka pasur vjedhje nga jashte , veprat e artit jane ruajtur ne kushte te mjerueshme dhe nuk ka pasur asnjehere kerkesa nga ana e tij per te permiresuar gjendjen e ambjenteve apo per te bere investime. Nga ana tjeter prokurori ka theksuar se te dy te akuzuarit kane shperdoruar detyren duke demtuar rende trashegimine kulturore. Nga ana e tyre avokatet mbrojtes te dy te pandehurve kane pretenduar se jane kujdesur mjaftueshem per ti mbrojtur te gjitha pikturat e fondit te galerise edhe pse nuk arrijne te japin shpjegime per menyren sesi ato mund te jene zhdukur. Sakaq nga mbrojtyesi i drejtorit te qendres kulturore eshte kerkuar qe ne seancat ne vijim te thirret edhe deshmitar kryebashkiaku i Korces Niko Peleshi.

 6 Pemet e “Syrit te Kalter” po rrezohen 6 Pemet e “Syrit te Kalter” po rrezohen
Pemet shume shekullore ne Syrin e Kalter ne Sarande po thahen dhe rrezohen duke rrezikuar edhe jeten e vizitoreve te parkut

Ekzekuton gruan 6 muaj shtatzene per xhelozi Ekzekuton gruan 6 muaj shtatzene per xhelozi
  Nje 35 vjecare, shtatzene ne muajin e 6 eshte vrare nga bashkeshorti i saj per xhelozi. Dhuna ndaj grave rritet frikshem.

Protesta ne Durres per lirimin e banesave Protesta ne Durres per lirimin e banesave
Lirimi i banesave të ish-pronarëve është shoqëruar me protesta në qytetin e Durrësit.

5000 mësues pa paga 5000 mësues pa paga
Mbi pesë mijë mësues, të cilët kanë punuar me kontrata provizore që nga fillimi i këtij viti mësimor, në shumë shkolla të vendit nuk janë paguar.

Te dhenat e Censusit: 83% shqiptarë, 0.87% grekë Te dhenat e Censusit: 83% shqiptarë, 0.87% grekë
  Feja, pas komunitetit mysliman qe eshte me i madhi, i dyti nga ky regjistrim eshte ai katolik, ndersa komuniteti ortodoks ne vend te trete

Orikumi pa drita, prishen linjat, nuk riparohen Orikumi pa drita, prishen linjat, nuk riparohen
Banoret e qytetit te Orikumit ankohen se nuk kane energji elektrike. Prej nje muaji jane pothuajse ne erresire dhe shkak jane defektet qe askush nuk kujdeset ti riparoje.

Elbasan-Librazhd, kujdes ne rruge, shemben gure Elbasan-Librazhd, kujdes ne rruge, shemben gure
Rreshjet e shiut kane shkaktuar demtime ne akset rrugore Tirane Elbasan dhe Elbasan Librazhd. Ne shtratin e rruges nacionale ka patur renie masive guresh duke penguar levizjen

Akull ne rruge, kripa vidhet per bagetite Akull ne rruge, kripa vidhet per bagetite
Rruget nacionale ne Verilindje dhe juglindje jane mbuluar nga akulli ne disa akse ne zonat qe njihen per temperature te ulta. Askush nuk ka hedhur kripe per te shkrire akullin e parandaluar aksidentet.

Dëborë dhe ngrica në veri dhe juglindje të vendit Dëborë dhe ngrica në veri dhe juglindje të vendit
Reshjet e borës kanë krijuar vështirësitë e para të qarkullimit edhe në qarkun e Korçës.Qafa e Qarrit, por edhe disa nga rruget nacionale paraqesin vështirësi në qarkullim për shkak të shtresave të akullit, të cilat janë krijuar pas reshjeve të borës një ditë më parë dhe me uljen e temperaturave.

 Beqarët maqedonas në radhë për nuse nga Shqipëria Beqarët maqedonas në radhë për nuse nga Shqipëria
Siç raportojnë mediat maqedonase, mbi 20 meshkuj nga Manastiri presin radhën që të udhëtojnë për në Shqipëri për të gjetur nuse.

 Viron, lugina e romeve qe mbledhin skrap Viron, lugina e romeve qe mbledhin skrap
Jane 150 familje te shkerngulura nga Fushe Kruja dhe qe jane vendosur ne luginen e Vironit ne Sarande. Ata jetojne me hekurishte dhe femijet nuk shkojne ne shkolle

 Vonohen pagesat e personave me aftesi te kufizuar Vonohen pagesat e personave me aftesi te kufizuar
Prej disa muajsh personat me aftesi te kufizuar kane veshtiresi ne marrjen e pagesave te ndihmes nga ana e shtetit.

Dhjetori do sjelle debore dhe ngrica Dhjetori do sjelle debore dhe ngrica
Javen e pare te ketij muaji temperaturat do te ulen ndjeshem deri ne disa grade nen zero. priten rreshje debore dhe ngrica

Kombinati pa drita, proteste me zjarre Kombinati pa drita, proteste me zjarre
Banoret e Kombinatit ne Tirane protestuan per mungesen e energjise elektrike duke ndezur zjarre

Elbasan, “hajdutet e telave na lane pa drita” Elbasan, “hajdutet e telave na lane pa drita”
Grabitjeve ne qytetin e Elbasanit nuk po i shpetojne as telat e energjise elektrike ne shtylla.

HIV/AIDS, shtohen 75 raste te reja ne Shqiperi HIV/AIDS, shtohen 75 raste te reja ne Shqiperi
Ne diten nderkombetare te luftes kunder AIDS Shqiperia rregjistron nje rritje me 75 te numrit te te prekurve nga semundja. Mjeket bejne thirrje per te bere menjehere analizat

Vdes ne fushe futbollisti 17 vjecar Vdes ne fushe futbollisti 17 vjecar
Ilirjan Thaci luante me te rinjte e Kuksit, pesoi atak kardiak ne ndeshjen miqesore me Prishtinen

Shqiperia, me e korruptuara ne Futboll Shqiperia, me e korruptuara ne Futboll
Raporti përfundimtar i Sport Radait, shoqata lider në botë për monitorimin e kuotave të basteve dhe fluksit të qarkullimit të parave, na vendos ne krye te listes per manipulim te rezultateve

Heronjte e Vigut sharrohen per skrap Heronjte e Vigut sharrohen per skrap
Monumenti i Heronjeve te Vigut eshte demtuar. Pjese te monumentit jane sharruar per te shitur per skrap materialin prej bronzi.

Festa Çlirimit,politika shqiptare feston e ndare Festa Çlirimit,politika shqiptare feston e ndare
Pas festës madhështore të 100-vjetorit të Pavarësisë, ku mijëra njerëz u derdhën në rrugët e Tiranës, Vlorës, gjithë Shqipërinë, Kosovë dhe troje të tjera ku jetojnë shqiptarë, sot rikthehet përçarja e Ditës së Çlirimit. 

100-vjetori, paradë ushtarake e Forcave të Armatosura 100-vjetori, paradë ushtarake e Forcave të Armatosura
100 vitet e Pavarësisë së Atdheut tonë kremtohen në Tiranë me Paradën Ushtarake të Forcave tona të Armatosura.

“Google” ndryshon pamje për 100-vjetorin e Pavarësisë “Google” ndryshon pamje për 100-vjetorin e Pavarësisë
Pak sekonda pasi ora kaloi 00:00 pas mesnatës dhe hyrjes së datës 28 Nëntor, faqja më e klikuar në Internet, Google, ka vendosur në mesin e saj Flamurin kuqezi dhe një numër 100, që simbolizon 100-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Fëmija i parë i shekullit të ri shqiptar, një vajzë në Tiranë Fëmija i parë i shekullit të ri shqiptar, një vajzë në Tiranë
Një djalë dhe një vajzë kanë lindur në ditën e 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.

Vlora ngre Flamurin Vlora ngre Flamurin
Ceremoni madhështore në Vlore me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

100 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë 100 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë
Festa, masat e sigurise ne 28 nëntor. Tirana do jete e bllokuar. Policia: Lëvizni pa makina

Pezullohet polici që u filmua duke rrahur adoleshentin në rrugë Pezullohet polici që u filmua duke rrahur adoleshentin në rrugë
Policia e Shtetit vendosi të pezullojë nga detyra punonjësin e policisë, i cili një ditë më parë u filmua duke ushtruar dhunë ndaj një të mituri, gjatë shoqërimit të këtij të fundit në rajon.

 Policia dhunon të miturin për një flamur Policia dhunon të miturin për një flamur
Një i mitur, i cili ka tentuar të marrë një flamur nga rruga për ta vendosur në ballkonin e shtëpise se tij është dhunuar dhe prangosur nga policët e shtetit në mënyrë të paprecedent.

Po festojme 100 vjetorin me flamur te deformuar Po festojme 100 vjetorin me flamur te deformuar
Nje sasi e madhe flamujsh dhe suveniresh te tjere te prodhuar ne Kine jane shitur me rastin e festimeve te 100 vjetorit te Pavaresise. 

Nje logo ne Google.com per 100 vjetorin e Pavaresise Nje logo ne Google.com per 100 vjetorin e Pavaresise
Klajdi Hena nje i ri nga Korca qe jeton aktualish ne Shtetet e Bashkuara ka inicuar nje peticion drejtuar gjigandit te internetit. Duhen edhe pak firma.

Deshmitar i tradhetise, burri dhe i dashuri i gruas e vrasin Deshmitar i tradhetise, burri dhe i dashuri i gruas e vrasin
  Nje i ri 23 vjec ne Klos eshte vrare dhe groposur buze lumit vetem se u be deshmitar i nje tradhetie bashkeshortore.

Durres, mbyllet shkolla, shperthejne ujrat e zeza Durres, mbyllet shkolla, shperthejne ujrat e zeza
Drejtoria e Shendetit Publik ka urdheruar mbylljen e shkolles deri ne zgjidhjen e situates se krijuar nga dalja ne siperfaqe e ujerave te zeza.

Foshnja me semundjen e rralle te plakjes Foshnja me semundjen e rralle te plakjes
Sindroma “Gliford Progeris” është një sëmundje që prek një në katër milion fëmijë në botë dhe ndoshta përbën rastin unik në vendin tone.

Mberijne ne Shqiperi pas disa shekujsh armet e Skenderbeut Mberijne ne Shqiperi pas disa shekujsh armet e Skenderbeut
Perkrenarja dhe shpata e Gjergj Kastriotit rikthehen ne atdhe pas disa shekujsh. Do ekspozohen ne Tirane per 100 vjetorin e Pavaresise.

Drithas, dyqani kthehet në shkollë Drithas, dyqani kthehet në shkollë
Korcë, 40 fëmijë të fshatit mësojnë mes artikujve ushqimore 

Antibiotiket e shumte, te rrezikshem, mos i perdorni Antibiotiket e shumte, te rrezikshem, mos i perdorni
Ministria e shendetesise do te kaloje ne site recetat e mjekve te cilet japin antibiotik pa kriter  por edhe te gjithe  farmacite qe japin antibiotik pa recete. 

Gjykata urdheron: Mos nderprit energjine. CEZ: Do apelojme Gjykata urdheron: Mos nderprit energjine. CEZ: Do apelojme
Urdheri per te mos hequr energjine institucioneve publike deri ne zgjidhjen e mosmarreveshjes ne menyre ligjore.

Fier, pushtohet nenstacioni. Banoret debojne CEZ Fier, pushtohet nenstacioni. Banoret debojne CEZ
Banoret e komunes Frakull drejtuar nga kryekomunari Viktor Çervenaka sulmuan e pushtuan nenstacionin e Fierit duke rikthyer vete energjine elektrike.

 CEZ ben thirrje: Mos arrestoni punonjesit CEZ ben thirrje: Mos arrestoni punonjesit
Drejtuesit e kompanise CEZ kerkojne qe policia mos arrestoje me punonjesit e saj. Ata do mbrohen ligjerisht nga kompania

Sarande, policia shoqeron punonjesit e CEZ Sarande, policia shoqeron punonjesit e CEZ
Elektricistet bene nderprerjen e energjise per ujesjellesin. Policia ka nderhyre duke detyruar me force rikthimin e energjise

CEZ penalizon Shqiperine, policia rikthen energjine CEZ penalizon Shqiperine, policia rikthen energjine
CEZ shkeputi energjine ne ujesjellesat e 18 qyteteve. Policia nderhyn. Shoqeron punonjesit e CEZ dhe rikthen energjine. ERE hap procedurat per heqjen e licenses kompanise çeke

Arsimi profesional, askush nuk merr ne pune nxenesit Arsimi profesional, askush nuk merr ne pune nxenesit
Ne qytetin e Durresit, asnje biznes nuk pranon te marre ne pune nxenesit e shkollave profesionale per te kryer praktiken mesimore

Sarande, problem ujrat e zeza. Po derdhen ne det Sarande, problem ujrat e zeza. Po derdhen ne det
Qyteti Sarandes do vuaje se shpejti masakren mjedisore nga ujrat e zeza. Impianti i ndertuar per filtrim nuk funksionon

Elbasan, ujesjellesi padit penalisht CEZ Elbasan, ujesjellesi padit penalisht CEZ
Kompania Elber ne Elbasan kundershton te paguaje detyrimin e vendosur nga ana e CEZ Shperndarje

CEZ: Mbushni depozitat, do ju leme pa uje CEZ: Mbushni depozitat, do ju leme pa uje
Kompania CEZ te premten nderpret furnizimin me energji elektrike per ujesjellesat. Qytetaret do mbeten pa uje

Vritet punetori i rruges se re Tirane-Elbasan Vritet punetori i rruges se re Tirane-Elbasan
Viktima, 47 vjec Aleks Kondi, humbi jeten pasi nje panel betoni e zuri nen vete

 Gramsh, ne spital sasi te medha ilaçesh skarco Gramsh, ne spital sasi te medha ilaçesh skarco
Ne spitalin e Gramshit ndodhet nje sasi e madhe ilacesh te skaduara qe nuk po asgjesohen

Korce, mbyllet uzina, punetoret 9 muaj pa paga Korce, mbyllet uzina, punetoret 9 muaj pa paga
Ish Uzina Mekanike ne korce u mbyll perfundimisht ndersa punonjesit e saj nuk kane marre pagat prej 9 muajsh.

Kakavije, refuzime masive ne kufirin grek Kakavije, refuzime masive ne kufirin grek
Disa qindra personave u eshte refuzuar hyrja ne shtetin grek ne piken e kalimit kufitar te Kakavijes ne Gjirokastres.

Banoret pranojne te paguajne, CEZ rikthen energjine Banoret pranojne te paguajne, CEZ rikthen energjine
Pas 45 ditesh eshte rikthyer nergjia ne komunat Kolsh dhe Zejmen te Lezhes. Banoret pranojne te paguajne faturat e prapambetura.   Altin Mema

E pushon nga puna, kercenon me vrasje kryebashkiakun E pushon nga puna, kercenon me vrasje kryebashkiakun
Ne Permet policia arrestoi nje 44 vjecar qe kercenoi me vrasje kryebashkiakun Gilbert Jaçe

Plagosen dy minatore ne Bulqize, i zene guret nen vete Plagosen dy minatore ne Bulqize, i zene guret nen vete
Per kater dite tre minatore ne Bulqize rrezikojne jeten dhe marrin plage te renda ne minierat e Bulqizes.

Bulqize, banoret e Gjorices: Duam drita, e paguajme Bulqize, banoret e Gjorices: Duam drita, e paguajme
  Banoret e disa komunave te Bulqizes protestuan per nderprerjen e energjise elektrike nga CEZ

Delvine, hajdutet bejne kerdine ne banesa Delvine, hajdutet bejne kerdine ne banesa
Banorët në shumë fshatra të Delvinës dhe Sarandës jetojnë me frikën e vjedhjeve ordinere në banesat dhe pronat e tyre.

Bllokohet per 5 ore rruga e kombit Bllokohet per 5 ore rruga e kombit
Banoret e rrethinave te Kukesit debuan policet dhe bllokuan me force kalimin ne rrugen e kombit per shkak te mungeses se energjise elektrike

 Treni Tirane-Shkoder, del nga shinat nje vagon Treni Tirane-Shkoder, del nga shinat nje vagon
Sapo eshte nisur treni i linjes Tirane Shkoder, ne stacionin e Lezhes, nje nga vagonet doli nga shinat

Dinamiti i keput doren minatorit ne Bulqize Dinamiti i keput doren minatorit ne Bulqize
  Nga shpërthimi i parakohëshëm i një granate në galeri, u aksidentua nje minator dhe për pasojë ai humbi njerin krah dhe dëmtoi njërin sy.

Prefekti i Elbasanit: Ndotja. Mund te mbyllim uzinat Prefekti i Elbasanit: Ndotja. Mund te mbyllim uzinat
Nese situata nuk zgjidhet atehere uzinat metalurgjike ne Elbasan do kerkohen te mbyllen. Shkarkimet e uzinave jane ne nivele shume te larta dhe te rrezikshme.

Bulqize, fshatrat kthehen ne kohen e kandilit Bulqize, fshatrat kthehen ne kohen e kandilit
CEZ shperndarje ka nderprere furnizimin ne 6 fshatrat e komunes Gjorice ne Bulqize

Shembet rruga e re, rrezikohen kalimtaret Shembet rruga e re, rrezikohen kalimtaret
Rruga e re Levan-Tepelene eshte demtuar mjaft rende nga rreshkitja e nje masivi guresh prej 300 mije meter kub

Percillet ne banesen e fundit Lirak Bejko Percillet ne banesen e fundit Lirak Bejko
Jane mbajtur ne institutin e ish te perndjekurve politike, homazhet ne nder te grevistit te urise Lirak Bejko qe nderoi jete per shkak te plageve te renda.

Librazhd, nxenesit e fshatit Kovanik te rrezikuar Librazhd, nxenesit e fshatit Kovanik te rrezikuar
Nje ndertese pothuajse e shkaterruiar ne komunen Rrajce te Librazhdit sherben si shkolle duke rrezikuar serozisht jeten e femijeve

Tregan, 250 nxënës në shkollën pa tualete Tregan, 250 nxënës në shkollën pa tualete
Shkolla 9 vjecare e fshatit Tregan në Elbasan është në gjendje të rëndë dhe pa kushtet minimale të higjenës

Pogradec, te verberit nuk marrin asistencen Pogradec, te verberit nuk marrin asistencen
Personat me ftesi te kufizuar ne qytetin e Pogradecit nuk jane ne gjendje te marrin pagesat per muajt nentor dhe dhjetor

Diskriminimi I personave me aftësi të kufizuar Diskriminimi I personave me aftësi të kufizuar
  Shoqatat I drejtohen qeverisë që të ndërmarë një sërë hapash dhe regullimesh ligjore për stausin e tyre, I cili zvaritet prej vitesh

Tale, pompat e hidrovorit nuk perballojne ujrat Tale, pompat e hidrovorit nuk perballojne ujrat
Zonat fushore te Lezhes do vazhdojne te permbyten sepse pompat e vendosura ne hidrovorin e Tales kane kapacitet te vogel

Uje i ndotur ne shtepite e lushnjareve Uje i ndotur ne shtepite e lushnjareve
Linjat e ujesjellesit ne qytetin e Lushnjes jane perzjere me kanalet e ujrave te zeza duke shkaktuar ndotje alarmante

Pa drita nje muaj, i vene dinamit shtylles se tensionit Pa drita nje muaj, i vene dinamit shtylles se tensionit
Nje shtylle e tensionit te larte qe lidh Vaun e Dejes me Tiranen eshte demtuar me eksploziv. Policia dyshon banoret e zonave qe protestojne per mungesen e energjise

Shkoder, sulmohet nenstacioni elektrik Shkoder, sulmohet nenstacioni elektrik
Banoret e komunes Rrethina sulmuan dhe pushtuan per disa minuta nenstacionin elektrik te qytetit te Shkodres

Funerali kthehet ne feste Funerali kthehet ne feste
I shpallur i vdekur nje person rreth te 50-tave ne Shkoder u rikthye ne shtepi ndersa po “I behej” funerali

Lezhe, tokat nen uje, hidrovori i Tales nuk ka pompa Lezhe, tokat nen uje, hidrovori i Tales nuk ka pompa
Shume hektare toke ne Lezhe eshte nen uje. Shkak nuk jane vetem rreshjet por edhe hidrovori i Tales qe nuk punon

5 mije banore te Torovices mbeten ne izolim 5 mije banore te Torovices mbeten ne izolim
Mbi 5 mije banore jetojne ne zonen e Torovices dhe ata po izolohen per shkak te rruges qe po shkaterrohet   Altin Mema

Ndëron jetë ish i përndjekuri që tentoi vetëflijimin Ndëron jetë ish i përndjekuri që tentoi vetëflijimin
  Dhjetë ditë pas mbylljes së grevës së urisë shënohet viktima e parë e protestës së ish-të përndjekurve politikë.

Berat, permbytje ne rruge, pusetat e bllokuara Berat, permbytje ne rruge, pusetat e bllokuara
  Mjafton pak shi ne qytetin e Beratit dhe rruget mbushen me uje qe mezi largohet

“Na u shemb shtepia, me 4 femije mbeta jashte” “Na u shemb shtepia, me 4 femije mbeta jashte”
Shtepia e Kongres Mijas ne fshatin Leçjan te komunes Ostren ne Bulqize, eshte shembur prej tre ditesh

Stuhia vonon tragetet ne Durres Stuhia vonon tragetet ne Durres
Stuhia dhe rreshjet ka vonuar serish mberitjen e trageteve ne portin e Durresit

 Permbytje ne Lezhe, hidrovori i Tales pa drita Permbytje ne Lezhe, hidrovori i Tales pa drita
Rreshjet e shiut kane shkaktuar permbytje ne disa pjese te vendit duke nisur nga veriu ne jug

Kushtetuesja rrezon kerkesen, banesat e ish-pronareve do lirohen Kushtetuesja rrezon kerkesen, banesat e ish-pronareve do lirohen
  Qeramarësit iu drejtuan Gjykatës së Strazburgut. Olldashi: U zgjidh padrejtësia 68 vjecare me ish-pronarët

Vrasje pasi humbi 150 mije leke ne bixhoz Vrasje pasi humbi 150 mije leke ne bixhoz
Vrasje per parate e bixhozit, arrestohet 35 vjecari, shkak humbja e 150 mije lekeve 

Vlore, bllokohet punishtja ilegale e pijeve Vlore, bllokohet punishtja ilegale e pijeve
Nje person eshte arrestuar dhe jane bllokuar shume mallra kryesisht pije te prodhuara ne menyre artizanale pa kushtet higjenike

Vdekja e minatoreve, hetimet: E kishin fajin vete Vdekja e minatoreve, hetimet: E kishin fajin vete
Grupi hetimor per vdekjen e dy minatoreve ne galerite e kromit ne Kraste, Martanesh ka dale ne konkluzionin se vaji ishte i vete viktimave

Qellon me thike te birin, arrestohet nga policia Qellon me thike te birin, arrestohet nga policia
Nje sherr brenda familjes ka perfunduar me arrestimin e nje 49 vjecari pasi tentoi te vrase me thike te birin 16 vjec.

Krushkat u helmuan nga bari kunder moles Krushkat u helmuan nga bari kunder moles
Policia zbuloi se ilaçi kunder moles helmoi dy grate pas dasmes ne Thumane

Rreshjet demtojne rruget ne Puke, Iballa e izoluar Rreshjet demtojne rruget ne Puke, Iballa e izoluar
Rreshjet kane demtuar rruget qe lidhin komunen e Iballes ne Puke me pjesen tjeter te vendit   Endri Kopani

Mungon energjia, banoret e Zejmenit perleshen me policine Mungon energjia, banoret e Zejmenit perleshen me policine
Komuna Zejmen ne Lezhe prej tre javesh eshte pa energji elektrike ne nje kohe qe faturat ne kete komune paguhen

Martanesh, humbin jetën dy minatorë Martanesh, humbin jetën dy minatorë
  Ngjarja në një nga galeritë private në Krastë. Dy minatorëve që sapo kishin mbaruar turnin, u shpërtheu granata

Elbasan, myftinia kerkon pronat Elbasan, myftinia kerkon pronat
Drejtuesit e komunitetit musliman ne Elbasan thone se çeshtja e pronave po zvarritet

Rreshjet demtojne rende urat Rreshjet demtojne rende urat
Banoret ne komunen Gurre te Matit kane mbetur te izoluar per shkak se ura e tyre eshte shkaterruar

Stuhia shkaterron serat e Lushnjes Stuhia shkaterron serat e Lushnjes
Shiu dhe ererat e forta demtuan rende serat ne Lushnje, ne prag te vjeljes se prodhimeve

Tregetaret ambulante ne proteste Tregetaret ambulante ne proteste
Protestojnë tregëtarët e pazarit industrial të Korcës, pas zhvendosjes nga Bashkia braktisin mjedisin e ri duke e konsideruar të papërshtatshëm.

Vdesin te helmuara krushkat, nusja ne gjendje kritike Vdesin te helmuara krushkat, nusja ne gjendje kritike
Një ngjarje e rëndë është regjistruar në fshatin Dukagjin i Ri të Thumanës në rrethin e Krujës.

Durres, permbytje ne rruge, vonesa ne port Durres, permbytje ne rruge, vonesa ne port
Rreshjet permbyten rruget e qytetit te Durresit. Ne port pati probleme me perpunimin e anijeve dhe trageteve

Rreshjet e shiut, permbyten qindra banesa ne Tirane Rreshjet e shiut, permbyten qindra banesa ne Tirane
Qindra banesa ne Tirane u permbyten sot nga rreshjet e shiut. Kanalizimet nuk punonin ndersa Lana e papastruar doli nga shtrati

Vështirësitë e të qenit tregëtar në Shqipëri Vështirësitë e të qenit tregëtar në Shqipëri
  Mbytje me taksa. Fuqia blerëse ka rënë në këtë kohë krize. Politika I ka drejtuar sytë tek tregëtarët në prag të zgjedhjeve të 2013-ës

Vaji i ullirit, trefishohet prodhimi ne 2012 Vaji i ullirit, trefishohet prodhimi ne 2012
Moti, dhe periodiciteti i prodhimit te ullirit ka bere qe ky vit te shenoje rekord ne prodhimin ne qarkun e Vlores

Torovice, jeta ne ish ndertesen e burgut komunist Torovice, jeta ne ish ndertesen e burgut komunist
Ish kampi i të burgosurve në Torovicë të Lezhës vijon të mbetet një strehë e rrezikshme për jetën e dhjetra familjeve që jetojnë në të.   Altin Mema

 Shtëpitë e rikonstruktuara mbeten të braktisura Shtëpitë e rikonstruktuara mbeten të braktisura
Dhjetra shtepi ne Gjirokaster  jane restauruar por kane mbetur te pabanueshme duke u rrezikuar serish

 Falimentojnë bizneset greke, nuk paguajnë punëtorët Falimentojnë bizneset greke, nuk paguajnë punëtorët
Dhjetra punetore te nje firme rrobaqepesie ne Korce, mbeten pa pune dhe pa page sepse firma greke ku punonin famimentoi

 Azilantët e rremë nga Shqipëria, rrezikojmë vizat Azilantët e rremë nga Shqipëria, rrezikojmë vizat
Bashkimi Europian diskuton vendosjen e rregjimit te vizave edhe per shqiptaret. Shkak jane azilkerkuesit e shumte

Shtëpia e Flamurit në Korçë e rrënuar për 100 vjetorin Shtëpia e Flamurit në Korçë e rrënuar për 100 vjetorin
Me 16 gusht ne Korce u shkaterrua shtepia e shpalljes se republikes autonome te Korces. 

 “2 vjet pas permbytjeve nuk kemi demshperblime” “2 vjet pas permbytjeve nuk kemi demshperblime”
Dy vjet pas permbytjeve banoret e zones se Anes se Malit nuk kane marre akoma demshperblimet. 

100 vjetori i pavarësisë, varrezat e dëshmorëve drejt shkatërrimit 100 vjetori i pavarësisë, varrezat e dëshmorëve drejt shkatërrimit
Ne qytetin e Kukesit, varrezat e deshmoreve po shkojne drejt shkaterrimit. Bashkia dhe asnje institucion nuk kujdeset

Nga Elbasani vidhnin bankat ne SHBA Nga Elbasani vidhnin bankat ne SHBA
Operacioni Bad Boys coi ne arrestimin e dy te rinjeve nga Elbasani se kane vjedhur bankat ne SHBA dhe BE, ne gjendje te lire ndiqen dy 15 vjecare nga Lezha

Kurban Bajrami, jo te gjithe munden ta festojne Kurban Bajrami, jo te gjithe munden ta festojne
Shume familje rome per shkak te gjendjes se rende ekonomike nuk kane mundesi te festojne diten e Kurban Bajramit   Altin Mema

Mollet e Korces superprodhim, 50 mije ton eksportohen Mollet e Korces superprodhim, 50 mije ton eksportohen
Ndertimi i frigorifereve ne zonen e Korces ka shtuar shitjet e molleve te te gjitha llojeve, kryesisht ne vendet e lindjes

Patatet e Kukesit nuk po shiten, prodhimi bie Patatet e Kukesit nuk po shiten, prodhimi bie
Zona e Kukesit eshte nje nga zonat me prodhuese per patatet, por mungesa e tregut dhe moti i keq ulen me 40 perqind prodhimin kete vit

Suedi, azilante nga Shqiperia me vertetime nga komunat Suedi, azilante nga Shqiperia me vertetime nga komunat
Brenda nje viti, nga Shqiperia numri i azilkerkuesve ne Suedi eshte rritur me 950%. Te gjithe do debohen.  

 Lezha pa muze, 810 objekte historike në rrezik degradimi Lezha pa muze, 810 objekte historike në rrezik degradimi
Qyteti i Lezhes, nuk ka nje muze per prezantimin e vetvetes edhe pse eshte nje qytet me histori te vjeter Altin Mema

Shkaterrohet shtepia e At Gjergj Fishtes Shkaterrohet shtepia e At Gjergj Fishtes
Shtepia e klerikut  At Gjergj Fishta eshte duke u shkaterruar Altin Mema

Sondazhi UneFlas.al: 75%, greva nuk gjen zgjidhje Sondazhi UneFlas.al: 75%, greva nuk gjen zgjidhje
Greva e urise se ish te perndjekurve u mbyll pa asnje zgjidhje per ceshtjen e grevisteve

Prodhuesit e ullirit: S’ka treg, çmimi po bie ne 20 leke Prodhuesit e ullirit: S’ka treg, çmimi po bie ne 20 leke
Ne gjithe vendin jane disa milione rrenje ullinj qe kete vit kane prodhim te mbare. Por feremeret thone se tregu mungon teresisht

Ish te perndjekurit nderpresin greven: Protesta do vazhdoje Ish te perndjekurit nderpresin greven: Protesta do vazhdoje
Grevistet e urise e nderprene greven e tyre pas 31 ditesh ngujim ne nje cader ne zonen e Komunes se Parisit ne Tirane

 Uji i çezmes, i papershtatshem per tu pire Uji i çezmes, i papershtatshem per tu pire
Uji i pijshëm që na rrjedh në çezma nuk është i përshtatshëm për t’u pirë. Për shkak të kanalizimeve, ndërprerjeve në rrjet, ndotjes, shpimit të tubave, depozitave dhe pompave personale të qytetarëve sjellin rrezik të madh, duke prurë në shtëpitë tona një ujë jo të pastër për t’u konsumuar. Lorina Mixha

 Fshatrat e Leskovikut pa energji elektrike Fshatrat e Leskovikut pa energji elektrike
Zonat e fshatrave te Leskovikut prej ditesh nuk kane energji elektrike dhe linjat qe i furnizojne jane te demtuara

Shkaterrohet lumi Mat, ne rrezik urat Shkaterrohet lumi Mat, ne rrezik urat
Lumi Mat po shkatërrohet nga viti në vit, ndërsa institucionet shtetërore duket se nuk kanë pasur forcën për ta mbrojtur.  Altin Mema

Greva e urise, perplasje mes Avokatit te Popullit dhe policise Greva e urise, perplasje mes Avokatit te Popullit dhe policise
  Institucioni i Avokatit të Popullit e konsideron torturë ndërprejen me ilaçe dhe lëngje ndaj grevistëve të urisë. Përfaqësuesi i tij tha për mediat se të hënën avokati do t’i rekomandojë Prokurorisë kërkesën e fillimit të hetimit nën akuzën e torturës për policinë kryeqytetase.

 CEZ pret energjine, banoret rrethojne nenstacionin CEZ pret energjine, banoret rrethojne nenstacionin
Banoret e komunes se Postribes rrethuan nenstacionin e zones per shkak se CEZ i ka lene pa energji elektrike

Mungojne target e reja, s’eshte bere tenderi Mungojne target e reja, s’eshte bere tenderi

Sirianet e Tiranes ne proteste kunder Assad Sirianet e Tiranes ne proteste kunder Assad
Nje proteste kunder presidentit Assad eshte mbajtur te shtunen ne Tirane, protesta u organizua nga emigrantet siriane ne Shqiperi

Greva e urise, policia heq ujin dhe ilaçet Greva e urise, policia heq ujin dhe ilaçet
Grevistet e urise ne Tirane akuzuan ashper qeverine se me nderhyrjen me ane te policise duke ju hequr ujin dhe ilacet nga cadra e tyre synon te bllokoje protesten e tyre nepermjet presionit.

Rreh per vdekje gruan, shkak xhelozia Rreh per vdekje gruan, shkak xhelozia
Nje tjeter femer eshte vrare ne Durres, nje grua vdiq nga dhuna ekstreme e bashkeshortit te saj

Bllokohet mish dhe sallam i rrezikshem Bllokohet mish dhe sallam i rrezikshem
Disa akse rrugore nacionale, vecanerisht ai Fushe Kruje-Thumane jane mbushur me kasape dhe dyqane mishi te pakontrolluara. Ata shesin ne rruge jashte cdo kushti higjenik, jo vetem mish por edhe nenprodukte, si sallam i prodhuar ne kushte primitive dhe pa certifikate sanitare. Ledio Paja

Gjergj Ndreca, leter sekretares Klinton Gjergj Ndreca, leter sekretares Klinton
Gjergj Ndreca, grevisti i urise qe u vetedogj ne shenje proteste, ndodhet ne QSUT ketu ne Tirane. Ai tregon se i ka nisur nje leter sekretares amerikane te shtetit Hillari Klinton

Historia e vogelushit me tumor ne te dy syte Historia e vogelushit me tumor ne te dy syte
  Nga Albi Greva Ishte 14 dhjetor 2009 kur prinderit Marsida dhe Meti u gezuan me ardhjen ne jete te Fridis. Ata e mbanin ne krahe, e puthnin, e perkedhelnin e kujdeseshin per te, pa ditur e kuptuar problemin e tij shendetesor, pa ditur se ai vuante, edhe pse ishte nje bebe qe smund te tregonte per te. Te qarat e shpeshta apo grindjet pa shkak qe ne ditet, javet e muajt e pare te jetes te tij kishin shkak nje shpjegim te madh.

Drejtoria e shendetit publik, varreze makinash Drejtoria e shendetit publik, varreze makinash
Ne territorin e Drejtorise se Shendetit Publik ne Gramsh mbahen prej dhjetra vjetesh automjete te shkaterruara

Librat per shkollat ne greqisht, me probleme Librat per shkollat ne greqisht, me probleme
Gjirokastër, Tekstet shkollore për fëmijët e minoritetit grek të botuara këtë vit si tituj origjinale vërehet se nuk kanë respektuar kriteret e përmbajtjes, disa prej tyre kanë  mospërkime me progamin ndërsa teksti i gjuhës greke për klasën e gjashtë ka përmbajtje të theksuar fetare në terma dhe imazhe. Kristina Fidhi

Manastiri i Mosopotamit ne pritje te restaurimit Manastiri i Mosopotamit ne pritje te restaurimit
Mesopotam, Manastiri i Mesopotamit është duke pritur fazën e tretë të restaurimeve. Të pezulluara prej dy vitesh ato e kanë kthyer gjendjen e objektit në mjaft delikate.   Kristina Fidhi

OSBE: Duhet dialog me grevistët e urise OSBE: Duhet dialog me grevistët e urise
 “Demokracia kerkon dialog”. Një tjetër përfaqësues ndërkombëtar jep këtë mesazh si zgjidhje për situatën e krijuar mes Qeverise dhe ish të perndjekurve në grevë urie prej 27 ditësh.

Kaosi me trafikun në kryeqytet Kaosi me trafikun në kryeqytet
Trafiku i rënduar në kryeqytet shoqërohet çdo ditë me kaosin në qarkullimin si të makinave dhe të këmbësorëve. Në shumë nga rrugët e Tiranës, semaforët janë kthyer në relike duke mos funksionuar fare ose në rastin më të mirë në kohë të pjesshme. Ka edhe raste kur semaforët funksionojnë të çorientuar dhe shpesh herë mungojnë edhe policët rrugorë për të drejtuar trafikun dhe qytetarët.

Emigrantët kthehen në shtëpi, jeta e re dhe vështirësitë që hasin Emigrantët kthehen në shtëpi, jeta e re dhe vështirësitë që hasin
  Historia e një familjeje emigrantësh që për 18 vjet kanë jetuar në Greqi, por papunësia në shtetin fqinj I detyroi të ktheheshin në atdhe.

Nje ore shi permbyti banesat, shkak kanalizimet Nje ore shi permbyti banesat, shkak kanalizimet
Dhjetra banesa ne qytetin e Beratit jane permbytur dje per shkak te rreshjeve te shiut

Rruga turistike kthehet ne shesh mbeturinash Rruga turistike kthehet ne shesh mbeturinash
Ne Volloder, rruha nacionale qe te con ne plazhet e Sarandes, kthehet ne menyre te vazhdueshme ne nje shesh mbeturinash te inerteve qe hiqen nga ndertimet ne qytet

Kapet vrasësi 80 vjecar i Aishe Vates, e perdhunoi 14 vjec Kapet vrasësi 80 vjecar i Aishe Vates, e perdhunoi 14 vjec
  Tre ditë pasi vendi u trondit nga ekzekutimi makabër i 18 vjecares Aishe Vata e cila ishte në muajin e tretë të shtatzanisë, policia dhe prokuroria kanë zbardhur misterin e këtij krimi të tmerrshëm.

Fshati Dobrun, shkolla jashtë cdo standarti Fshati Dobrun, shkolla jashtë cdo standarti
  Mira duhet te zgjohet heret, pasi ajo ka çelesin e shkolles Haxhi Ramadani .Eshte me e madhja ne klasen e vetme te shkolles ne fshatin Dobrun te Kukesit, ndaj dhe i takon detyra e ngrohjes se klases.

1500 banoret e Moglicës 3 muaj pa drita 1500 banoret e Moglicës 3 muaj pa drita
Prej tre muajsh banorët e Komunës Moglicë në rrethin e Korçës, vuajnë mungesën e energjisë elektrike.

Rëndohet gjendja e grevistëve, refuzojnë ujin dhe spitalin Rëndohet gjendja e grevistëve, refuzojnë ujin dhe spitalin
  Shpresa e tyre e vetme janë ndërkombëtarët, pasi asnjë institucion shtetëror nuk u përgjigjet. Thirje organizatave të të drejtave të njeriut që të mos heshtin

Pas ujit, grevistët e urisë refuzojnë edhe spitalin Pas ujit, grevistët e urisë refuzojnë edhe spitalin
  Shpresa e tyre e vetme janë ndërkombëtarët, pasi asnjë institucion shtetëror nuk u përgjigjet. Thirje organizatave të të drejtave të njeriut që të mos heshtin

Grevistet te Nishani, ndermjeteson ambasada amerikane Grevistet te Nishani, ndermjeteson ambasada amerikane
  Gani Aliaj, u lye me benzinë, por u ndalua në kohë nga forcat e policisë që ti vinte zjarrin vehtes

Protesta ne Durrës: Nuk I lirojmë banesat në 1 nëntor Protesta ne Durrës: Nuk I lirojmë banesat në 1 nëntor
Të strehuarit në shtëpitë e ish-pronarëve në pritje te vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Mesim ne dhoma shtepie, shkolla po shembet Mesim ne dhoma shtepie, shkolla po shembet
Kryetari i komunes Proptisht ka nxjerre femijet nga shkolla dhe ka gjetur si zgjidhje vijimin e mesimit ne disa shtepi. Shkolla dikur hangar po shembet

Pashaportat, Greqia jep dy muaj afat Pashaportat, Greqia jep dy muaj afat
Te henen ne mengjes, doganat greke kthyen pas dhjetra emigrante shqiptare per parregullesi ne dokumentat e udhetimit. Nje dite me pas shteti grek dha dy muaj afat per te riparuar kete problem

Lirak Bejko ne gjendje kritike. U Vetedogj me benzine Lirak Bejko ne gjendje kritike. U Vetedogj me benzine
Nga Ulkie Sinani Tre ditë pas aktit të Gjergj Ndrecës, i cili tentoi të vetëflijohej duke u djegur me benzinë, një tjetër ish i dënuar politik ka ndërrmarë po të njëjtin akt.

Pashaportat ne shqip. Greqia debon te miturit Pashaportat ne shqip. Greqia debon te miturit
Nje urdher i ministrise se Brendeshme greke ka sjelle debimin e shume shtetasve shqiptare ne piken e kalimit ne Kakavi per shkak se ne pashaportat e tyre emertimet e qyteteve greke dhe vete Greqie behet ne shqip.

Fonde vetëm për tryezën e Ndre Mjedës Fonde vetëm për tryezën e Ndre Mjedës
  Shkodra në prag të 100 vjetorit të Pavarësisë nuk restauron dot asnjë objekt muze të Mjedës

Elbasan, nuk ka vend ne konviktin e Universitetit Elbasan, nuk ka vend ne konviktin e Universitetit

Maliq, shkollat pa ngrohje, s’ka fonde Maliq, shkollat pa ngrohje, s’ka fonde

Arvizu tek grevistët e urisë: Qeveria t’iu dëgjojë Arvizu tek grevistët e urisë: Qeveria t’iu dëgjojë
  Në orët e mbrëmjes, tenda e ish të përndjekurve grevistë është vizituar nga ambasadori amerikan në Tiranë, Alexander Arvizu.

Rrëfimi i bashkëshortes së Gjergj Ndrecës Rrëfimi i bashkëshortes së Gjergj Ndrecës
  “Gjendja e rënduar ekonomike në të cilën jetojmë ne, por edhe shokët e tij, mendoj se është shkaku kryesor që e detyroi Gjergjin të ndërmerrte këtë hap vetëflijim”

Greva e urise, vetedigjet grevisti i dyte Greva e urise, vetedigjet grevisti i dyte
Pas Gjergj Ndreces, 47 vjecari Lirik Bejko i ka vene flaken vetes. Djegia e tij eshte e shkalles se trete 

Bulqize, rikthehen zjarret, te qellimshme Bulqize, rikthehen zjarret, te qellimshme
Rikthehen zjarret. ne Bulqize jane aktivizuar disa vatra te ndezura qellimisht

Kriza ne Greqi, romet rikthehen ne shtepi Kriza ne Greqi, romet rikthehen ne shtepi
Kriza ne Greqi po kthehen ne Shqiperi ne menyre masive romet qe dikur kishin emigruar. As per ta nuk ka me pune ne vendin fqinj, ndersa nje jete shume me e veshtire i pret ne Shqiperi

Armët e Skënderbeut, 1 muaj në Tiranë Armët e Skënderbeut, 1 muaj në Tiranë
Nga Ulkie Sinani Armet e verteta te heroit tone kombetar do jene ne Tirane me rastin e 100 vjetorit te pavaresise. Armet vijne te ekspozohen ketu nga nje muze austriak ku ndodhen prej shume kohesh

Prag divorci, vret gruan me thike, I dehur Prag divorci, vret gruan me thike, I dehur
Ne Laprake nje 45 vjecar nen efektin e alkolit vrau mbremjen e se shtunes, bashkeshorten 36 vjecare

“Duam anglisht ne shkolle, jo italisht” “Duam anglisht ne shkolle, jo italisht”
Nxenesit e Fushe Krujes kerkojne qe ne shkolle tu ndryshohet gjuha e huaj ne program

Rikthehet Malarja pas 50 vjetesh Rikthehet Malarja pas 50 vjetesh
Ne Shqiperi jane evidentuar raste te malaries. Shkak eshte mushkonja mbartese qe jeton ne zonat bregdetare

 Pa drita, bllokohet rruga Lezhe-Shkoder Pa drita, bllokohet rruga Lezhe-Shkoder
Kane 29 milione leke borxh te CEZ banoret e komunes Kolsh ne Lezhe, pasi kompania ju nderpreu energjine ata bllokuan superstraden

Kukes, banoret pushtojne nenstacionin elektrik Kukes, banoret pushtojne nenstacionin elektrik
Dita e dyte e protestave ne Kukes, per mungesen e energjise elektrike per shkak se Cez ka shkeputur rrjetin

Kur shteti të lë fukara! Kur shteti të lë fukara!
Nga Alisa Mysliu: Kanë kaluar rreth dy vjet nga përmbytja e madhe në qarkun e Shkodrës, dhe banorët e dëmtuar të komunave Dajç, Bërdicë, Ana e Malit, Rrethina, Qëndër Koplik, Gur i Zi, Kastrat e Gruemirë,ende nuk i kanë marrë lekët e dëmshpërblimit.

Muzeu Historik Kombëtar pa pavion etnografie Muzeu Historik Kombëtar pa pavion etnografie
Nga Ulkie Sinani: Ndërtimi i një pavioni etnografik ka qenë një nga projektet për të cilin ka vite që është folur.

Qeveria shpenzoi 14 milionë $ për reklama,në QSUT mungon fiziologjiku Qeveria shpenzoi 14 milionë $ për reklama,në QSUT mungon fiziologjiku
Qeveria shpenzon 14 milionë dollarë për të reklamuar arritjet e saj, ndërkohë që në qendrën Spitalore “Nënë Tereza” mungojnë medikamentet bazë nga uji fiziologjik e deri tek ato më të shtrenjtat siç janë citostatikët, medikamentet me të cilat trajtohen të sëmurët e prekur nga tumoret.

Tiranë,korsitë e emergjencës rëndojnë trafikun Tiranë,korsitë e emergjencës rëndojnë trafikun
Korsitë e emergjencës në Tiranë janë kthyer në një pengesë për qarkullimin e autoambulancave.

GSHDNJ : Greva e urisë në mjedis të papërshtatshëm GSHDNJ : Greva e urisë në mjedis të papërshtatshëm
  «Organet shtetërore duhet të negociojnë për zgjidhjen e  kërkesave të ish të përndjekurve politikë»

 Mallakastër, 20 mësues transferohen në fshatra dhe zëvendësohen me mësues të pakualifikuar Mallakastër, 20 mësues transferohen në fshatra dhe zëvendësohen me mësues të pakualifikuar
20 mësues janë transferuar nga shkollat e qytetit apo komuna e Fratarit për në fshatrat më të largëta të Mallakastrës.

Për të mbrojtur liqenin e Ohrit dhe atë të Prespës Për të mbrojtur liqenin e Ohrit dhe atë të Prespës
  Në Goricë të Vogël, në zonën e Prespës në rrethin e Korçës u nënshkrua marrëveshja mes Shqipërisë dhe Maqedonisë për krijimin e Rezervës Ndërkufitare të Biosferës Ohër- Prespë.

Plakja e popullsise ne bote,fenomen që nuk shmanget Plakja e popullsise ne bote,fenomen që nuk shmanget
Gratë po lindin më pak fëmijë, kurse njerëzit po jetojnë më gjatë!

Hepatiti C, virusi që nuk kursen as jetën e njeriut Hepatiti C, virusi që nuk kursen as jetën e njeriut
Intervistë me Specialistin e Sëmundjeve Infektive, Dr. Arjan Sadedini.Hepatiti C, ose sic njihet ndryshe edhe verdhëza e zezë, është një nga viruset më të rrezikshëm, i cili shpeshherë nuk kursen as jetët e njerëzve. Për këtë arsye specialisti I  Sëmundjeve Infektive, Dr. Arjan Sadedini, jep te gjitha këshillat dhe informacionin për t’u mbrojtur dhe ta perballuar atë.

Vrasja per xhelozi, bashkeshorti refuzon mortin Vrasja per xhelozi, bashkeshorti refuzon mortin
Vrasja per xhelozi e tre personave ne fshatin Podgorie te Korces ka hapur te tjera plage. Bashkeshorti i gruas se vrare se bashku me dy te dashurit e saj, thote se do hakmerret.
 
 

Ish të burgosurit: Nëse qeveria nuk reagon, do të kërkojmë largimin e saj Ish të burgosurit: Nëse qeveria nuk reagon, do të kërkojmë largimin e saj
Grevistët e urisë kanë kaluar javën e tyre në protestën ekstreme, por ende nuk e kanë marrë vendimin final që të përshkallëzojnë kërkesat e tyre. Kryetari i grevës së urisë, Gjergj Ndreca, përgjigjet optimist, edhe pse shfaq lodhje në sytë që i puliten me shpejtësi.

Historia e Aleksit, piktorit të rrugës Historia e Aleksit, piktorit të rrugës
  Nga Ulkie SinaniAi del cdo ditë në rrugët e Tiranës për të shitur veprat e tij. Kjo është mundësia e vetme që ai ka për të  mbajtur familjen dhe për të rritur dy djemtë e tij.

Studentët në udhëkryq, bursat me mik Studentët në udhëkryq, bursat me mik
Nga Ina Allkanjari dhe Voltiza DuroE shikon përditë shkallëve të Politeknikut, me sy të përgjumur e një lodhje që nuk I karakterizon aspak moshatarët e saj. Nuk është pjesë e shokëve dhe shoqeve të saj në orët e gjatë në kafe apo klube nate. Kjo pasi cdo ditë përpiqet të kapërcyeje  problemet që ajo dhe familja e saj ka. Ky është një mision I vështirë për këtë 20 vjecare në këtë realitet ku të gjithë jetojmë. Por pavarësisht kësaj ajo është optimiste se do t’ia dalë. Inicialet e saj janë M.F.Emigrantët në udhëkryq për çertifikatat e fëmijëve të lindur në Greqi Emigrantët në udhëkryq për çertifikatat e fëmijëve të lindur në Greqi
Nga Nikoleta PriftiKalvari i vuajtjeve të emigrantëve shqiptarë nuk ndalet. Problemi I fundit ka një emër, çertifikatë. Duket sa absurd në një vështrim të përgjithshëm për problematikat që krijohen, aq edhe real po ta përjetosh.

Arvizu u “çon” ambulancën grevistëve të urisë Arvizu u “çon” ambulancën grevistëve të urisë
Prej 7 ditësh dhjetra ish të përndjekur po vijojnë greven e urisë. U desh vizita e ambasadorit amerikan, që atyre tu cohej një autoambulancë

Linjë e re urbane për Qytetin Studenti, çmimi i biletës i njëjtë Linjë e re urbane për Qytetin Studenti, çmimi i biletës i njëjtë
  Duke filluar nga e enjtja, studentët, por edhe banorët që jetojnë në zonat përreth apo mbi Qytetin Studenti, kanë mundësi të lëvizin me linjën e re urbane Qendër – Qytet Studenti.

Vret vellane, delet u futen ne kulloten e tij Vret vellane, delet u futen ne kulloten e tij
Tjeter vrasje ne Lezhe, kete here vella vrasje. Arsyeja banale eshte se delet e vellait te madh hengren barin ne kulloten e tij dhe shpagimi ishte me plumba

Mes Qytetit Studenti apo Shtëpisë me qera? Mes Qytetit Studenti apo Shtëpisë me qera?
Nga Klaudia Brojka dhe Olsi TujaniTë jetosh në një shtëpi me qera apo në Qytetin Studenti me dy standarte? Kjo është dilema që po shoqëron një pjesë të mirë të studentëve nga rrethet, por edhe ata nga Kosova apo Maqedonia, që  ndjekin shkollën e lartë në kryeqytet. Çmimet e larta të shtëpive me qera, me faturat mujore që i bashkangjiten jetesës në njërën anë, apo qëndrimi në një prej godinave me tualete kolektive në anën tjetër?

Plagoset pronari i supermarketit pas grabitjes Plagoset pronari i supermarketit pas grabitjes
BERAT- Nje dite pasi denoncoi nje grabitje ne supermarketin e tij 

Durres, gjenden vajzat e zhdukura Durres, gjenden vajzat e zhdukura
DURRES- Dy vajza te zhdukura prej ditesh jane zbuluar nga policia e Durresit ne port, ne tentative per te kaluar kufirin per ne Itali. 

Shkisherohet dhe mallkohet ne kishe vrasesi Shkisherohet dhe mallkohet ne kishe vrasesi
LEZHE- Kastriot Zhuba, autori I dyshuar i vrasjes se nje familje te tere ne fshatin Blinisht te Lezhes eshte personi i pare qe u prek nga dekreti I kishes katolike per shkisherimin e vrasesve. Gjate meshes se mbajtur ne lidhen e fshatit Blinisht, ku u be percjellja e tre viktimave.

Dy te vdekur dhe 19 te plagosur Dy te vdekur dhe 19 te plagosur
Ky eshte bilanci I 7 aksidenteve qe ndodhen te merkuren ne Tirane, Fier, Gjirokaster dhe Lezhe

Linzë, historia e familjes që jeton në bunker Linzë, historia e familjes që jeton në bunker
Një nënë 30 vjece, e ve dhe me 3 fëmijë jeton pa asnjë të ardhur. Mbijetesa sigurohet  duke lypur çdo ditë

Greva e urisë e ish-të përndjekurve politikë Greva e urisë e ish-të përndjekurve politikë
Historia e njërit prej tyre, 71 vjeçarit Shpëtim Karamuça nga Korça. 26 vite burg gjatë  regjimit komunist dhe asnjë këst dëmshpërblimi gjatë këtyre 22 viteve demokraci.

Gruaja e dhunuar merret ne mbrojtje nga policia Gruaja e dhunuar merret ne mbrojtje nga policia
Gruaja qe u rrah nga bashkeshorti ne sallen e gjyqit ne Tirane eshte marre ne mbrojtje nga policia. Nderkohe bashkeshorti i saj do mbahet ne burg dhe do akuzohet per dhune.

Vidhnin makinat per skrap, 12 ne pranga Vidhnin makinat per skrap, 12 ne pranga
Nje rrjet i mireorganizuar grabisnin automjetet dhe me pasi i shisnin per skrap. Kjo ndodhte prej kohesh ne Vlore dhe Fier dhe policia njofton se ka arrestuar plot 12 persona.

Malesi e Madhe, femijet mbeten pa shkolle Malesi e Madhe, femijet mbeten pa shkolle
Prej më shumë se një dekade, fëmijët e dy fshatrave Baliaj dhe Mushqerrë në Rrethin e Malësisë së Madhe nuk mund të bëjnë mësim te shkolla e tyre, pasi nga viti në vit ndërtesa e shkollës ka degraduar dhe sot ajo ka pamjen e një ndërtese gjysmë të shembur. 

Rrahin gjyqtarin, perjashtohen nga futbolli Rrahin gjyqtarin, perjashtohen nga futbolli
Tre lojtare te ekipit te Gramozit u perjashtuan perjetesisht nga futbolli pasi dhunuan gjyqtarin e ndeshjes Gramozi-Memaliaj

Divorci, rreh bashkeshorten ne sallen e gjyqit Divorci, rreh bashkeshorten ne sallen e gjyqit
Drama e divorceve te shtuara ne gjithe vendin eshte manifestuar ne menyren me te dhunshme ne gjykaten e Tiranes.

Lezhe, ekzekutohet familja per nje fjale Lezhe, ekzekutohet familja per nje fjale
Tre anetare te nje familje u ekzekutuan te henen ne mbremje ne fshatin Blinisht te Lezhes. Autori i krimit eshte fqinji i viktimave dhe tre te vraret jane dy prinder 50 dhe 52 vjec dhe djali i tyre 24 vjecar

Kopshtet shtetërore të mbipopulluara, ato private shumë të shtrenjta Kopshtet shtetërore të mbipopulluara, ato private shumë të shtrenjta
Nga Rudina KopoKëtë vit në kryeqytet është vënë re një dyndje e fëmijëve në kopshtet shtetërore. Kriza ekonomike duket se ka bërë të vetën. Në redaksinë tonë kanë ardhur ankesa të prindërve që tregojnë se nga ky mbipopullim, ndodh që të ketë edhe deri në 40-50 fëmijë nëpër grupe. Në Tiranë cdo vit rritet numuri I popullsisë, ndërsa asnjë kopësht I ri shtetëror nuk është ndërtuar.

Bathore, proteste per ujin e pijshem Bathore, proteste per ujin e pijshem
Banoret e Bathores, e perbere me te ardhur rishtas nga zonat veriore dhe verilindore proetstuan per mungesen e ujit te pijshem. Ata bllokuan rrugen nacionale dhe akuzuan kryebashkiakun e Kamzes Xhelal Mziu per abuzim me fondet

Protesta e ish te burgosurve politike Protesta e ish te burgosurve politike
Ish te burgosurit politike u penguan nga policia te benin nje greve urie ne oborin e institutit te te perndjkurve. Ne greven e urise ne rrugen Komuna e Parisit, grevistet morren mbeshtetjen e opozites

Dhuro gjak, shpeto nje jete Dhuro gjak, shpeto nje jete
“Flaka e Dashurisë dhe Solidaritetit”, nje aktivitet I organizuar nga vullnetaret shqiptare dhe ata greke, per te sensibilizuar qytetaret e te dy vendeve qe te dhurojne gjak, pasi ka mungese serioze te bankave te gjakut.

 “Jemi edhe ne” “Jemi edhe ne”
Nga Alisa Mysliu: Shteti nuk jep fonde për ngrohjen e 51 fëmijëve që strehohen ne shtëpinë e fëmijës të Sarandës

Shkelje ne dosjet e Aldo Hoxhës Shkelje ne dosjet e Aldo Hoxhës
  Procedim disiplinor për dy prokurorë dhe dy gjykatës. 20 vjeçari është I pandehur për vrasjen e Fatbardha Tafes gjate muajit gusht ne Tirane, në tentativë për t’i vjedhur asaj varësen e qafës.

Në Tiranën kaotike mund të kursejmë kohë, para dhe energji Në Tiranën kaotike mund të kursejmë kohë, para dhe energji
  Java Europiane e Lëvizjes, fundjava në kryeqytet pa makina, por me bicikleta. Nga një sondazh në nivel europian rezulton se përdoruesit e dyrrotakut rrezikojnë 40% më pak të vuajnë nga sëmundjet kardiovaskulare apo nga obeziteti dhe 40% më pak të shpenzojnë shuma të rëndësishme për kurimin e tyre.

Kryekomisari i Korçes ne pranga per ryshfet Kryekomisari i Korçes ne pranga per ryshfet
  Arrestimi nga SHKB, Nikolin Thana kerkon ndihme mjeksore dhe shtrohet ne reanimacion

 QSUT shndërrohet në një qendër tregtare QSUT shndërrohet në një qendër tregtare
Spitali është kthyer në një tregtore, ku tregtarët ambulantë mund të hyjnë e të dalin dhe shesin gjithfarë gjërash.

Lirimi i banesave të ish-pronarëve Lirimi i banesave të ish-pronarëve
Ku do të shkojnë të pastrehët tashmë që akti I qeverisë u miratua në parlament? Historia e një familje pensionistësh. Ku do të jetë streha e tyre e ardhshme në 1 nëntor,  kur duhet të lëshojnë banesën në të cilën jetojnë prej më shumë se 50 vjetësh?

Nga Kaludia Brojka dhe Olsi Tujani  


Protestë, “nuk i lëshojmë shtëpitë” Protestë, “nuk i lëshojmë shtëpitë”
VLORE-Dhjetra persona që banojnë në shtëpitë e ish pronarëve në qytetin e Vlorës protestuan kundër vendimit që nxjerr ata nga shtëpitë e tyre.

Korçë, ngujohet familja rome Korçë, ngujohet familja rome
KORCE-Familjarët e Eriselda Elmazit në Korçë, 26-vjeçares e cila u masakrua nga bashkëshorti dhe u gjet e hedhur në koshin e mbeturinave kanë kërkuar edhe njëherë kapjen e autorit.

Çkishërim për ata që vrasin Çkishërim për ata që vrasin
Nisur nga vrasjet e shumta  kryesisht për gjakmarrje, Metropolia katolike e Shkodrës , Sapës dhe Lezhës ka shpallur pasditen e së martës në Arqipeshkvinë e Shkodrës dekretin  e ckishërimit për të gjithë ata që vrasin apo marrin gjak. Burime nga Arqipeshkvia pohojnë se puna për hatimin e këtij dekreti nisi pasi në fshatin Kasnec të Dukagjinit u vra  vajza 17 vjece  Marie Cukaj me gjyshin e  saj në emër të gjakmarrjes.

Lushnje, ndotje nga mbeturinat, pokuroria heton Lushnje, ndotje nga mbeturinat, pokuroria heton
LUSHNJE-Vendepozitimi i mbeturinave ne qytetin e Lushnjes eshte pamja me e shemtuar ne kete qytet dhe qe shkakton ndotje alarmante

Ishem, femijet s’kane transport per ne shkolle Ishem, femijet s’kane transport per ne shkolle

I ikin luftes ne Siri, kapen ne Gjirokaster I ikin luftes ne Siri, kapen ne Gjirokaster
Gjashte shtetas siriane qe me shume gjasa jane larguar nga vendi i tyre per shkak te luftes u kapen nga policia e Gjirokastres ne dy aksione te ndryshme.

Elbasan, mbyten ne pus babe e bir Elbasan, mbyten ne pus babe e bir
Dy persona të së njejtës familje kanë humbur jetën aksidentialisht mesditën e së dielës.

Pogradec, vrasje e dyfishtë pas një divorci Pogradec, vrasje e dyfishtë pas një divorci
Dy persona humbën jetën pas një divorci dhe një jete të pushtuar nga alkoli. Të premten më 14 shtator, 25 vjecari Romeo Myrteza u arrestua sepse vrau me armë zjarri Fatmir Muhaxhiri 65-vjec dhe Dritan Myrteza 38-vjec, villain e tij.

Vrasja e kryekomisar Tahirajt, fakte tronditëse të lirimit të Xhakës Vrasja e kryekomisar Tahirajt, fakte tronditëse të lirimit të Xhakës
Pas vrasjes së Kryekomisarit të Shijakut, Adem Tahiraj, i dyshuari kryesor i të cilës është Ilir Xhakja dhe qe u vetëdorëzua mëngjesin e së premtes, dalin ne drite fakte tronditëse.

Durres, shkaterrohet sheshet arkeologjikeDurres, shkaterrohet sheshet arkeologjike
Te tjera varre jane nxjerre ne drite ne varrezen antike te zbuluar ne qytetin bregdetar te Durresit, aty ku ccdo dite qytetaret shkelin mbi lashtesine dhe madheshtine qe mbart nentoka, deshmitare e nje qyteterimi te lashte. 

Gjirokaster, brezi i ri i analfabeteve 
Gjirokaster, brezi i ri i analfabeteve
Dhjetëra fëmijë të familjeve që u vendosën në Gjirokastër  përgjatë  10 viteve të fundit gjatë migrimit të brendshëm e kanë braktisur shkollën. 

Punëtorët e rrugës Damës-Memaliaj në protestë, kanë 5 muaj pa paga Punëtorët e rrugës Damës-Memaliaj në protestë, kanë 5 muaj pa paga
Punëtorët që punojnë për ndërtimin e aksit rrugor Damës – Tepelenë kanë protestuar për mospagesën e tyre.

Në shkollat e mesme profesionale mungojnë tekstet profesionale Në shkollat e mesme profesionale mungojnë tekstet profesionale
Nxënësit e shkollave të mesme profesionale nuk kanë tekste.Edhe këtë vit të ri shkollor nxnënësit e shkollave profesionale në Tiranë: shkollës së mesme të profilizuar Ekonomike,shkollës së mesme të profilizuar Teknike-Elektrike, shkollës së mesme të profilizuar Hoteleri Turizëm nuk janë pajisur me tekstet mësimore, por librat e tyre janë fotokopje.

Delvina qyteti i te papuneve Delvina qyteti i te papuneve
Evlija Celebiu gjatë udhëtimit të tij në Shqipërinë e Jugut rreth vitit 1670 përshkruan se në Delvinë gjendeshin 80 dyqane , 3 shkolla, 10 cesma, 3 teqe, 1 hamam dhe 3 hane.

Shkaterrohet parku kombetar i Bosdovecit
Shkaterrohet parku kombetar i Bosdovecit
Tre te katertat e parkut kombetar te Bozdovecit eshte shkaterruar nga zjarre te qellimshme. Ne fund te muajit gusht dhe ne ditet e para te shtatorit, 10 dite rresht flaket dogjen pemet dhjetra vjecare ne kete park.

QSUT nuk rinovon kontratat provizore të 200 infermierëve. Infermierët me kontrata një vjeçare 5 muaj pa rroga QSUT nuk rinovon kontratat provizore të 200 infermierëve. Infermierët me kontrata një vjeçare 5 muaj pa rroga
200 infemierë dhe laborantë të Qendrës Spitalore Universitare në Tiranë, të cilët punojnë me kontrata një-vjeçare nuk marrin pagat që prej pesë muajsh.


"Unë Flas" vjen si një tjetër dritare informative dhe ndryshe.

Një zë më shumë për qytetarët, problemet dhe historitë nga e përditshmja.

Një hapësirë për gazetarinë investigative, denoncimin e shkeljeve, padrejtësive dhe publikimin e të vërtetave të pathëna.

Një mundësi për të promovuar gazetarët e rinj që nesër do të jenë protagonistë të medias në Shqipëri.

Sondazh

Ku do te pushoni kete vere?


Duke llogaritur rezultatet. Ju lutem prisni...
Unë Flas është i hapur të pasqyrojë reagimin e të gjitha palëve të përfshira në çështjet që pasqyron.
© 2012 - Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.
Kontakt: info@uneflas.al